En ucuz ev kredisi veren bankalar hangileridir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

En ucuz ev kredisi veren bankalar hangileridir

En ucuz ev kredisi veren bankalar hangileridir
27 Mart 2017 tarihinde eklendi, 426 kez okundu.

hangileridir

Şu hayatta başımızı sokabileceğimiz bir ev bizlerin temel ihtiyaçlarından birisidir. Özellikle orta ve alt seviyede bir gelire sahip olan insanların büyük hayali bir ev sahibi olmalarıdır. Ev alabilmek için birçok farklı iş yapar ve paramızı toplarız. Ancak günlük giderler ve ansızın çıkabilen sorunlar sebebiyle ev alacak parayı bir türlü toplayamıyoruz. Genelde ev alacak parası olmayan ve maddi durumu iyi olmayan insanlar şehre daha uzak yerlerde arsa alıp müstakil ev inşa eder. Şehirde ise bu durumu yapabilmek için insanlardan, resmi veya özel kurumlardan borç para alırız. Tabi önceleri için bu maddeler geçerliydi. Ancak 2017 yılında en ucuz ev kredisi veren bankalar hangileridir  diye bir sorgulama yapabiliyoruz. Zira ekonomik anlamda da gelişmekte olan dünyadaki kurallar da değişebilmektedir. Artık kredi veren bankalar sayesinde faizli borç alabiliyor ve zorlansak bile bir ev sahibi olabiliyoruz. Asıl önemlisi ise kredi alındıktan ve ev alındıktan sonra geri ödemenin yapılmasıdır.

Tabi bu güne kadar yapılan birikimler yine bir ev sahibi olmamız için yetmiyorsa bu kez en ucuz ev kredisi, konut kredisi veren bankalar ile şansımızı deneyebiliyoruz. Birçok insan kredi notu yüzünden kredi alamaz. Bunun en canlı örneği de bizlerin daha önceden yaptığı kredi başvurularıdır. En ucuza ev kredisi veren bankaları bizler de araştırdık ve ulaştığımız bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıdaki başlıklar altından en uygun konut kredisi veren bankalar ve bankaların başvuru için talep ettikleri evrakları sırası ile siz güzel ülkemin güzel insanları için paylaşıyoruz.

En uygun ev kredisi veren bankalar hangileridir?

Ülkemizde kırktan fazla banka vardır. Bu bankaların belki de bazılarını hiç bilmiyorsunuzdur. Bazıları devlete ait olan kamu bankaları bazıları ise özel şahıs yahut şahıs firma ortaklıkları sonucu hizmet yürüten bankalardır. Özel şahıs yahut şahıs firmaları bir araya gelip kurulmuş olan bankaların sermayeleri de farklı yatırımcılara aittir. Bu yatırımcıların kimileri yerli iken kimileri ise yabancı yatırımcılardır. Durum bu şekilde işlerken bankalar arasında da güçlü olan daha çok kazanmakta zayıf olan bankalar ise hem müşteri hem de maddi yönden kaybetmektedir. Bazı bankalar ise daha da güçlenmek için ortaklık kurmayı hedeflemektedir. Bunun en canlı bir örneği ise Finansbank olarak gösterilebilir. Zira çok kısa bir süre önce Finansbank QNB ile ortaklık yaparak daha güçlü bir banka olma yolunda ilerleyişlerini sürdürmektedir. Finansbank ile QNB ortaklığı sonucunda isimlendirilen QNB Finansbank ihtiyaç kredisi, ev kredisi ve diğer işlemlerde vatandaşa ucuz QNB Finansbank kredisi imkanları sunmaktadır. Öyle ki birçok yerde kredi faiz oranı %1 ve üzerinde iken QNB Finansbank kredi faiz oranları %0,90 olarak belirlenmiştir. Finansbank ev kredisi faiz oranı %0,90 olduğundan dolayı birçok insanın buraya akın etmesi de haliyle kaçınılmazdır. Bu faiz oranı ucuz kredi veren bankalar arasındaki en düşük değerdir. Birçok devlete ait resmi banka kurumlarındaki faiz oranları bile bundan yüksektir. 180 ay vade veren bankanın faiz oranları vade uzadıkça değişiklik gösterebilmektedir. Dilerseniz QNB Finansbank ev kredisi hesaplama aracı üzerinden hesaplama yapabilmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Devlet bankalarının verdiği en ucuz ev kredisi

Özel sermayeli şahıs bankaları ve diğer özel bankalar ev alacaklar için ev kredisi kampanyası düzenlemez ise bu durumda en ucuz ev kredisi veren bankalar kamu bankaları yani devlete ait bankalar olarak başta gelir. Devlet bankaları vatandaştan yana insiyatif kullanan ve vatandaşı düşünen bankalardır. Bu bankalar özel bankalara göre daha az faiz uygular ve ödemelerde ise kolaylıklar sağlamaktadır. Tüm bankaların amacı para kazanmak olarak geçse bile devlet bankaları vatandaştan yana bankalar olarak kayıtlarda yer almaktadır ve nihayetinde vatandaşlar için kampanya yürütürler. Devlet bankalar diğer özel bankalara kıyasla daha uygun faizli ev kredisi imkanı verir. Genel olarak geri ödeme vadelerinde ise sınırlama 120 ay olarak şart koşulmuştur. Sizlere bu yazımızda ucuz ev kredisi veren bankalar arasından tavsiye edeceğimiz T.C. Ziraat bankası, Vakıfbank ve Türkiye Halk bankası olacaktır. Bu bankaların kredi faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmadan karar vermemenizi öneririz.

Mesleklere göre kredi kampanyası düzenleyen kredi veren bankalar

Birçok özel banka yalnızca bir kitleye hitap edecek şekilde kampanya üreterek bu kitleye hakim olmak ister. Düzenlenen kampanyalar sayesinde banka maaş müşterileri ve kamu çalışanlarına %10 indirim yaptıkları da doğrudur. Şuan günümüzde yaşanan olumsuz finans haberlerine rağmen devlet bankaları ev almak isteyen vatandaşlarımıza en ucuz kredi veriyor.

Uzun vadeli konut kredisi veren bankalar hangileridir?

En ucuz ev kredisi veren bankalar hangileridir dedikten sonra bir de uzun vadeli konut kredisi veren bankalar hangileridir? Dilerseniz ev kredisinden başlamışken bu konuya da değinelim. İlk başlıkta QNB Finansbank konut kredisi verdiğini ve çok uygun faizle verdiğini de belirtmiştik. Ayrıca 15 yıla yani 180 ay vadeli verdiğini de eklemiştik. Peki daha uzun vadeli ev kredisi veren banka var mıdır? Durun biz söyleyelim, evet! Var. Hem de QNB Finansbank kurumunun belirlediği tarihin iki katına vade veren bankalar var. Yani 30 yıl vadeli ev kredisi veren banka sizleri 30 yıl boyunca beklemektedir. 30 yıl sonunda bir ev sahibi olmak, genç tüm vatandaşlarımız için oldukça mantıklı bir karar olabilir.

30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar

Aslında ilk duyulduğunda yanlış anlama gibi olabiliyor ama tam tamına 30 yıl vadeli kredi. Belki de birçok insan bu vade süresini duyunca şaşırmakta. Ama Şekerbank 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasındaki tek örnek. 360 ay vadeli kredi almak istiyorsanız size en yakın Şekerbank şubesine gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git