EFT Ne Zaman Hesaba Geçer | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer
17 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 506 kez okundu.

Bu başlık içerisinde, daha önceden siz değerli ziyaretçilerimizin sormuş olduğu birkaç soruya cevap getirecek ve EFT ne zaman hesaba geçer hakkında bilgiler sunacağız. EFT ile gönderilen para ne zaman hesaba geçer, EFT ne kadar sürede hesaba geçer, ve sorularına cevaplar getirerek konu hakkında detaylı bilgi almanızı sağlayacağız.

Bankacılık içerisinde ve alanında sıkça kullanılmakta olan ve kişilerin sıkça kullandıkları işlemlerden biri EFT işlemleridir. EFT, ile fon transferi yapan kişiler ve fon transferinde EFT kullanan kişiler bu konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibidir. Lakin konuya uzak olanlar için detaylı anlatımlar ile EFT ne zaman hesaba geçer hakkında konuşacağız. EFT ile fon transferini bankalar arası yapabilmektesiniz. Yani bir örnek ile açıklayarak devam edelim. Finansbank hesabınızdan Vakıfbank hesabına para aktarabilirsiniz. Bu aktarımı EFT ile yaparsınız. EFT sayesinde farklı bankalar arasında bir transfer gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemlerinden farklı olarak EFT işlemlerinin yapılabilmesi için belirli gün ve saatler içerisinde olması gerekir. Bu sebeple birçok vatandaşımız EFT ne zaman hesaba geçer sorularını sorabilmekteler.

EFT işlemlerinin havale işlemlerinden farklı olması belirli saat ve günlerde yapılmasıdır. EFT yapabilmeniz için saat diliminin uygun olması gerekir. EFT Saatleri hakkında bilgi almak için önceden yazdığımız başlığa bakabilirsiniz. EFT işlemlerini yaparken mesai içerisinde olması karşı tarafa aynı gün içerisinde transferin yapılabileceğini gösterir. Mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri ve para transferleri sonraki ilk iş gününe aktarılır. Burada EFT işlemlerinin yapılabilmesi için gün ve saatin de mutabık olması gereklidir. Lakin kaba deyim ile EFT işlemleri sabah 09:00 ‘da başlar ve akşam en geç 17:30 ‘da sona erer. Bu zaman dilimi içerisinde yapılan EFT işlemleri, işlemin yapılmasına mutabık olmadığından dolayı beklemeye girer. Alıcı banka işlemleri açtığı gibi hesaba bildirim giderek işlemlerin onaylanmasını ister.

EFT ne zaman hesaba geçer? Kısacası EFT yapılabilmesi için iki bankanın da o zaman içerisinde aktif olması ve EFT saatleri içerisinde olması gereklidir. EFT işlemleri 5 dakika içerisinde hesaba geçer. Bankalardan birinin aktif olmaması, EFT saatleri dışında olması durumunda yapılacak olan transfer askıya alınarak beklemeye geçer. Alıcı bankanın sistemi açmasıyla beraber işlem onayı beklenir. Yukarıda da belirttiğim gibi EFT Saatleri hakkında detaylı bilgi almak için yayınladığımız başlıkları inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git