EFT Nasıl İptal Edilir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

EFT Nasıl İptal Edilir

EFT Nasıl İptal Edilir
17 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 487 kez okundu.

EFT Nasıl İptal Edilir

Bankalar arası fon transferi denilince şüphesiz ki akla ilk gelen işlem EFT olarak bilinir. Banka müşterileri kullandıkları bankacılık işlemleri arasında, para transferi ilk sırada yerini alır. Bu durum sonrasında ise para çekme olarak gelir. Para transferi yaparken birçok vatandaşımız yeterli kadar bilgiyi edinemediklerinden dolayı sıkıntılar çekebilmektedir. Bankaların farklı hizmet kanalları sayesinde gerçekleştirilmekte olan bankacılık işlemleri ise kendi arasında iki şekilde gerçekleşir. Bunlardan ilki havale işlemleri, ikincisi ise EFT işlemleridir. Havale işlemlerinde banka kendi şubeleri arası transfer işlemlerini gerçekleştirirken, EFT işlemleri ise bankalar arası transferi gerçekleştirir. EFT ile gönderilen para nasıl iptal edilir, EFT nasıl iptal edilir? Hakkında bilgi edinmek istiyorsanız makaleyi incelemeye devam ediniz.

Günümüzde yapılan para transferleri EFT işlemiyle sıkça yapılmaktadır. Kişiler bankalar arası para transferi işlemlerinde ilk etapta EFT işlemini tercih ederler. Zira transferin yapılması hem oldukça basit hem de hızlı bir şekilde gerçekleşir. Fakat EFT yapılırken belirli saat ve günler içerisinde olması gerekir. EFT saatleri dışında yapılan para transferi kimi zaman problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Bu problemlerden birisi de işlemi yaparken saatin mutabık olmamasından dolayı bir sonraki ilk iş gününe paranın aktarılmasıdır. Paranız aynı gün içerisinde diğer hesaba aktarılsın istiyorsanız bunun için EFT saatleri içerisinde olmanız gereklidir. Aksi takdirde paranız bir sonraki ilk iş gününü bekler. ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ile yine EFT işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel olarak internet yahut telefon bankacılığı üzerinden yapılmakta olan EFT işlemlerinde yaşanan büyük problemlerden birisi de EFT’nin yanlış yapılmasıdır. Farklı müşterilerin yaşadıkları bu önemli durumda ise EFT nasıl iptal edilir konusunu iyi bilmek gerekir.

Fon transferleri yaparken EFT işlemlerini kullanan müşteriler, hatalı yahut yanlış transfer yaptıklarında bunu tespit ederek vakit kaybetmeden işlemlerin gerçekleştirildiği platform üzerinden bu işlem iptal etmeleri gerekir. İnternet bankacılığı ile yapılan EFT işlemlerini gerçekleştirmeye çalışan banka müşterileri, bu işlemlerin Banka Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmadan önce iptal etmelidirler. Bu işlemi yapmak için bankacılık işlemleri menüsünden para transferleri seçeneğine girerek EFT İptal seçeneğini seçmelidirler. Para transferini telefon bankacılığı ile yapmış olan müşteriler de yine aynı işlemleri yapmalıdır. EFT nasıl iptal edilir hakkında ayrıca ilave etmek istediklerim. Zamanlanmış EFT işlemlerini de işlemler onaylanmadan önce yapmanız halinde iptal edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git