Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar

Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar
21 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 480 kez okundu.

veren bankalar

Ülkemiz içerisinde birçok özel ve kamu sermayeli faizsiz esnaf kredisi veren bankalar mevcuttur. Bu bankaların esnafa yönelik hazırladığı kredi paketleri neredeyse aynıdır. Aralarındaki farklar ise başvuru şartları ve faiz oranlarıdır. Esnafa yönelik faizsiz esnaf kredisi veren bankalar ve bu bankaların katılım koşulları aşağıda başlıklar halinde verilmiştir.

Esnaflar için hazırlanan esnaf kredisi, esnaflarımızın acil ihtiyaçları ve diğer gider ihtiyaçları için farklı paketlerde verilmektedir. Acil ihtiyaçlarınız için farklı paketlere daha geniş plan ve projeler için farklı kredi paketlerine başvuru yapabilirsiniz. İşte bu tür durumlar için esnaf kredisi veren bankalar hangileri ya da faizsiz esnaf kredisi veren bankalar hakkında araştırma yapmamız gerekebilir.

Esnafa faizsiz kredi desteği

Devlet kurumlarınca destek amacı ile esnaflara yönelik kredi paketleri hazırlanmakta ve anlaşmalı bankalar üzerinden verilmektedir. Günümüzde özel sermayeli bankalardan faizsiz kredi almanız pek mümkün değildir. Bu kredinin verilmesinin altında yatan nedenler daha önemlidir. Yani devlet kurumlarıyla anlaşma sağlayan bankalar faizsiz esnaf kredisi veya faizsiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Verilmekte olan bu kredinin geri ödemesi aslında devlet tarafında gerçekleştirilmektedir. Yani devlet size kefil olmakta ve sizin krediyi faizsiz almanıza yardım etmektedir. Bunun haricinde ise faizsiz esnaf kredisi bulabileceğiniz özel bir banka kuruluşu yoktur.

Anlaşmalı bankalar arasında olan Türkiye Halk Bankası faizsiz esnaf kredisi vermektedir. Ancak burada maksimum tutar 30 bin tl faizsiz esnaf kredisi imkânı sunulmaktadır. Devlet tarafından esnafın desteklenmesi adına hazırlanan projeler ile kredi başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Faizsiz esnaf kredisinden kimler faydalanabilir

Devlet tarafından sunulan teşvikli faizsiz esnaf kredilerinden, ticaret odasına kayıtlı olan vatandaşlarımız yararlanamayacaktır. Bunun haricinde kalan ve aşağıda belirtili olan alanlardaki vatandaşlarımız ise 30 bin tl faizsiz kredi desteği alabilir. Esnaf kefalet odasına kayıtlı vatandaşlar, sebze meyve gibi gıda ürünleri satan esnaflar, kuaför, ticari araç sahipleri, hayvan yemi satan, market işleten küçük esnaflara destek amacı ile kredi verilecektir.

Faizsiz esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılır

Faizsiz esnaf kredisi başvurusu yapabilmek için esnafların, Esnaf ve Sanatkârlar odasında kaydı bulunmalıdır. Yeni esnaf olan vatandaşlarımızın faizsiz kredi alması biraz zordur diyebiliriz. Bunun nedeni ise bankaların esnafa kredi desteği sunabilmeleri için birkaç aylık kazanç sağlamaları gereklidir. Yani gelirinizi belgeler ile gösterebilmeniz istenmektedir. Esnaf ve sanatkârlar odasında kaydı bulunan vatandaşlarımızın ilk olarak bağlı oldukları odalara dilekçe ile kredi başvuru talebinde bulunmaları gerekmektedir. Yapılan başvurular bağlı olunan oda tarafından incelenecek ve yeterli görülmesi halinde Türkiye Halk bankasına yönlendirilir. Burada halk bankasına öncelikle bir bildiri gönderilir. Bildiri yapıldıktan sonra vatandaşlar en yakın şubeye giderek geri kalan işlemleri yapar ve kredi ihtiyacını karşılar.

Esnaf faizsiz kredi veren banka

Esnaf kredisi sunan ve faizsiz esnaf kredisi veren bankalar sırası ile aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi

Faizsiz esnaf kredisi veren Halkbank, nakit ihtiyacı ve işletme sermayesi ihtiyaçları için uygun vadeler ile kredi vermektedir. KOSGEB anlaşmalı olarak yürütülen krediler hariç diğer tüm kredilerde belirli oranlarda faizler uygulanmaktadır. Halkbank 150 bin tl kadar esnaf kredisi vermektedir. Yıllık %4 gibi faiz oranları uygulamaktadır. (e hani faizsiz kredi veren bankalar nerde? Bunlar da faiz uyguluyor işte. Demeyin zira faizsiz kredi verdiğini iddia eden bankalar faiz uygulamaktadır! Fakat devlet tarafından yapılan teşvikler ile faizsiz kredi alabilirsiniz. Ancak bunun dışında faizsiz kredi bulamazsınız.)

Halkbank esnaf kredisi paketlerini incelemek için buraya tıklayın.

ING Bank esnaf kredisi paketleri

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren İNG Bank esnaf kredileri paketleri ile bu aralar tekrardan trendler listesinde. Kobilerle aynı takımda ve omuz omuza iş yürüten İng bank ayrıca esnaflar için birçok farklı kredi seçeneğini de aktif etmiş bulunmaktadır. İng bank esnaf kredisi ile esnaflarımıza 50 Bin TL (50.000 TL) kredi 36 ay vade ile verilmektedir. Kampanyaya katılarak kredi desteğinden yararlanmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünü kullanabilir veya en yakın İng Bank şubesine gidebilirsiniz. Kısa mesaj ile ön başvuru yapmak için KOBİ yaz bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranı yazarak 2205 numarasına SMS gönderebilirsiniz. Ayrıca faiz oranları da %1,34 olarak belirtilmiştir. Dilerseniz 0850 222 0 600 telefon bankacılığını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İng bank esnaf kredisi paketlerini banka üzerinden incelemek için buraya tıklayın.

Akbank esnaf kredisi destek paketleri

Akbank esnaf destek kredi paketleri de birçok esnafımıza yönelik olarak hazırlanmıştır. Biriktirdiğiniz altınlarınızı Akbank altın hesabına yatırarak esnafa altın kredi seçeneğinden de yararlanabilir ve ayrıcalıklar sağlayabilirsiniz. Akbank esnaf kredisi paketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Akbank 444 2 525 çağrı numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca kredi destekleri ve paketlerini resmi adresinden sorgulamak için Akbank esnaf kredisi paketleri tıklayın.

TEB esnaf kredisi paketleri

KOSGEB destekli krediler, nakdi krediler, arena sıfır faizli teknoloji kredileri, ihtiyaç kredileri, gayri nakdi krediler, AFD kredileri, eximbank kredileri, ticaret odası anlaşmaları, KGF kadın patron destek kredisi, hazine müsteşarlığı destekleri, ticaret odası krediler gibi birçok kredi paketini TEB üzerinden elde edebilirsiniz. Türkiye Ekonomi Bankası ile esnaf kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası (TEB) Müşteri hizmetlerini 0850 200 0 666 numarasını arayarak da daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca resmi adresten konuyu incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

TEB esnaf kredilerini incelemek için buraya tıklayın.

Yapı Kredi Bankası esnaf destek paketleri

Esnaf için özel olarak hazırlanan kredi paketlerinden yararlanmak için başvuru yapabileceğiniz bir diğer banka ise Yapı Kredi bankasıdır. Yapı kredi bankası esnaf kredilerinden 36 ay vadeler ile %1,40 faiz oranlarıyla yararlanabilirsiniz. Nakit destek kredisi, makine donanım kredisi, sezona hazırlık kredisi, kolay turizm kredisi gibi çeşitli kredi paketlerinden yararlanabilirsiniz. Yapı kredi müşteri hizmetleri 444 0 444 numarasını arayarak da detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi bankası esnaf kredisi paketlerini banka üzerinden incelemek için buraya tıklayın.

Garanti bankası esnaf destek kredisi

Garanti bankası da esnaflar için ve sanatkârlar için özel kredi paketleri hazırlayıp sunan bankalardandır. Bu paketler ile finansman desteğini elde edebilirsiniz. 24 ay vadeler ile verilen kredilerden yararlanabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Detaylı bilgiyi Garanti müşteri hizmetlerinden sorgulamak için 444 56 21 / 444 0 333 numaralarını kullanabilirsiniz.

Konuyu detaylı olarak resmi adresten incelemek için buraya tıklayınız.

Vakıfbank halden anlayan kredi

Vakıfbank esnaflar için hazırladığı kredi paketlerini farklı seçeneklerde vermeye başladı. Halden anlayan kredi sloganı ile birçok seçeneği içerisinde barındıran Vakıfbank mini kredi paketi ile 20 bin liraya kadar 36 ay vadeler ile kredi vermekte. Standart kredi paketlerinde ise 50 bin TL kadar ihtiyaçlar için yine 36 ay vade imkânı sunmakta. Bu kredileri sabit taksitli, değişken taksitli, 3 ayda bir ödemeli, 3 aya kadar geri ödemesiz, 1 yıl içinde 4 taksite kadar erteleme seçenekleri ile kullanabilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri 0850 222 0724 numarasını arayarak veya aşağıdaki bağlantıya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank esnaf kredisi paketlerini resmi adresten incelemek için buraya tıklayın.

Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar başlığı yukarıda detaylı olarak açıklanmıştır. Konu hakkındaki görüşlerinizi, eksik ve fazla yönleri yahut ilgili diğer sorunları aşağıdaki yorum alanını kullanarak bildirebilirsiniz. Kredi seçenekleri, faiz oranları, miktarları ve diğer ilgili durumları bankalar tarafından değiştirilebilmektedir. Bankacılık sözleşmesi gereğince yukarıdaki koşullar, ilgili bankaların tekrar düzenlemelerine kadar geçerlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git