Damızlık süt sığırcılığı kredisi başvurunu yap | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Damızlık süt sığırcılığı kredisi

Damızlık süt sığırcılığı kredisi
3 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 684 kez okundu.

Damızlık süt sığırcılığı kredisi

Devlet teşvik ve destekli damızlık süt sığırcılığı kredisi nasıl alınır, TKDK ve T.C. Ziraat bankası damızlık süt sığırcılığı kredisi başvuru şartları nelerdir ve damızlık süt sığırcılığı kredisi başvuru formu hakkındaki tüm detayları jetpara sayfamızda düzenli olarak bulabilirsiniz. Ayrıca site içerisinde konularına Ziraat bankası hayvan kredisi faiz oranları gibi ilgili konulara da ulaşabilirsiniz. Küçükbaş hayvancılık kredisi şartları ve küçükbaş hayvancılık kredisi için gerekli evraklar yine ilgili başlıklar altında verilmiştir. 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi için başvurulması gereken banka ve kurumlar da belirtilmiştir.

Damızlık süt sığırcılığı kredisi nasıl alınır

Ülkemiz içerisinde büyükbaş hayvancılık yetiştiriciliği olarak süt sığırcılığı ve besiciliği yapmayı düşünen çiftçilerimiz ilanları takip ederek devlet teşvik kredi seçeneklerinden üç ayrı sınıfta yararlanabilmektedir. Bu sektörlerin istediği şartları tamamlayan çiftçilerimize ise hibe hayvan kredisi olanakları da sunulurken ayrıca bulundukları teşvik bölgelerine göre yine devletten faizsiz hayvan kredisi veya çok düşük faizlerle kredi seçeneklerinden yararlanabilirler. Devlet teşvikli damızlık süt sığırcılığı kredisi veren bankalar ve kurumlar arasında başta TKDK, KOSGEB ve T.C. Ziraat Bankası gelir. Bunun yanı sıra damızlık süt sığırcılığı kredisi veren bankaları da aşağıda bulabilirsiniz. Çiftçi vatandaşlarımız bu üç kurum ve kuruluştan hayvan kredisi başvurusu yapabilmektedir. İstenilen şartların yerine getirilmesiyle krediler verilecektir.

TKDK damızlık süt sığırcılığı kredisi başvurusu nasıl yapılır

TKDK tarafından hazırlanan IPARD programı ile 2014 yılından beridir desteklenen illerde çiftçilik yapan ve girişimde bulunan vatandaşlarımıza çağrıların yapılmasıyla %70 e varan devlet teşvikli hayvan kredisi seçenekleri sunmaktadır. Çağrı ilanlarının yapılmasıyla çiftçilerimiz hazırladıkları iş planı proje örnekleri teşvik krediler almak için başvuruda bulunabilir. Başvurular Tarım il/ilçe müdürlüklerine yapılmalıdır. Ayrıca detaylı bilgiyi de kurumlardan ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

TKDK hibe teşvikli hayvan kredisi başvuru sayfası ve diğer bilgileri aşağıdaki başlık altında bulabilirsiniz. TKDK desteklenen illere ait başvuru adresleri ve iletişim telefon numaraları gibi tüm bağlantılı linkler site içerisinde verilmiştir. Yukarıdaki arama kutucuğu içerisinde arama yaparak sorgulamak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

KOSGEB hibe teşvikli damızlık süt sığırcılığı kredisi başvurusu

Üretim dayalı faaliyet yürüten birçok vatandaşımıza yine birçok sektörde devlet teşvikleri sunan KOSGEB süt sığırcılık sayesinde üretim yapacak olan çiftçilerimiz de desteklenecektir. Hazırlanan destek programı NACE formunda bulunan sektörler içerisinde iş yapacak olan çiftçilerimizin başvuruları en yakın İŞ-KUR birimleri ve yine size en yakın KOSGEB müdürlük yahut temsilciliklerine yapılabilmektedir. Verilecek olan kredi ve hibe Girişimcilik Destek Programı neticesinde verilecektir ki çiftçilerin bu programa katılmaları da zorunludur.

KOSGEB hayvancılık kredisi teşvikleri alakalı bağlantı linkleri

T.C. Ziraat bankası devlet teşvikli hayvancılık kredisi başvurusu

Devletimizin başta gelen kamu bankası üzerinden başvuru yapacak neredeyse tüm vatandaşlarımıza devlet teşvikli hayvancılık kredisi verilmektedir. Faizlerin yok denilecek kadar düşük olduğu Ziraat bankası damızlık süt sığırcılığı kredisi başvurusu yapacak olan çiftçilerimizin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • Başvuru yapacak olan çiftçi vatandaşımız bu kredi karşılığında banka ipotek değeri olan mülk sunmalıdır. Bu çiftçi daha önceden hayvancılık işleriyle uğraşan ve halen canlı hayvanı var ise küpe numarası ile ipotek ettirebilir.
 • İki kefil getirilmesi zorunludur.
 • Kredi başvurusunda bulunacak olan çiftçi vatandaşımıza ait nüfus cüzdanı fotokopisi ve kefilin kimlik fotokopisi
 • ÇKS kayıt belgesi

Genel olan evraklar yukarıdaki gibidir. Yukarıda izah edilmiş şartları yerine getirecek olan çiftçi vatandaşlarımıza damızlık süt sığırcılığı kredisi Ziraat bankası üzerinden verilecektir.

T.C. Ziraat bankası kredi için hayvanda aranan şartlar

Ziraat bankası süt sığırcılığı kredisi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımızın kredi alabilmeleri için Ziraat bankasının hayvanda aradığı kriterler ise sırasıyla aşağıdaki maddeler gibidir.

 1. Almayı düşündüğünüz süt sığırcılığı büyükbaş hayvan cinsleri kesin olarak manda, holstein siyah alaca, holstein kırmızı alaca, brown siwiss, simental yahut jersey cinslerinden olması lazım.
 2. Yukarıda yazılmayan büyükbaş hayvan cinsleri için kredi verilmeyecek ve yazılı olan cinslerden en az 10 adet alınması gerekmektedir.
 3. Yukarıda yazılı olan büyükbaş hayvan cinslerinin kesin olarak TÜRKVET kayıt sistemine kayıt ettirilmeleri gerekmektedir.
 4. Yine yukarıda belirlenmiş olan süt sığırlarının ilk defa doğum yapmış yahut ilk yavrularına gebe olmaları gerekmektedir. Yani en az 48 aylık manda ve 36 aylık sığır alımları olmalıdır. Daha büyük yaşlardaki hayvanlar kabul edilmeyecektir.

almak isteyen vatandaşlarımızın yukarıdaki şartları yerine getirmeleri halinde Ziraat bankası üzerinden kredi işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Sığır cinsi hayvanların tanımlanmaları tescil ve izlenme yönetmelik doğrultusunda Türkvet Kayıt Sistemi’ne kayıt edilmeleri yani küpelendirilmeleri gerekmektedir.

Ziraat bankası damızlık süt sığırcılığı kredisi faiz oranları

Ziraat bankası üzerinden başvuracağınız damızlık süt sığırcılığı kredisi faiz oranları oldukça düşüktür. Diğer bankaların ilgili kredi paketlerine baktığımız zaman Ziraat bankasının hiç faiz almadığını görebiliyoruz. Ziraat bankası damızlık süt sığırcılığı kredi faiz oranları güncel olarak aynıdır.

Süt sığırcılığı kredisi ve şartları

Ziraat bankası damızlık süt sığırcılığı nasıl alınır diyenler yukarıdaki bilgilerden yararlanabilir. Manda veya Holstein siyah alaca, Holstein kırmızı alaca, Brown swiss, Simental “flekvi” ve Jersey ırklarından herhangi birini seçecek olan çiftçilerimizin en az 10 baş almaları, işletme kurmayı yahut kurulu işletme kapasitesini yükseltmek isteyenler de damızlık süt sığırcılığı kredisi seçeneklerinden yararlanabilir.

Düve yetiştiriciliği için kredi şartları

Ziraat bankasından damızlık düve yetiştiriciliği yapmak için en az 50 baş hayvan için kredi alınması gerekmektedir.

Kümes hayvanları için kredi şartları

Kümes hayvancılığı kredisi almak isteyen, tavuk çiftliği kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın 1.000 adet yumurta tavuğu, bin adet ördek, bin adet kaz, bin adet hindi vs. kümes hayvancılığı için toplamda 5.000 adet hayvan için kredisi verilmektedir.

çekmek için gerekli evraklar nelerdir?

Ziraat bankası diler küçükbaş diler büyükbaş hayvancılık olsun, dilerseniz süt hayvancılığı kredisi almak için başvurun tüm üreticiler Ziraat şubelerinden ilk işlemlerini gerçekleştirebilir. Ziraat bankası birim şubeleri ve internet sitesinde yayınlanan hayvancılık kredisi başvuru şartları için istenilen evraklar;

 • ÇKS (çiftçi kayıt sistemi belgesi) belgesi
 • Tarımsal işletmeyi teşvik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, harcama faturalar vs)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminat belgeleri
 • Bilanço esasına göre faaliyet yürüten işletmeler ise son üç yıla ait olan bilanço
 • Gelir tablosu
 • Nüfus cüzdanı
 • Kefil

Sizler de hayvancılık kredisi nasıl alınır yahut damızlık süt sığırcılığı kredisi hakkında bilgilerin devamını jetpara.net adresini güncel bir şekilde takip ederek görebilirsiniz. Sitemiz içerisine günlük en az 5 yayın yapılmakta ve güncel olarak kontrol edilmektedir. Daha fazlası yahut site içerisinde belirtili olmayan alanlarla ilgili bilgi için aşağıdaki yorum alanlarından bizlere bildirebilirsiniz.

Etiketler:

Damızlık süt sığırcılığı kredisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. seydi altındağlı dedi ki:

  haydi gençler köylere geri dönelim, işte size fırsat.. köyde tarla var, birazda kredi tamamdır. teşekkürler paylaşım için

Sayfa başına git