Araç Kredisi İkinci Elde Yaş Sınırı Ve Koşulları | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Araç Kredisi İkinci Elde Yaş Sınırı Ve Koşulları

Araç Kredisi İkinci Elde Yaş Sınırı Ve Koşulları
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 560 kez okundu.

Araç Kredisi İkinci Elde Yaş Sınırı Ve Koşulları

Araç alırken, sıfır araç almıyorsak alacağımız aracın temiz olduğunu görmek isteriz. Kimi durumlarda sıfır gibi duran araçları ikinci el fiyatına alabiliyoruz. Paranızın yetmediği durumlarda ise kredi alarak beğendiğiniz araca sahip olabilirsiniz. Bankalar kredi vererek kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bunun için kişilerin banka kredi başvurusu yapmaları ve bu kredi başvurusunun onaylanması gerekir. Sizler de kredi alarak beğendiğiniz araca sahip olmak istiyor anca, araç kredisi ikince elde yaş sınırı ve koşulları neler bilmiyorsanız aşağıdaki metinden yararlanabilirsiniz.

Taşıt kredisi ikinci el araçlarda da artık geçerli olacaktır. Taşıt kredisi ikinci el araç alımlarına müjde çoktan verildi bile. Örnek olarak Garanti Bankası, ikinci el araç alımda yaş sınırını 10 yaşa kadar çıkardı. Ayrıca bilinen ihtiyaç kredisi ile değil, taşıt kredisine 48 aya kadar vade bile yapılmaktadır.

Bankalar ve banka kuruluşları genel olarak 5 yaşa kadar taşıt kredisi vermekteyken bu durum gittikçe değişmeye başladı. İlk adımı atan Garanti Bankası olduğu için bu makalemizde örnek olarak Garanti Bankası üzerinden değerlendirme yapacağız.

Garanti bankası araç kredisi ikinci elde yaş sınırı ve koşulları da oldukça iyi görünüyor. 10 yaşa kadar araç alımlarında kredi veren Garanti ayrıca 48 aya kadar vade sunmaktadır. Genel olarak ikinci el otomobil alacak kişiler ihtiyaç kredisinden yararlanmaktadır. Lakin taşıt kredisinin de kendisine has olan birtakım avantajları bulunur. Pek çok kişi bu avantajların ne olduğundan habersiz oldukları için ihtiyaç kredisini tercih edebilmektedirler. Lakin taşıt kredisi oldukça avantajlı. Örnek olarak ihtiyaç kredisinin tersine, taşıt kredisinde vade 48 aya kadar çıkartılabilmektedir. Bu durum ihtiyaç kredisinde böyle olamamakta. Bu da özellikle kişi gelirlerinin taksit tutarlarına yetmediği durumlar için oldukça avantajlı görünür. araç kredisi ikinci el yaş sınırı 10 yaşa kadar çıkartıldığını belirtelim. Fakat bu durum tüm bankalarda geçerli değildir. Normal durumlar 5 yaş olarak açıklanmaktadır. İNG Bank 8 yaşa kadar kredi sunmaktadır. Vakıf bank yine aynı durumda 8 yaş olarak geçerli kılmakta lakin 38 ay vadeli krediler için 5 yaş sınırının uygulandığını da belirtelim. Peki araç kredisi ikinci elde yaş sınırı ve koşulları demiştik, yaş sınırını da açıkladıktan sonra koşulları nelerdir bunlara da değinelim.

İkinci el araç kredisi koşulları;

Kredi için finansal durumların uygun olması gerekir.

Aracın belirtilmiş olan yaş kuralını geçmemiş olması gereklidir.

En fazla 48 ay vade ile kredi alınabilmekte. Lakin kimi durumlar 38 ay olarak işlem görebilir.

Yasalar gereğince araçlar bankalar tarafından rehin edilebilir.

Alınan kredi dosya masrafları ayrı ücretlere tabidir.

Araç kredisi ikinci elde yaş sınırı ve koşulları bankalara göre,

Akbank araç kredisi, ikinci elde yaş sınırı ve koşulları, Akbank 2.el araç kredilerinde kasko ve rehin zorunluluğunu aramamaktadır. Akbank, ikinci el otomobil kredisinde en fazla 5 yaşına kadar olan araçlar üzerinde kullanıyor. Kredi başvurusu için gelir belgesi ve bunun yanında nüfus cüzdanı ile noter satış sözleşmesi gereklidir.

Vakıfbank araç kredisi, Vakıfbank araç kredisi için kişilere 36 aya kadar olan vadeler üzerinde 8 yaş sınırını göstermekte ve 36 aydan daha fazla olan vadelerde ise 5 yaş sınırını uygun görmektedir. Vakıfbank ikinci el oto kredilerinde kasko ve hayat sigortası da yaptırmaktadır.

Finansbank Araç Kredisi, Finansbank araç kredisinde 8 yaş sınırı koymaktadır. İkinci el araçlarda kredi kullanmasında 8 yaşına kadar olanlarda 24 aya kadar vade sınırı bulundurmakta ve bununla beraber 24 üzeri vadelerde 5 yaş sınırı bulunur.

ING Bank araç kredisi, ING Bank ikinci el araç alımlarında 8 yaş sınırını gösterir. Faiz oranı ise farklı vadelere göre değişir. Satın alınacak olan aracı rehin almamakta. Kefil ve hayat sigortası zorunluluğu istememektedir.

Garanti Bankası Araç Kredisi, Garanti bankası ikinci el araç kredisi yaş sınırı olarak 8 yaş sınırı göstermektedir. Birçok bankada 48 ay vadelerde 5 yaş sınırı uygulanmaktayken Garanti Bankasında bu durum yine 8 yaş olarak kabul edilir.

Şekerbank Araç Kredisi, Şekerbank araç kredisi, taşıt kredisi için 15 yaşa kadar araçların alımlarında kullandırabilmektedir. Kefil gösterme zorunluluğu yalnızca başvuru sırasında talep edilmektedir. Başvuru için nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve satın alınacak olan ikinci el araca ait ruhsat fotokopisi istenir.

Ayrıca özel finans kurumları da kişilerin taşıt, araç alımlarında yine finans desteğinde bulunabilmektedir. Bankalar, araç alımlarında minimum 5 yaş sınırı koymaktayken bu durum 15  yaş sınırı olarak en yüksek Şekerbank ile verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git