2017 Yılı Bursa İş Trendleri | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

2017 Yılı Bursa İş Trendleri

2017 Yılı Bursa İş Trendleri
2 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 508 kez okundu.

2017 Yılı Bursa İş Trendleri

Günümüz koşullarına bakıldığında eskiye göre yeni iş trendlerinin çok geniş bir yer aldığını görmekteyiz bunun en büyük etkenleri ise teknolojinin gelişmesi ve insanların girişimcilik ruhunun artmasından kaynaklı olduğunu rahat bir şekilde görmekteyiz 2016 yılının iş trendleri arasında bir çok mesleğin öne çıktığını söyleyebiliriz. Örnek verecek olursak bunların en başında Franchise yani bayilik verme dediğimiz bir sistemdir büyük isim yapmış şirketlerin yaygınlaşmasının en kolay ve en kazançlı şeklidir büyük şirketler bayilik verirken aynı zamanda ciddi paralar talep edip ekstra bir gelire’ de imza atmış oluyorlar buda şirketin kolaylıkla büyümesini Bunun yanı sıra internet üzerinden açılan alış veriş siteleri’ de ciddi bir şekilde seviye atladığının da altını çizmek doğru olur.

Bildiğiniz üzere Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates bir dergiye verdiği röportaj ‘da bundan bahsedip insanları yönlendirmişti. Kuşkusuz şuan bu işle uğraşan birçok kişi ve kişiler hatta şirketler var ve bu olay henüz işin başlangıcı diyebiliriz.

İlerleyen zamanlarda çok artacağına benziyor. Nedeni açık bir şekilde görülmekte personel tasarrufu yer tasarrufu kira derdi yok kolay işletile bilirlik vs. bunların hepsi ciddi etkenlerdir. Neden dersek insanlar çalışma hayatından sıkıldığını ve sosyallik istemeleri eskiden 8 saat diye bir çalışma kavramı yoktu sabah gelir akşama kadar çalışıp düşük bir maaşla yoluna devam ederdi.

Bunların hepsi gün geçtikçe çağ atladıkça işverene sorun oldu şimdi resmi olarak 8 saat çalıştırmak zorunda ve devletin şart koştuğu asgari ücretin altında da ödeme yapılamaması ayrı bir sorundu. İşte bu etkenler olaya farklı boyutlar kattı ve devir ciddi bir değişiklik yaşadı 2016 yılının iş trendleri gittikçe artmaya devam edeceğine benziyor. Her gün yeni iş fikirleri çıkıyor başka ülkelerde yapılan iş modelleri inceleniyor ve ülkemizde uygulanmaya çalışılıyor bunun ile birlikte devlet desteği de alma imkanı doğuyor projesi olan kişilere devlet tarafından bir takım hibe ve faizsiz geri ödemeli kredi desteği sağlanıyor. İşsizliğin azaltılması için. Buda girişimcilere ve ev hanımlarına bulunmaz nimet gibi geliyor dememiz yanlış olmaz sanırım sıfır risk .sağlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git