Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 712 kez okundu.

Kredi alabilmek için kredi notumuzun, bankaların belirledikleri bir takım unsurları yerine getirmiş olması gerekir. Bu sayede bankalardan kredi alabilmekte ve diğer işlemleri de gerçekleştirebilmekteyiz. Kredi alınabilmesi için bankaların ürünlerinden yararlanmak gerekir. Bunun için yani Findeks kredi notu kaç olmalı sorularına bir cevap getirmeli. Aşağıdaki tabloda bunu açıklamalı olarak görebilirsiniz. Findeks kredi notu sayesinde kredi alabilirsiniz. Yani kredi notunuz düşük ise banka ve banka kurumları sizlere kredi vermekte zorlanabilir. Kredi alabilmek için Findeks kredi notu kaç olmalı bunu aşağıda detaylı olarak yazmadan önce biraz açıklamalarda bulunarak birtakım bilgiler sunalım.

Findeks, kredi notu sorgulama işlemleri için hizmete açılmıştır. Gün geçtikçe yaygınlaşmaya da devam etmektedir. Kredi başvurularının onaylanabilmesi için birtakım durumların yerine gelmesi gerekir. Bunlardan ilki yani birinci durum ise kredi notu sorgulama ekranı içerisinde yazan bilgilerdir. Yani kredi notunuz, kredi alabilmeniz için gerekli olan ilk unsurdur. Buna göre kredi alabilme ihtimaliniz değerlendirilir. Düşük notlu kredi sahiplerine kredi birtakım bankalar tarafından verilmemektedir. Findeks kredi limiti olarak görülen değer puanı 1900 olarak kabul edilmiştir.

1 ve 1900 puan arasında işlemler yapılmaktadır. Maksimum kredi notu puanı 1900 iken minimum kredi notu puanı ise 1 olarak kabul edilir. Kredi notu puanınız bu aralıklara göre değerlendirildiği için buna göre işlemler yapılır. Aşağıda sizler için Findeks kredi notu kaç olmalı sorusuna bir tablo oluşturduk. Bu tablo içerisinde kredi notu puanları ve bu puanların açıklamaları yer almaktadır.

Findeks kredi notu puan tablosu;

  1. 0-699 arası kredi notu puanına sahip kişiler En Riskli Puan Aralığı,
  2. 700-1099 Orta Riskli Puan Aralığı,
  3. 1100-1499 Az Riskli Puan Aralığı,
  4. 1500-1699 İyi Puan Aralığı,
  5. 1700-1900 Çok İyi Puan Aralığı

Sizlerin de Findeks kredi notu yukardakiler gibi olmalı. Bu duruma göre kredi verilir. Yani sizlerin kredi notu puan aralıkları yukarıdaki tablo sonucunda işlem görmektedir.

  1. A) 0-699 En Riskli Puan Aralığı,

En riskli puan aralığı olarak ifade edilen bu sınıfta kredi almak isteyen kişilere kredi verilmemektedir. Zira kişiler riskli olabildikleri için geri dönüş konusunda sorunlar ortaya çıkabilir.

  1. B) 700-1099 Orta Riskli Puan Aralığı

Orta riskli puan aralığında bulunan kişilerin kredi almaları birtakım unsurlara bağlıdır. Birtakım bankalar bu kredi notuna sahip kişilere kredi vermezken birtakım bankalar ise düşük oranlarda kredi vermeyi kabul eder.

  1. C) 1100-1499 Az Riskli Puan Aralığı

Kredi notu bu sınıfta olan kişiler az riskli olarak görüldüğü için yine birtakım bankalar tarafından düşük kredi imkanları sunulmaktadır.

  1. D) 1500-1699 İyi Puan Aralığı

İyi ve çok iyi puan aralığında bulunan kişilerin kredi almaları mümkündür. Lakin burada ise kredi miktarı değişim gösterebilir. İyi puan aralığına sahip kişilere verilen krediler bankalarca değişebilir.

  1. E) 1700-1900 Çok İyi Puan Aralığı

Findeks kredi notu çok iyi puan aralığında olan kişilerin kredi almaları mümkündür. Herhangi bir işleme takılmadan bankalardan diledikleri gibi kredi alabilmekteler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git