Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar
28 Mart 2017 tarihinde eklendi, 510 kez okundu.

Veren Bankalar

Günümüzde birçok bankadan kredi alabiliyoruz veya kimi durumlarda kredi notu düşük diye kredi alamayabiliyoruz. Birçok banka uygun faizlerle kredi imkânı gibi kampanyalar çıkarmakta ve insanların ilgisini çekmeyi hedeflemektedir. Hiçbir faiz işlemi gerçekleştirmeden faizsiz konut kredisi veren bankalar ile bir ev almak artık çok kolay. Hiçbir faiz ödemeyerek finansman kaynağı iki yol ile izlenebilir. İlk izlenebilecek yol islami şartlara uygun olarak kar amaçlı sağlanan finansman kaynaklarıdır. Diğer izlenebilecek yol ise eminevim projesi gibi sıfır faizli altın günü usulüyle verilen konut kredisi kampanyalarıdır. Her iki yol ile faizsiz ev almak isteyenler için bu projeleri araştırarak aşağıdaki başlıklar altından sunuyoruz.

Faizsiz konut kredisi veren bankalar hangileridir?

Faizsiz kredi veren bankalar birtakım şartlar karşılığında kişilere uygun görülmeleri halinde sıfır faizli ev kredisi verebilmektedirler. Faizsiz konut kredisi veren bankaların şart koştukları maddeleri aşağıda sırası ile açıklıyoruz. T.C. vatandaşlarına faizsiz konut kredisi veren bankaları ele alarak açıkladıktan sonra eminevim projeleri ve başvuruları hakkında da bilgi vereceğiz. Ülkemiz sınırları içerisinde bankacılık sektöründe farklı sınıflandırmalar yapıldığını biliyoruz.

 1. Mevduat bankaları
 2. Kalkınma ve yatırım bankaları

Bu iki ayrı sınıfta işlem gören bankalardan kalkınma ve yatırım bankaları ismi altında hizmet vermeyi sürdüren bankalar genel olarak vatandaşlarımıza fon aracılığıyla faizsiz başta gelmek üzere birçok ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi imkânları sunmaktadır. Kalkınma ve yatırım bankaları yine kendi arasında iki farklı grupta toplanılmaktadır. Bunlar;

 • Kamu sermayeli katılım bankaları; T.C. Ziraat katılım bankası, Vakıfbank katılım bankası
 • Özel sermayeli katılım bankaları; Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans katılım bankası

Kamu sermayeli katılım bankası yahut özel sermayeli katılım bankasından da faizsiz konut kredisi temin edebilirsiniz.

Faizsiz konut kredisi veren bankalara konut kredisi başvurusu

Yukarıda belirtili olan katılım bankalarına yahut diğer banka kurumlarına internet üzerinden de başvuru yapabileceğinizi unutmayın. Diler internet üzerinden dilerseniz şube üzerinden başvuru yaparak kredi onayı bekleyebilirsiniz. Şubelerden kredi başvuru işlemlerini tercih eden vatandaşlarımız en yakın banka şubesine giderek bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Faizsiz konut kredisi veren bankalar üzerinden faizsiz konut kredisi başvurusu nasıl yapılır aşağıda anlatımını yapacak olursak;

 • Öncelikle almak istediğiniz konut hakkında kesin karara varınız. Evi almadan önce şunu bilmelisiniz ki %25 oranda nakit paranızın olması lazım. Nakit paranız yoksa ona eşdeğer canlıya dönüştürebilecek döviz, altın yahut benzer sermayeniz olmalı.
 • Almaya niyetlendiğiniz evin tapusunun ve iskânı alınmış olmalıdır. Zira katılım bankaları veya diğer bankalar bu mülke ipotek koyacaktır. İpotek işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına evin tapusu hazır bulunmalıdır.
 • Tapu ve diğer belgelerinizi (nüfus cüzdanı, aylık gelir belgesi, maaş bordrosu) yanınızda bulundurarak katılım bankasına şahsen başvuru yapmaya gidiniz. Ancak burada bilmenizi isterim ki kredi için uygun görülmemeniz halinde krediniz onaylanmayacaktır. Bunun için internet üzerinden ön başvuru yaparak durumu değerlendirebilir ve faizsiz konut kredisi finansmanı alınabilirlilik durumunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Sizin başvurunuz değerlendirilmeye alınacak ve uygun görülmeniz halinde ihtiyacınız olan faizsiz konut kredisi hesabınıza yatırılacak. Kredi onay veya ret durumlarında bankalarca tarafınıza bildirim gönderilecektir.

Yukarıdaki adımlar ile faizsiz konut kredisi veren bankalar ile iletişim sağlayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aşağıda ise faizsiz kredi veren bankalar ve açıklamalarını bulabilirsiniz.

Faizsiz kredi veren katılım bankaları

 • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (kar payı oranına göre faizsiz kredi veren banka)
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (kar payı oranına göre faizsiz kredi veren banka)
 • Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (kar payı oranına göre faizsiz kredi veren banka)
 • Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş (kar payı oranına göre faizsiz kredi veren banka)
 • Vakıfbank Katılım A.Ş. (kar payı oranına göre faizsiz kredi veren banka)

Diğer banka kurumları

 • Halk Bankası (KOBİ lere özel faiz kredi)
 • Denizbank (Otomatik ödeme talimatınız ile 1000 TL faizsiz kredi)
 • Odeabank (Faizsiz kredi veren banka)
 • Garanti Bankası (2000 TL faizsiz kredi veren banka) jetpara.net 2017

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git