Büyükanne bebek bakım maaşı | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Büyükanne bebek bakım maaşı

Büyükanne bebek bakım maaşı
11 Mart 2017 tarihinde eklendi, 442 kez okundu.

Büyükanne

Büyükanne bebek bakım maaşı başlığında aslında hem üzücü hem de sevindirici bir haber ile karşınızdayız. Milyonlarca insanı ilgilendiren ilk açıklama bakan Müezzinoğlu’ndan geldi. Bebeğini yakınlarına bırakan vatandaşlarımıza ilişkin olan çalışmaların tamamlandığını bildirdi. Büyükannelere de evde artık bebek bakım parasının verileceği, büyükanne bebek bakım maaşı verileceğini duyurmuş oldu. Bu haberin üzücü tarafı nerde diye soranlarınız olduğu gibi düşüncemi anlayanlarınızın da olduğunu tahmin edebiliyorum. Haberin üzücü tarafı yaşlı büyükannemizin çalışma zorunda kalması iyi tarafı ise yaşlı kadın evine maddi konuda yardım edebilecek. Bu proje aslında daha da detaylanmalı ve yaş durum kısıtlaması getirilmelidir. Aşağıda habere ilişkin diğer açıklamaları bulabileceksiniz lakin onun öncesinde oluşabilecek sorunlardan bahsetmek istiyorum.

Ekonomik sıkıntılar içerisinde olduğumuz şu aralar emeklilerimiz dahi çalışmak zorunda kalıyor. Emekli vatandaşlarımızın 65 yaşına kadar çalışması hatta 65 yaşından sonra bile çalışmak zorunda kalması oldukça üzücü bir durum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamada “Özellikle doğum gerçekleştiren anneler, anneanne ve babaanne projeleri ile pilot uygulamalar başlamış olacak” dedi. Bu şekilde çalışacak olan büyükanne bebek bakım maaşı alacak.

GSS prim tahsilatlarını Bakanlıklar tahsil edecek

Müezzinoğlu açıklamalarda bulunup bu sürecin başlattığını vurgulayarak ayrıca GSS prim tahsilatlarını Bakanlıklar tahsil edecek ve GSS primlerinde kargaşa oluşmasını önleyerek tek kalemde tahsilat dönemi oluşturacaklarını da dile getirdi.

Part-time, çağrı üzerine iş, ev hizmetlerinde çalışacak kişilerin ve onların yakınlarının da sigorta kurumundan istifade edebilmeleri için gerekli düzenlemelerin de yapıldığını anımsatan Mehmet Müezzinoğlu önümüzdeki süreçte projenin daha kapsamlı bir şekilde detaylanacağına da yer verdi.

Büyükanne için projeden yararlanmak isteyen ailelerin belirlenmesi ardından ise projenin geri dönüşleri hakkında incelemeler başlayacaktır. Büyükanne bebek bakım maaşı için çocuk bakabilecek sağlıktaki kişilerin tercih edilmesi gerektiğinin önemli olduğunun altını çizerek sağlık durumu kötü olan büyükanneler ise çocuk bakamaz. Zira sağlığındaki kötü olumsuzluklar kendisine zarar verebileceği gibi bebek için de zarar oluşturabilir.

Yukarıdaki haber başlığında büyükanne bebek bakım maaşı projesi hakkında gerekli açıklamalara değinilmiştir. Burada çok önemli olan birkaç detayın olduğunu bildirmek isterim. Çocuk bakabilecek büyükannelere maaşları bakanlıklar yatıracak. Çocuk bakabilecek durumda olmayan vatandaşların müracaat etmemeleri rica olunur. Zira büyükannenin sağlık durumu belirlenmelidir. Konu bu şekilde uzayabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git