En yüksek kredi notu kaçtır? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

En yüksek kredi notu kaçtır?

En yüksek kredi notu kaçtır?
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 935 kez okundu.

Herhangi bir bankadan kredi başvurusunda bulundunuz ve kredi notunuz düşük cevabını mı aldınız? Yahut kredi notu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu başlığı dikkatlice inceleyebilirsiniz. En yüksek kredi notu kaçtır başlıklı makalemiz içerisinde en yüksek kredi notu ve en düşük kredi notu açıklamaları bulunmaktadır. Bu notlardaki değerlerin taşıdıkları anlamları da detaylı olarak hazırlamış bulunmaktayız. Aşağıdaki bilgiler içerisinde En yüksek kredi notu kaçtır, en düşük kredi notu kaçtır? ifadeleri yer almaktadır.

Kredi notu nedir?

KKB ve bankaların ortak çalışma sonucunda ortaya çıkarılan Findeks kredi notu tüm bankacılık işlemlerine tabi olan vatandaşları ilgilendirmektedir. Kredi notu sayesinde bankacılık işlemleri gerçekleştirilir. Kredi notu, bir kişinin herhangi bir bankadan kredi alabilmesinde rol oynayan en büyük etkendir. Kişilerin kredi notları üzerinden yapılan değerlendirmeler ışığında bu kişilere kredinin verilip verilmeyeceği belirlenir.

Kredi notu kaç olmalı? Kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı?

Kişilerin kredi başvurusunda ilk olarak araştırılan konu, başvuruda bulunan kişinin kredi notudur. Bu kişilerin kredi notlarına bakılarak gerekli işlemler yapılır. Kredi notu belirtilen standartların altında görünen kişilerin işlemleri onaylanmamaktadır. Kredi notu iyi puan aralığında olan kişilere kredi verilmektedir. Bu durum kişilerin geri ödemesi için oldukça önemlidir.

En Düşük kredi notu kaçtır?

Findeks kredi notu hakkında yapılan araştırmalar sonucunda 5 ayrı gruba ait kredi notları aşağıda belirtilmiştir. Bu gruplar ve aralıkları kredi işlemlerinde ilk bakılan unsurlardır. Bu şekilde kredi işlemlerine geçilir. En düşük kredi notu 0-699 arasındaki puan aralığıdır. En riskli puan aralığı olarak belirtilir. Bu puan aralığında bulunan kişilerin kredi işlemleri onaylanmamaktadır. Peki en yüksek kredi notu kaçtır?

En yüksek kredi notu kaçtır?

En düşük kredi notu 0-699 arasındaki puan aralığıdır. En yüksek kredi notu ise 1700-1900 arasındaki puan aralığıdır. Kişilerin ulaşacağı en yüksek kredi notu 1900 olarak bilinir. Bu puana ulaşan kişilerin işlemleri aksamalara uğramadan kesintisiz olarak gerçekleşmekte ve kredi başvuruları onaylanmaktadır.

En düşük kredi notu. 0-699 En Riskli Puan Aralığı;

En riskli olarak görülen bu puan aralığı kişilerin düzensiz ödeme yaptıklarına -300 durumunda ise kişilerin ödemelerini gerçekleştirmedikleri sonucuna varılır. Kişilerin bu puan aralığına sahip olmaları sonucunda bankalar kişilerin kredi başvurusunu, kredi kartı başvurusunu onaylamamaktadır. Zira riskli puan aralığı olduğu için geri ödemelerin yapılması zorlaşabilir. Bu kişiler düzensiz ödeme gerçekleştirdikleri için bankalar için sıkıntılar oluşabilir. Bankalar da bu sıkıntılara girmemek için kişilerin kredi başvurusunu onaylamaz.

En yüksek kredi notu kaçtır? 1700-1900 Çok iyi puan aralığı;

Çok iyi puan aralığı kredi notuna sahip olan kişiler bankaların tercih ettikleri kişilerdir. Bankalar tüm müşterilerinin bu şekilde olmalarını isterler. Zira bu kişiler aldıkları kredileri zamanında yahut daha erken ödemekte olan kişilerdir. Bu kişiler yaptıkları erken ödemeler, düzenli harcamalar ile kredi notlarını yükselten kişilerdir. Banka kuruluşları bu kredi notuna sahip olan kişilerin kredilerini onayladıkları gibi kimi durumlarda ise kendileri ulaşarak kredi kartı ve diğer imkanları sunmaya çalışırlar.

Sizlerin de kredi notu yukarıda bulunan tablo gibidir. Bu tablo içerisinde bulunan notlar ve puan aralıkları açıklanmıştır. Ayrıca daha önceden buna benzer olan makalemize de göz atabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Puan Aralıkları

Kredi Notunuzu Yükseltin

Yukarıdaki başlıklar ile daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Etiketler:

En yüksek kredi notu kaçtır? Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. murat dedi ki:

  mrblar bankalardan kredi alamıyorum kredi notum düşük diye ne yapabilirm yardımcı olurmusunuz.

  1. admin dedi ki:

   Mrblar öncelikle ilginiz için tşkrler. Fakat web sitemiz üzerinden herhangi bir kredi veya kredi yardımı yapılmıyor sadece kredi notu yükseltme konusunda yardım amaçlı makaleler hazırlanmaktadır…

 2. MESUT TUTAR dedi ki:

  Merhabalar kredi kartım internet üzeri alışveriş yapmıyor yardımcı olur musunuz

  1. Bejan DERMAN dedi ki:

   Merhaba Mesut Bey.
   Kredi kart bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. Bakiyeniz yeterli ise alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca kartınızın açıklığını kontrol ederek son kullanma tarihine de bakınız. Sorun devam ederse ilgili bankaya başvurabilirsiniz.

 3. firat dedi ki:

  Merhabalar benim kredi 1500 bundan daha yuksek bir kredi notu var mi acaba varsa nasil yukseltebilirim uardimci olurmusinuz

  1. Bejan DERMAN dedi ki:

   Fırat Bey konu içerisinde en yüksek kredi notu 1900 olarak belirtilmiştir. Yükseltme yolları hakkında bilgiyi de yine makaleyi okuyarak bulabileceksiniz. Makale içerisinde buna dair gerekli açıklamalara yer verilmiştir.

Sayfa başına git