Beyaz Eşya Bayiliği İçin KOSGEB Desteği Nasıl Alınır? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Beyaz Eşya Bayiliği İçin KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Beyaz Eşya Bayiliği İçin KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 534 kez okundu.

Beyaz Eşya Bayiliği İçin KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

İş kurmak isteyen veya var olan işini büyütmek isteyen kişiler KOSGEB desteği almaktadır. KOSGEB kapsamında kişiler beyaz eşya bayiliği açmak içinde destek alabilirler. Vestel, Arçelik, Bosch, Siemens veya Samsung fark etmeksizin hangi beyaz eşya markasının bayiliğini almak isterseniz isteyin KOSGEB desteklerine başvurabilirsiniz. KOSGEB hibe veya faizsiz krediyle beraber beyaz eşya desteği almak isteyen kişilerin, bu desteği nasıl alabileceklerine dair detaylı bilgiyi yazımızda paylaşacağız.

Beyaz Eşya Bayiliğini Nasıl Alabilirim?

Neredeyse bütün beyaz eşya üreticileri bayilik sistemini kullanmaktadır ve kendi ürünlerini satmak isteyen kişilere bayilik vermektedir. Fakat bu ürütücüler bayilik verdikleri kişilerden bazı isteklerde bulunurlar.
Beyaz eşya üreticilerini bayilik verirken bankalar gibi düşünebilirsiniz. Nasıl bankalar ticari kurumlar oldukları için kredi verirken bazı teminatlar ön görüyorsa bayilik veren bu markalarda bayilik verdikleri sırada bazı teminatlar isteyeceklerdir. Bu teminatı istemelerinin sebebi ise markaların verdikleri ürünleri garanti altına almak istemesidir. Üretici firmanın sizden isteyeceği teminat fabrikadan alacağınız ürün miktarına göre ve ürün almak istediğiniz markaya göre değişiklik gösterecektir. Fakat bu markalar en düşük ihtimalle 100 bin TL ile 150 bin TL arasında bir teminat istemektedir.

Bayilik alacağınız sırada markanı resmi internet sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu evrede markalar sizden bazı bilgiler isteyecekler bu bilgiler genellikle işletmenize ait bilgilerdir. Eğer bir işletmeniz yoksa ve bu işe yeni başlayacaksanız açıklama kısmına işe yeni başlayacağınızı belirtmeniz yeterli olacaktır.
Beyaz Eşya ve Elektronik Eşya Bayiliği KOSGEB Tarafından Desteklenmektedir
KOSGEB verilen girişimcilik kurslarını başarılı bir şekilde tamamlayan girişimcilere projelerini hayata geçirmeleri için hibe veya faizsiz kredi vermektedir. Bu kapsamda desteklenen girişimlerden biri ise beyaz eşya ve elektronik eşya bayisi projeleridir.

Kurmak istediğiniz beyaz eşya bayisinin soğutma, ısıtma tutunda aldığınız ekipmanlara kadar her şeyi KOSGEB’in verdiği hibe ve faizsiz kredi ile alabilirsiniz. Bankalarda beyaz eşya bayiliği için KOSGEB kredisi sunmaktadır. Fakat bu KOSGEB kredilerini alabilmeniz için ipotek ettireceğiniz bir mal varlığınızın veya düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Bankaya bunlardan herhangi birini sunabiliyorsanız KKB notunuz değerinde KOSGEB kredisi alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git