Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017 | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017
8 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 595 kez okundu.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017

Devlet kredileri ile devlet destekli evlilik kredisini 2017 tarihinde almak isteyenler oldukça avantajlı imkanlardan da yararlanabilmekteler. Birçok farklı kredi imkanı ile evlilik kredisi, 5 Bin TL çeyiz kredisi, çeyiz hesabı, evlenmek için devlet desteği, evlilik için kredi artık mevcut durumda.

Evlilik kredisi alma koşulları, evlilik kredisi nasıl alınır, devlet destekli evlilik kredisi 2017, evlilik kredisi başvurularının tamamı hakkında aşağıda açıklamalar yaparak sizlerin başvurularda yapması gerekenleri de yazmış bulunmaktayız.

Kişilerin sosyal yaşam standartlarının daha iyi bir duruma gelebilmesi için devlet eli ile birçok imkanı artık görebilmekteyiz. Sizler de devlet destekli krediler ile devletin güvencesiyle kredi alabilir ve bunu uygun koşullarla geri ödeyebilirsiniz. Aile sosyal politikalar bakanlığınca devlet destekli evlilik kredisi çıkarılarak yeni bir yuva kurmak isteyenleri oldukça yakından ilgilendirmektedir. Evlenmek için artık sizler de devletin kredilerinden yararlanarak mutlu bir evlilik yapabilir ve diğer tüm ihtiyaçlarınızı da bu kredi sayesinde giderebilirsiniz.

Devlet destekli evlilik kredisi almak için öncelikle yapılması gerekenler nelerdir, devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır?

Aile ve sosyal politikalar bakanlığınca belirlenmiş olan birtakım şartlar ile kişilere faizsiz evlilik kredisi sunulmaktadır. Bunun gerçekleşmesi için birtakım koşulların yerine getirilmiş olması gereklidir. Peki bu şartlar nelerdir? Dilerseniz bunlara da değinerek konunun detaylarına inelim.

  • Devlet destekli evlilik kredisinden yararlanmak için gerek duyulan şartlar,
  • Evlilik kredisinden yararlanacak olan çiftlerin 18-24 yaş arasında olmaları gereklidir.
  • Türk vatandaşları olması şartı,
  • Türk Ceza Kanunu’nda yer alan birtakım ağır suçlardan ceza almamış olmaları,
  • Maddi imkânsızlık sebebi ile evlilik yapamayacak durumda olmak.

Yukarıdaki koşulların sağlanması halinde çift devlet destekli faizsiz evlilik kredisi için başvuruda bulunabilmekte ve bundan yararlanabilmektedir. Bakanlık tarafından belirlenen şartların yerine getirilmesi halinde 1 yıl geri ödeme olmadan 10 Bin TL evlilik kredisi devlet tarafından sunulmaktadır. Devlet destekli evlilik kredisi 2017 tarihinde birkaç madde üzerinde, diğer yıllara göre değişime gitmiştir.

Kredinin toplamında geri ödeme süresi 4 yıl olarak sınırlandırılmıştır. Bunun dışında evlendikten 1 yıl sonra çocuk sahibi olan ailelerin evlilik kredisi 1 yıl boyunca ertelenebilmektedir.

Evlilik kredisi başvurusu (Devlet destekli evlilik kredisi 2017 başvurusu)

Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır, devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır hakkında bilinmesi gereken öncü maddeleri yukarıda sıraladık. Ayrıca diğer ilgili durumlar ise şunlardır;

Üniversite mezunu bireyler için yaş sınırı 26 olarak gösterilmektedir. Evlenecek olan çiftlerden herhangi birinin yetim yahut devlet yurtlarında kaldığı durumunda ise kredinin ödemesi bakanlık tarafından 2 yıl ötelenmektedir.

Evlilik kredisi bankalar aracılığı ile verildiğinden dolayı evlilik düşünen çiftlerin başvuru için banka şubelerine gitmeleri yetecektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı takibinde, Maliye ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da destek verdiği bu durum ile artık evlilik için problemlerle karşılaşan insanlar bir nebze olsa dahi sıkıntı çekmeyecektir.

Çeyiz Hesabı Açan Bankalar ,

Kamu Mevduat Bankaları; Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank.

Özel Mevduat Bankaları; Denizbank, Türk Ekonomi Bankası, Akbank, Şekerbank, Garanti Bankası, Türkiye İŞ Bankası, Yapı Kredi Bankası, Turkish Bank, Fibabanka, Anadolubank.

Kamu Katılım Bankası; Ziraat Bankası.

Özel Katılım Bankaları; Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Turkish Bank, Fibabanka, Anadolubank.

Ayrıca diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz,

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme  yazımız ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Konut Kredisi Alırken Eşlerin Rızası Gerekiyor mu?  Konut kredisi alacak kişileri ilgilendiren eş muvafakatnamesi hakkında bilgi almak için burayı kullanabilirsiniz.

En uygun kredi veren banka hangisi bu konuda detayları görmek için başlığımızı görebilirsiniz.

Araç Kredisi Alırken Araca Kasko Yaptırmak Zorunlu mu?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git