E devlet şifresi ile kredi notu sorgulama olur mu | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

E devlet şifresi ile kredi notu sorgulama olur mu?

E devlet şifresi ile kredi notu sorgulama olur mu?
28 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 636 kez okundu.

E devlet şifresi ile olur mu?

E Devlet, nüfusa kayıtlı vatandaşların kamu işlemlerini etkili ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri için tasarlanmış online bir sistemdir. Bu sistem içerisinde SGK hizmet dökümü, SSK prim sorgulama, Başbakanlık iletişim merkezi BİMER, askerlik durumu, kişisel sabıka kaydı, üniversite kaydı sorgulama, UYAP giriş gibi birçok işlem mevcuttur. Günümüzde kredi notu hakkında yeteri bilgiye sahip olmayan vatandaşlarımızın e devlet şifresi ile kredi notu sorgulama olur mu sorusuna, bu yazıda cevap getireceğiz.

E devlet şifresi ile kredi notu sorgulama işlemlerini yapamazsınız. Kredi kayıt bürosu (KKB) tarafından yürütülen bu hizmetten, findeks kredi notu işlemlerinden e devlet şifresi ile ulaşamazsınız. Sistemin kendi yapısı ve içerikleri mevcuttur. Findeks kredi notu sorgulama işlemlerini e devlet üzerinden değil findeks.com üzerinden yapabilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işlemlerini ayrıca bankaların şubelerinde, SMS yoluyla da gerçekleştirebilirsiniz. Findeks üzerinden kredi notu sorgulama yapılabilmesi için bireyin ilk olarak sisteme üye olması, kayıt alması gereklidir. Kaydınızı yaptırdıktan sonra TC kimlik numarası ile kredi notu sorgulama işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

neden yapılamaz?

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu ve Merkez Bankası takibinde olan bir sistemdir. Sistem içerisinde kişinin finansal raporları yer alır ve bu raporlar belirli sürelerde güncellenmektedir. Resmi bir imza gerektiren işlemleri bulunmadığı gibi e devletten ayrılan birçok yönü vardır. Aslında kamu ilişiği olan işlemleri olmadığı içim özel sermayeli işlemlerinden dolayı e devlet şifresi ile kredi notu sorgulama işlemi yapılmamaktadır.

Kredi notu sorgulama nasıl yapılır?

Kredi notu sorgulama işlemlerini e devlet üzerinden değil, bankaların şubelerinde, internet bankacılığında ve findeksin resmi sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için farklı oranlarda ücret ödemeniz gerekmektedir. Findeks sistem üzerinden yapılacak olan kredi notu sorgulama işlemlerinde ücretler en düşük seviyededir. 4 tl ile kredi notu sorgulama işlemi findeks üzerinden yapılabilmektedir. Bankaların şubelerinde kredi notu sorgulama nasıl yapılır? Bankaların şubelerinde yapılacak olan kredi notu sorgulama işlemleri yine ilgili memur tarafından sorgulanabilmektedir. Bunun için bankaların talep ettiği hizmet ücreti 9 TL oranındadır. Bankalar arasında ücrette değişimler olabilir. Ancak maksimum 9 TL talep edilmektedir.

E devlet şifresi ile kredi notu sorgulama yapılamayacağı umarım açık bir şekilde anlaşılmıştır. Konuyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanından bizlere bildirebilirsiniz. Sitemiz içerisinde birbirinden farklı birçok başlık yayınlandı. Dilerseniz en üst menülerden bu yazılara ulaşabilirsiniz.

Kredi notu istemeyen bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, ücretsiz kredi notu sorgulama, kredi kart ekstresi geri alma, kart aidatı geri alma, bina kodu vs. birbirinden farklı konuları sitemiz içerisinden güncel olarak takip edebilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemlerinde yaşanan problemleri, kredi notu hesaplanamadı ne anlama geliyor gibi başlıkları da sitemiz içerisinden bulabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki yazımızı, Kredi Notu istemeyen bankalar, tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git