2017 KOSGEB Hibe kredi başvuru şartları | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

2017 KOSGEB Hibe kredi başvuru şartları

2017 KOSGEB Hibe kredi başvuru şartları
11 Mart 2017 tarihinde eklendi, 645 kez okundu.

2017 KOSGEB Hibe kredi başvuru şartları

Yeni işyeri kurmak isteyen genç girişimcilere KOSGEB kurumunca verilen ve devlet destekli krediler, Kobi’ler için KOBİ Proje destek programı, genel destek programları, kredi faiz destekleri, 50 bin lira hibe kredi, 100 bin TL hibe kredi, sıfır faizli devlet destekli KOSGEB kredileri devlet tarafından destekli kredilerdir. Kosgeb açıldığı ilk günden itibaren birçok genç girişimciye desteklerde bulunarak bu kişilerin ülke ekonomisini canlandırmada imkanlar sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar binlerce vatandaşın işyeri sahibi olmasına olanaklar sağlayan KOSGEB halen günümüzde destek programları oluşturarak kişilere uygun kredi imkanları sunmaya devam ediyor. Devlet kurumunca desteklenen ve genç girişimcilere verilen kosgeb kredi desteklerinden yararlanmak için sizlerin de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmanız gerekmektedir. 2017 yılında yine KOSGEB kredi başvurusu yapmak istiyorsanız öncesinde 2017 kosgeb hibe kredi başvuru şartları hakkında bilgi edinmeniz gereklidir.

KOSGEB hibe kredi şartları nelerdir 2017?

Kosgep kurulduğu günden bu yana iş kurmak yahut işini büyütmeyi hedefleyen esnaflara ve sanatkarlara çeşitli hibe kredileri sunmaktadır. Bu kredilerin kimileri geri ödemesiz kredi olurken kimileri ise sıfır faizli devlet destekli krediler olarak karşımıza çıkabilmektedir. Hükümet tarafından verilmekte olan 50 bin lira hibe kredi ve 100 Bin TL geri ödemesiz KOSGEB Kredi imkânı sayesinde genç girişimciler ve esnaflar hayalindeki iş yerini hayata geçirebilmekteler. İş kurmak isteyen genç girişimcilere ekonomiyi canlandırmaları gerekçesiyle 50.000 lira hibe kredi ve 100.000 lira 0 faizli devlet kredisi verilebilmektedir. Peki bu kredileri almanız için yapmanız gerekenler yani kosgeb hibe kredi şartları nelerdir 2017 yılında istenilen şartlar hangileridir. 2017 Kosgeb hibe kredi başvuru şartları nelerdir 2017 yılında güncel olan şartlar.

KOSGEB hibe kredi hangi sektör için verilmekteyse sizler de ilgili sektör içerisinden KOSGEB hibe kredi başvurusu yapmalısınız. 2017 KOSGEB genel destek programına katılmalısınız. Koskep hibe kredi imkanlarından faydalanabilmeniz için daha önceden KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gereklidir. Bunların haricinde ise KOSGEB desteklenen sektörler ve KOSGEB desteklenen iller içerisinde yer almanız gereklidir. Ayrıca KOSGEB kurslarına da yüzde 80 devamlılık göstermeniz gereklidir. Kosgeb kurs sonunda başarılı girişimcilere kosgeb girişimcilik belgesi verilmektedir.

KOSGEB hibe kredi nasıl alınır?

KOSGEB hibe kredi başvurusu yapmak için önceden KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız ilk şart olarak gerekli kılınmıştır. KOSGEB hibe kredi almak için eğitimlere ayrıca devamlılık göstermeniz gerekir. KOSGEB resmi adresinde duyurular sayfası içerisinde eğitim duyurularını bulabileceksiniz. KOSGEB Adana, Kosgeb Afyon, Kosgeb Amasya, Kosgeb Adıyaman, Kosgeb Antalya, Kosgeb Ağrı, Kosgeb Ankara, Kosgeb Bilecik, kosgeb Bingöl, kosgeb Erzurum, kosgeb Erzincan, kosgep Rize, kosgeb Artvin, kosgeb batman, kosgeb burdur, kosgeb İzmir, kosgeb aydın, kosgeb İstanbul, kosgeb Kahramanmaraş ,kosgeb Amasya, Gaziantep, Hatay, Trabzon, Karabük, Kilis, Mersin, Bartın, Bolu, Sinop, Zonguldak, Muğla, Sakarya, Malatya, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Yozgat, Sivas, Elazığ ve diğer tüm iller içerisinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmektedir. Bu eğitimler kosgeb tarafından ücretsiz olarak sizlere sunulacaktır. Eğitimlere katıldıktan sonra eğitimleri yarıda bırakmamanız gereklidir. Eğitimlere katılmak için sizlere en yakın Kosgeb müdürlüğüne giderek bu işlemleri başlatabilirsiniz. Yaşadığınız ile ait KOSGEB adresleri, kurs tarihleri ve telefon numaralarına ulaşmak için dilerseniz resmi adresi ziyaret edin dilerseniz jetpara.net adresinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Kosgeb eğitimleri 32 saatten oluşur. Kurs sonunda girişimcilere girişimcilik belgesi kosgeb tarafından verilmektedir. Ayrıca hibe kredi verilen sektör ve illerden başvurmanız gereklidir.

Kredileri alabilmek için ayrıca KOSGEB iş planı projesi hazırlamanız gereklidir. Site içerisinde KOSGEB iş planı proje örneklerine ulaşabilirsiniz.

KOSGEB hibe kredi verilen sektörler

KOSGEB, iyi bir iş planı proje örneği hazırlayan girişimcilere kredi onayı verecektir. KOSGEB’e sunulacak olan iyi hazırlanmış iş planı projesi ile 50 bin TL hibe ve 100 bin TL sıfır faizli kredi imkanları sunulacaktır. Hazırlayacağınız iş planı projeleri bu sebepten ötürü oldukça önemlidir. Kimi projelere hibe kredi verilmemektedir bunları da aklınızda tutmalısınız. Hazırlayacağınız iş planı projeleri KOSGEB uzmanlarınca değerlendirilip kaleme alınacaktır. En popüler hibe kredi alan sektörleri şu şekilde ifade edebiliriz.

Yaşadığınız bölgede mevcut olmayan sektörlere hibe kredi alabilirsiniz. Dilerseniz bunu bir örnek ile açıklayalım. İstanbul Merter ilçesinde birden fazla Tekstil fabrikası bulunur. Sizler tekstil sektöründe başvuru yaparsanız bu başvurunuz yoğunluk nedeniyle kabul edilmeyecektir. Zira bölgede yeterli kadar ilgili sektör mevcut olduğu gözlemlenecektir. Bu sebepten o bölgede olmayan yahut çok az olan bir sektörden başvurmalısınız.

KOSGEB 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi desteği

Kosgeb genç girişimcilere ister geri ödemesiz ister 0 faizli krediler sunmaya devam ediyor. Kosgeb destekleri ve eğitimleri ücretsiz bir şekilde sunmakta. Destek ve eğitimler için size en yakın KOSGEB Müdürlük yahut temsilciliğine gitmeniz yetecektir. Konu hakkında daha fazla detay ve bilgi almak için dilerseniz KOSGEB Hizmet numarası 444 15 67 numarasını arayarak bilgi edinebilir yahut KOSGEB hibe kredileri hangileri onları da sorgulayabilirsiniz. Yukarıdaki başlıklar içerisinde 2017 KOSGEB hibe kredi başvuru şartları mevcuttur ve daha fazla bilgi için kosgeb müdürlük ve temsilciliklerini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git