En Çok Kazandıran Hisse Senedi (KAYBETMEYENLER) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

En çok kazandıran hisse senedi

En çok kazandıran hisse senedi
6 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 642 kez okundu.

En çok kazandıran hisse senedi

Yatırım araçları kazandırmaya devam ederken, en çok kazandıran hisse senetleri aşağıda haftalık yatırım araçları getirileri ile verilmiştir. 2016-2017 yılı içerisinde kazandıran hisse senetleri açıklamaları site içerisinde verilmeye devam edecektir. Güncel olarak yenilenen verileri jetpara.net adresinden takip edebilirsiniz.

En çok kazandıran hisse senetleri (15-19 Mayıs 2017)

Bu hafta içerisinde tüm yatırım araçları yatırım sahiplerinin yüzünü güldürdü. Kazandırmaya devam eden yatırım araçları özellikle Yurt dışında Brezilya’daki politik kriz ve ABD üzerinde gerçekleşen siyasi gelişmeler takip edilmeye devam ederken, yurt içerisinde de Borsa İstanbul yükseliş göstererek kazandırmaya devam ediyor.

Bu hafta içerisinde Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, döviz kuru içerisinde meydana gelen yükselişlerin ardından banka hisseleri öncülüğünde 96,629,15 puanla zamanın en yüksek seviyesini gördü. Borsa İstanbul (BIST 100) endeksi bu haftayı 0,16 lık bir kazanç ile kapattı.

8-12 Mayıs 2017 Yatırım araçları getirileri

Borsa, dolar ve altın bu hafta yine yükseliş gösterirken Euro yatırımcıların yüzünü güldüremedi. Borsa, altın ve dolar bu hafta içerisinde yatırımcısına kazandırmaya devam ederken Euro’nun kaybettirmesi beklenmedik bir şekilde gelişti. Borsa İstanbul (BIST 100) bu haftayı yüzde 1,14 orandaki bir kazanç getirdi. Haftayı 94,996,35 puan ile kapatabildi. Aynı zamanda BIST Sanayi Endeksi yüzde 1,63 bir artış sağlayarak 101,429,01 puanı gördü. Hizmetler Endeksi ise yüzde 4,20 bir kazanç sağlayarak 60,530,26 gibi bir puan ile haftayı kapattı. Bu hafta altın ve dolar yükseldi Euro düştü.

Son 5 yıl kaybettirmeyen hisseler

Borsa İstanbul’da hisseler yatırımcılarına kazandırmayı başarırken kimi zaman ise kişilerin başarısız durumlarında kaybettirebilmekte. Son 5 yıllık dönem içerisinde birtakım hisseler yatırımcısının yüzünü hiç kara çıkartmadı. Sürekli yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran hisseler aşağıda detaylı olarak verilmiştir. Ayrıca, ilgili konular hakkındaki içeriklere de erişmek için site içerisinde arama yapabilirsiniz.

Yurtdışında bir anda oluşan kriz dalgası ve sonrasında beliren seçimler sebebiyle piyasa içerisinde oluşan inişli çıkışlı dalgalanmalar son 5 yılda 12 hisse senedi üzerinden kazandırmayı başardı. Bu hisseler 2015 tarihlerinde de yatırımcıların yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Elbette ki hisse senedi piyasalarında seçici olanlar kazanmayı başarabilmekte. Borsa endeksi düşüş gösterse dahi yükselişlere devam eden birtakım hisse senetleri de mevcuttur. Bu hisse senetleri bu tür zamanlarda katlanarak kazandırmaya devam ediyor.

Borsanın getirisi iyi ve yüksek olan 12 hisse senedi hakkındaki tüm bilgileri aşağıda detaylı olarak bulabileceksiniz.  Farklı sektörlerden hazırladığımız bu liste içerisinde kazandırmaya devam hisse senetlerinin de yer aldığı bilgileri bulabilirsiniz. BIST 100 Endeksi yılbaşından bu zamana kadar yüzde 3,42 değer kaybına uğrarken listede bulunan şirketlerin ise yatırımcılarına kazandırdığı görülebilmekte. İşte detaylarıyla son 5 yıl içerisinde sürekli kazandırmaya devam, en çok kazandıran 12 hisse senedi.

En çok kazandıran hisse senedi Yüzde 63 UÇUŞ

Son 5 yıl içerisinde en çok kazandıran hisse senetleri ve 2015 yılının ilk 7 ayında yatırımcısına yüzde 63,8 getiri sağlamayı başaran Aksa’nın halka açık olan oranı yüzde 37. Hisse yüzde 57 yabancıların elinde.

Havadan para kazan

Havadan kazandıran hisseler yine son 5 yıl içerisinde yatırımcısına kazandırmayı başardı. Havayolları ikram ve havaalanları restoran hizmetleri, yatırımcılarına düzenli bir şekilde kazandırmaya devam etti. Yılbaşından bu yana %51 kazandırdı. Hissenin yine %70’i yabancıların elinde bulunuyor. Havadan kazananlar son 5 yıl içerisinde hiç zarara uğratmadı.

, Otomotiv Sektörü

En çok kazandıran hisse senedi arasında otomotiv sektörü de öne çıkanlar arasında. Otomotiv Sektöründe Ford Otosan ve Otokar istikrarlı bir yapı ile getiri sağlıyor. Ford Otosan hissesi %69 yabancıların elinde iken Otokar’ın %14 oranında hisseleri yabancıların elinde bulunuyor. Her iki şirket son 5 yıl içerisinde sürekli olarak yatırımcısına kar sağlamayı başarabildi.

Borsada uzun vadede kazandıracak hisseler

Boyner parakende hisseleri de yine son 5 yıl içerisinde yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarabildi. Yüzde 13 ü halka açık Hisseler yılbaşından bu yana kadar yüzde 23 kazandırmayı başarabildi. Hisselerin yüzde 85’i Türk Ekonomi Bankası’nda.

Endeksin üzerinden getiri sağlayanlar

Yurtiçi ve yurtdışında havalimanları terminal işletmeciliği ve beraberinde terminal hizmetleri gerçekleştiren TAV Havalimanları, istikrarlı bir şekilde yıllık baz ile kar açıklamayı başardı.

Ata GMYO hisseleri de kazandıran hisseler arasında

Ata GMYO da yatırımcısına son 5 yıl içerisinde düzenli bir şekilde kar sağlamayı başarabildi. Borsa endeksi yılbaşından bu yana kadar yüzde 3,42 değer kaybına uğrarken, hisse üzerinde 2015 yılından bu yana kazandırmaya devam ediyor. Hisselerin yüzde 88 oranı Ata Yatırım Menkul Kıymetler’in elinde.

Hiç düşmeyen hisse senetleri

Son 5 yıl içerisinde en çok kazandıran hisse senetleri ve hisseler arasında Sarkuysan da yerini alanlar arasında. Yılbaşından bu yana yüzde 5 kazandırmayı başardı. Şirketin son 10 yıl içerisinde düzenli olarak kar sağladığı belgelenmiştir.

Şirketin halka açıklık oranı %73 istikrarlı olarak temettü ödeyen şirketler arasında bulunmakta.

Gedik Yatırım Menkul Değerler

Gedik YMD, yatırımcısına kazandıran firma. Yılbaşından bu yana %3,51 kazandırmayı başardı. Halka açıklık oranı yüzde 9. Hisselerin yüzde 98’i Gedik Yatırım Menkul Değerler’de bulunmakta. Bölgesel pazarda da işlem görüyor.

Borsada en çok kazandıran hisseler

Borsa İstanbul içerisinde piyasa değeri en büyük olan 50 şirket içerisinde bulunan 10 firma zirveye çok yakın yerlerde. Borsada piyasa değerinin yüksek olduğu şirketlerden yalnızca 10’u zirveye yakın durumda. Oldukça yüksek olan bir volatilitenin ardından 10 şirketin hisse senedi, zirve seviyelerini görmeyi başardı. DO-CO, Aygaz, Akfen Holding, Aselsan, İŞ GMYO, Koç Holdin, Boyner Parakende, Çelebi ve BİM yıl içerisinde zirve seviyelerine yaklaşan hisse senetleri arasında.

En çok kazandıran hisse senedi 2017 yılı içerisinde ise şu şekilde sıralanmakta.

Piyasalarda en çok yükselenler BIST 100 ve EURO oldu.

En çok kazandıran hisse senetleri ve en çok yükselenler ise;

  • IDGYO
  • KIPA
  • ANELT
  • SASA
  • TCHOL
  • KRSTL
  • AKPAZ
  • DMSAS
  • MRGYO

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git