Cafe Açabilmek İçin KOSGEB Kredi Desteği | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Cafe Açabilmek İçin KOSGEB Kredi Desteği

Cafe Açabilmek İçin KOSGEB Kredi Desteği
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 781 kez okundu.

Cafe Açabilmek İçin KOSGEB Kredi Desteği

KOSGEB’in sunmuş olduğu avantajlar ile Cafe açabilirsiniz ve sonrasında size sağlayacağı olanaklar ile Cafe’nizi büyüterek gelişmesini sağlayabilirsiniz. Peki ya Cafe açmak için KOSGEB destek kredisi nasıl alınıyor.

Cafe için Nasıl bir proje planı hazırlanmalıdır?

KOSGEB’den Cafe Açmak için Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB’in kurulmasındaki asıl amaç ülke ekonomisine katkıda bulunup, işletmelerin Pazar paylarında artışlar göstermelerini sağlayıp, zaman içerisinde yurt dışındaki işletmelerle arasındaki rekabet bağlarının güçlenmesini sağlamaktır. KOSGEB, yapılacak olan projeye göre hibe kredisi ve sıfır faizli kredi imkanlarını girişimcilere sunmaktadır. KOSGEB proje destek kredisinden yararlanmak isteyen girişimciler 4 bölümden oluşan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini almaları gerekmektedir. Daha sonra KOSGEB’e girerek, internet üzerinden kayıt olmanız gerekmektedir. Sonra size en yakın İŞ-KUR ve ya KOSGEB’e giderek başvurunuzu tamamlamalısınız. Başvuru işlemlerinizi bittikten sonra projenizin gerçekleşebilmesi için eğitim ve sınavlara katılmanız gerekmektedir.

KOSGEB Hibe Kredi İçin Eğitim Programları

İş-Kur ya da KOSGEB aracılığı ile kayıt işlemleriniz bittikten sonra sizi ilk önce girişimcilik için yeterli olup, olmadığınızı ölçmek için sınava sokacaklar. Sınavdan belli bir başarı ile geçerseniz, Uygulamalı girişimcilik eğitim programına kaydınız yapılmaktadır. Bu eğitim programı, hazırlamayı düşündüğünüz projelerinize KOSGEB tarafından hibe kredi ve destek kredisi almak için zorunludur. Verilen Uygulamalı girişimcilik eğitim programı tamamen ücretsizdir.

İş Yerini Açıp, KOSGEB Destek Kredisine Kayıt Yaptırmak KOSGEB’in sağladığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programını belirli bir başarı ile bitirip, belge aldıktan sonra, artık Cafe’niz için dükkan bakabilirsiniz. Ardından KOSGEB proje destek kredisine başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. İlk önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmalısınız. Sonra Kobi beyannamesi ile Kobi bilgi dokümanının çıktısını almalısınız Daha sonra internet üzerinden form doldurup, hibe kredi başvurunuzu yapabilmek için evraklarınız ile birlikte başvuruyu yapmaya gitmelisiniz. Evrak Hazırlığı ve Başvuru İşlemleri

Başvuru yapmaya giderken yanınızda götürmeniz gereken diğer evraklar;

  • Uygulamalı girişimcilik eğitim programından aldığınız belge
  • Ticari Sicil Gazetesi
  • İmza Sirküleriniz
  • Faaliyetler ile ilgili bazı belgeler
  • İş yeri için plan projesi

İşletme sahibi olmak isteyen girişimciler genel olarak iş yeri planı için proje hazırlamakta çok zorlandıkları için başarısız bir şekilde red almalarına sebep olabiliyorlar. Ancak projenizi iyi bir şekilde araştırıp, doğru olarak hazırlamanız gerekmektedir. Sunacağınız proje KOSGEB’te bulunan uzman ekipten oluşan kurulda incelemeye alınmaktadır. Kurul tarafından onaydan geçen iş yeri planı projelerinden sonra, artık KOSGEB’in size uygun bütün avantalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. KOSGEB’ hibe kredi ve sıfır faizli kredi imkanlarını alarak artık hayallerinizde yer alan Cafenizi açabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git