Başarılı Bir Girişimci Olabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Başarılı Bir Girişimci Olabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı Bir Girişimci Olabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 318 kez okundu.

Başarılı Bir Girişimci Olabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir girişimci olmak için dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Ticarette batmakta var başarılı olmakta var. Fakat siz yazımızda belirttiğimiz hususlara dikkat ederseniz başarılı olan kesimden olursunuz. Unutmayın ticareti ne kadar ekonomi belirlese de başarılı olmanın önemli bir boyutu girişimciyle alakalıdır. Yazımızda sizlere başarılı bir girişimci olmak için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

İŞ FİKRİNİZİ İYİ BELİRLEYİN

Ticarete girme planları yaptığınız zaman iş fikrinizi iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Fikrinizi belirledikten sonraysa Pazar payınızı ve rakip analizinizi profesyonel bir şekilde yapmalısınız. Bunları başarılı bir şekilde gerçekleştirirseniz ticaretinizde başarılı olursunuz.
İş fikrinize karar vereceğiniz zaman işinizi kurmak istediğiniz il veya ilçede olmayan farklı bir sektörü tercih etmeye özen göstermelisiniz. Araştırma yaparsanız ülkemizde yaptığı işten iyi gelir elde edenlerin büyük bir çoğunluğunun sektörde tek olan işi yaptıklarını veya bu işi ilk yapan kişilerden olduklarını görebilirsiniz. Bu durum sadece ülkemiz için değil aslında bütün dünya için bu şekildedir. Sektöründe iyi gelir elde edenler o sektörü başlatan kişilerdir.

DÜKKAN SEÇİMİNE DİKKAT ETMELİSİNİZ

İşinizi bir dükkan üzerinden yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle dükkan seçiminize özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer bir ürün satmayı düşünüyorsanız dükkanınız işlek bir caddede ve gösterişli olmalıdır. Fakat hizmet sektöründe bir iş yapacaksanız dükkanınızın işlek bir cadde üzerinde olması veya gösterişli olması gerekmez. Fakat markanızın bilinmesi açısından eğer imkanlarınız uyuyorsa ana cadde üzerinde bir dükkan açmanızı tavsiye ederiz.
Gerek hizmet sektörü olsun gerekse ürün satışı olsun dükkanınızın konumunun mutlaka ulaşıma uygun olması ve gelmek isteyen kişilerin rahatlıkla gelebileceği bir yerde olması gerekir.

DÜKKAN İSMİNİN BELİRLENMESİ

Unutmayın! Dükkanınızın ismi sizin markanızdır ve ne kadar kaliteli bir dükkan ismi seçerseniz o kadar fazla müşteri çekersiniz. Aynı zamanda dükkanınızın isminin akılda kalıcı olması dükkanınıza gelen birisinin ikinci defa gelmesini sağlar ve çevresindeki kişilere kolaylıkla önemesine yardımcı olur. O yüzden dükkan ismini önemsiz gibi algılamayın ve somut olarak bir dükkan açmadan önce iyi bir şekilde düşünerek karar vermeye çalışın. Ek olarak dükkanınızın ismin mutlaka ürünlerinizi koyacağınız poşetlere bastırın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git