Banka Kredi Notu Neden Düşer ve Nasıl Yükselir ? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Banka Kredi Notu Neden Düşer ve Nasıl Yükselir ?

Banka Kredi Notu Neden Düşer ve Nasıl Yükselir ?
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 477 kez okundu.

Banka ve Nasıl Yükselir ?

Kredi Kayıt Bürosu (KBB) tarafından takibi yapılan Findex kredi notları bankanızın kurallarına uyduğunuz sürece düşüşe geçmez.

KBB Kredi Notu Neden Düşer ?

1. Kredi Kartı Borçlarınızı Düzenli Ödüyor musunuz ?

Herhangi bir bankadan almış olduğunuz kredi kartlarınızın borçlarını düzenli ödeyip, ödemediğiniz bütün bankalar için en önemli kriterlerden biridir. Aylık net borçlarınızı ödeyemediğiniz aylarda kredi kartınızın en azından asgari borç ödemesini yapmalısınız. Eğerkartınızın asgari borcunu da ödeyemeyecek bir durumdaysanız, bankanıza giderek, yıllık 3 sefer hakkınız olan dönem özet borç tarihini ileri bir tarihe çekerek, 1 ay ileri atabilirsiniz.

2. Daha Önceden Birine Kefil Oldunuz mu ?

Arkadaşınız ve ya ailenizden birinin borcuna, kredisine kefil olduğunuz takdirde, kefil olduğunuz kişi borcunu ödemez ise bu durum sizi de etkileyerek banka kredi notlarınızın düşmesine sebep olmaktadır.

3. Kredi Borcunuzu Zamanında Ödüyor musunuz?

Almış olduğunuz, konut, araç ve ya ihtiyaç kredisini belirtilen tam gününde ödemezseniz banka kredi notların düşüşe geçmeye başlar. Borcunuzun belirtilen günden önce ve ya sonrasında ödenmesi size dezavantaj sağlamaktadır. Notlarınızın düşmesini istemiyorsanız, ödemelerinizi tam gününde yapmalısınız. Düşürülen Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilirim ? Bankanızın bütün kurallarına uyduğunuz halde kredi notlarınızda bir düşüş yaşıyorsanız, tekrardan notlarınızın yükselmesi için biraz sabır göstererek doğru adımları atmanız gerekmektedir. Kredi notlarınızda düşüş yaşamanızda ki sebep bankalara olan siciliniz de ki bozukluklar olabilmektedir. Daha önceden sorun yaşadığınız banka ile iletişime geçerek , aranızda ki problemi bitirmelisiniz. Daha sonra kredi almak istediğiniz bankanızdan adınıza mevduat hesabı açtırmalısınız. Açtırmış olduğunuz mevduat hesabınıza 200-300 TL civarı para yatırmanız sizin için bir avantaja dönüşecektir. Bankalardan kredi almanızı sağlayan sistem banka yetkilileri değildir. Kredi kararını veren sadece bir bilgisayar yazılımıdır. Bu yüzden bazı işlemler yaparak ufak çakallıklar ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git