Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredisi 2017 | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

TKDK Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredisi Veriyor 2017 Başvurusu!

TKDK Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredisi Veriyor 2017 Başvurusu!
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 7.533 kez okundu.

Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredisi 2017

KOSGEB Türkiye il ve ilçeleri üzerinde girişimcilere artık büyükbaş hayvancılık hibe kredisi desteğini sunmaya başladı. KOSGEB tarafınca yürütülmekte olan büyükbaş hayvancılık hibe kredisi yalnızca hayvan alımlarında değil, hayvancılık işine yeni girişen girişimcilerin ihtiyaç duyduğu alet ve edevatlar için geçerli olabilmekte. Hayvancılık işine giren girişimcilerin ihtiyaç duyduğu tüm araçların karşılanması için kredi imkânı vermekte. Canlı hayvan alımı için kişilerin TKDK başvurular yapılarak büyükbaş, küçükbaş yahut kanatlı kümes hayvanları alınabilir. Hayvancılık işlerine yeni başlamış olan girişimci bireylerin ihtiyacı olan araçlar için KOSGEB Kredi desteği sunmaktadır. TKDK, T.C. Ziraat Bankası yahut sitemiz içerisinde yazılı olan anlaşmalı bankalar üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca büyükbaş hayvancılık hibe kredisi için faizsiz hayvancılık kredisi alabilirsiniz.

TKDK Büyükbaş hayvan hibe kredisi başvuruları nasıl yapılır?

Ülkemiz tarıma elverişli alanlar ile oldukça popülerdir. Öyle ki ülkemiz içerisinde yetiştirilen birtakım ürünler dünyanın her yerine ihraç edilmektedir. Ülkemizde ayrıca canlı hayvan alımlarında destek sunan tek kurum olarak TKDK gösterilebilir. Kırsal alanlarda yapılacak olan hayvancılık faaliyetleri kapsamı içerisinde TKDK tarafından destek alabilirsiniz. Ayrıca TKDK tarafından desteklenmekte olan illerde yaşıyorsanız, alacağınız hayvanlar için %70’e kadar devletten hibe alabilmektesiniz. İlk şartlardan birisi büyükbaş hayvancılık hibe kredisi başvurusu yapacak olan çiftçi adayların mutlak olarak kırsal alanlarda hayvancılık yapmalarıdır. Yalnızca belirtilen alanlarda hayvancılığın yapılması yeterli değildir, bu yalnızca ilk koşuldur. Bununla beraber hibe desteğiyle hayvan alacan çiftçi bireylerin mutlaka kırsal alanlarda bulunan yerleşim yerlerine de kayıtlı olmaları gereklidir. Bu koşulları yerine getiren çiftçiler için TKDK tarafından hibe desteği sunulmaktadır.

TKDK Yardımcı bağlantılara ulaşabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TKDK Destekli iller ve sektörler bağlantısı için buraya.

TKDK birim adresleri ve iletişim numaraları bağlantısı için buraya.

TKDK Hibe hayvan kredisi nasıl alınır için buraya.

KOSGEB Büyükbaş Hayvancılık hibe kredi

Ülke ekonomisinin canlandırılması adına girişimci ve Kobilere hizmet sürdürmeye devam eden KOSGEB ayrıca tarım alanlarını da kapsamaktadır. Hayvancılık ile uğraşan kişiler de artık KOSGEB Hibe kredi desteğinden yararlanabilecekler. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini de almış olan bireyler, kursları başarıyla bitirmeleri sonucunda Büyükbaş hayvancılık hibe kredisi desteği alarak işlerini yürütebilirler.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

İşyeri kurmak kredisi alabilmek için kişilerin kesin olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaları gereklidir. Girişimcilik Eğitimi ülkemizin tüm il ve ilçelerinde belirli tarihlerde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bağlı olduğunuz il/ilçelerde bulunan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tarih ve yerlerini görebilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Girişimcilik eğitimleri 32 saat gibi bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Eğitime devamlılık gösterilmesi önemlidir. Ayrıca eğitim sonunda yapılacak olan kurslar ile girişimcilere hibe desteği sunulmaktadır.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Tarih ve Yerler (Türkiye il ve ilçelerinin tümü)

Başarı ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan vatandaşlar, KOSGEB Veri Tabanına Kayıt olmanın ardından büyükbaş hayvancılık hibe kredisi imkanından yararlanabilecek ve ihtiyacı olan araçları da devlet hibe kredisi ile karşılayabilecekler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git