Findeks Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Findeks Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir

Findeks Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 919 kez okundu.

Findeks kredi notunuz düşük ise bu durumda yapmanız gerekenlere dikkat etmelisiniz. Kredi notunuzun düşük olması birçok işlemi yapamaz hale geldiğinizi ifade eder. Sizlerin kredi notunun düşmesine neden olan durumlar ve nasıl yükselir gibi ilgili ifadelere aşağıdaki cümleler arasında detaylı açıklamalara yer verdik. Kredi notunuz düşük ise bu durumda pek üzülmenize gerek yoktur. Zira kredi notu düşebildiği gibi yine sizlerin işlemleri sonucunda yükselebilmektedir. Yalnızca yapmanız gerekenleri bilmeniz yeterlidir.

Kredi notu, Findeks üzerinden öğrenilebildiği gibi ilgili bankalardan da öğrenilebilmektedir. Bu işlemler sonucunda tabi ki de sizlerden işlem ücreti alınacaktır. Bu ifadeyi burada belirtmekte fayda görüyorum. Peki kredi notumu öğrenmek için ne kadar ücret kesilir? Findeks kredi notumu nasıl yükseltebilirim?

Findeks kredi notunuzu öğrenmeniz için ücret vermeniz gerekmektedir. Bu bankaların aralarında yaptığı bir finans yarışıdır. Ve anlaşmalı bir şekilde işlem ücreti alınmaktadır. Lakin bankalar arasında işlem ücreti değişmektedir. Kimi bankalarda kredi notu öğrenme işlemi 5 TL ile başlarken kimi bankalarda ise kredi notu öğrenme ücreti 10 TL olabilmektedir. Diğer soal ise kredi notu yükseltme. Kredi notunuz düşük ise bu durumda ödeme ve hesap alışkanlıklarınızı dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Findeks kredi notum düşük nasıl yükselir? Findeks kredi notunuz sizlerin geçmiş raporlarına ve güncel finansal durumunuza göre belirlenir. Almış olduğunuz krediler, kredi kartları, yaptığınız işlemler ve borç ödemeleri gibi farklı durumlarla kredi notu puanınıza değerler eklenir. Bu kimi zaman artı değer olurken kimi durumlarda ise eksi değer olarak kredi notunuza yansır. Kredi notunuzu yükseltmek için bankalarda yaptığınız işlemleri doğru ve tam olarak yapmalısınız.

Kredi notunun yükselmesi için ödemelerinizi tarihinden önce yapmanızda kesin olarak fayda vardır. Kredi notunuzun yükselmesi için ayrıca aldığınız kredi borçlarını yine zamanında ödemeniz gerekir. Bunlara ilave olarak eğer kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız alışverişlerinizde banka hesabı yahut kredi kartı kullanın. Lakin bunu yaparken kendinizi riske atmadan yapmanız gerekir. Aksi takdirde borçların zamanı geçince tekrardan kredi notunuzda düşüşler görebilirsiniz. Düzenli ödeme alışkanlığı ile kredi notunuza artı değerler katabilirsiniz. Kredi notu yükseltme ile daha önceden başlık hazırlamıştık. Daha fazla detay görebilmek için web sayfamız kredi notu kategorisine bakabilirsiniz. Ayrıca yorum alanından da bizlere düşüncelerinizi açıklayabilirsiniz. Findeks kredi notum düşük nasıl yükselir? sorusuna yukarıdaki ifadelerden cevap bulamazsanız, yukarıdaki menüde Kredi Notu kategorisine girerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Etiketler:

Findeks Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Kerem dedi ki:

    Benim de kredi notum düşük nasil yükseltebilirim diye düşünüyordum elinize sağlık.

    1. Bejan DERMAN dedi ki:

      İlginiz için teşekkür ederiz Kerem Bey. Bankacılık işlemlerinde gecikmeler yaşanmadığı sürece olumsuz durumlar gözlenilmez. Sizler de kredi kartı, banka kartı ve kredilerinizin taksitlerini zamanında ödediğiniz sürece Findeks kredi notu yükselir.

Sayfa başına git