EFT Saatleri Kaça Kadar? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

EFT Saatleri Kaça Kadar?

EFT Saatleri Kaça Kadar?
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 491 kez okundu.

Kaça Kadar?

EFT işlemleri farklı bankalar arası transferi sağlamaya yardımcı oldukça popüler bir havale sistemidir. Paranızı bankalar aracılığı ile göndermek istiyorsanız sizler de EFT yahut Havale işlemlerini yapıyorsunuzdur. Havale işlemleri ile gönderilen para karşı hesaba anında yatırılmaktadır. Lakin EFT işlemleri ile para gönderiyorsanız bu durumda aynı cümleleri kullanamayız. EFT biraz daha gecikmeli olarak belirli zamanlar arasında yapılır. EFT işlemleri farklı bankalar aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu farklı bankalar arası işlemlerin yönetimi ise T.C. Merkez Bankası tarafından gerçekleşmektedir. Durum bunu gösterince EFT işlemlerinin yapılabilmesi için belirli tarih ve saatlerin olması gereklidir. Her bankada EFT Saatleri aralığı değişiklik gösterebildiği için EFT işlemleri en geç saat 17:30’a kadar yapılabilmektedir. 17:30’dan sonra sistemlerin tümü kapandığı için işlemleri yapamazsınız. EFT saatleri kaça kadar? Resmi sistem 17:30’da bitmektedir.

Banka kuruluşları genelde saat 09:00 da EFT işlemlerini gerçekleştirmeye başlamakta en geç ise saat 17:30’da bitirmektedir. Fakat kimi bankalar ise EFT işlemlerini saat 16:00’da bitirebilmektedir. Bu durumu örnekler ile açıklayalım. Akbank EFT saatleri sabah 09:00’da başlar ve hafta içi saat 17:00’a kadar deva etmektedir. Bu saatlerin içerisinde yapacağınız EFT işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sonrasındaki tarih ve zamanlarda ise EFT yapamazsınız. Bu zaman içerisinde yapacağınız EFT işlemleri gün içerisinde ilgili banka hesaplarına aktarılır. Lakin EFT işleminizin belirli saatlerin dışında yapılması durumunda bir sonraki ilk iş gününe aktarılır.

EFT Akbank saatleri işlemlerinizi hafta sonu yapabilirsiniz. Lakin hafta sonu yapılacak olan EFT işlemleri askıda bekleyerek ilgili bankanın sistemi açmasına kadar gönderdiğiniz bankada duracaktır. Yani hafta sonu yapacağınız EFT işlemi pazartesi günü saat 09:00’dan sonra onaylanıp hesaba aktarılacaktır. Hafta sonu yapacağınız EFT işlemlerinden sonraki pazartesi günü resmi bir tatile denk geliyorsa EFT işleminiz yine tamamlanmayacak ve bankanın açılmasını bekleyecektir. Bu durumda banka resmî tatilden çıktığı gibi sistemi açar ve sistemin açılmasıyla işleminiz onaylanır.

EFT yapmanız için tarih ve saatin bir önemi yok. Ancak yapacağınız EFT işleminin onaylanmasında EFT saatleri kaça kadar? Yapılacak işlemlerin onaylanması için ilgili bankaların açık olması gereklidir. Para transferi yaparken EFT saatleri aralıklarına dikkat etmenizde fayda vardır. Sizler de banka kurumlarının EFT saatlerini öğrenip para transfer işlemlerinizi gün içerisinde sonuçlandırabilirsiniz. Bunun için diğer başlıklarımız da yayınlanmak üzere. Bankaların EFT saatleri hakkında yazılarımız sizlerle.

Bankalardaki EFT saatleri tüm bankalar için en geç 17:30’da sonlanır. İş bankası EFT saatleri, Halkbank EFT saatleri, Türkiye Finans EFT saatleri, Şekerbank EFT saatleri, Burgan Bank EFT saatleri, Vakıfbank EFT saatleri, Ziraat bankası EFT saatleri, Finansbank EFT saatleri, Denizbank EFT saatleri, Garanti bankası EFT saatleri, yapı kredi bankası EFT saatleri, Akbank EFT saatleri yine en geç 17:30 olarak sonlanır. Sizler de bu saatler arasında yapacağınız EFT işlemlerini onaylatabilirsiniz.

Etiketler:

EFT Saatleri Kaça Kadar? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ballı Soprano dedi ki:

    EFT 4’e kadar olması lazım. Yalnız bazı bankalar ücretine mukabil 4’ten sonra da gönderim yapıyor, büyük avantaj.

Sayfa başına git