Findeks Risk Raporu Nedir? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Findeks Risk Raporu Nedir?

Findeks Risk Raporu Nedir?
2 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 696 kez okundu.

Findeks Risk Raporu Nedir?

Findex (findeks), Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ve sektör içerisindeki diğer dokuz lider bankanın ortak yürüttükleri çalışma sonucu kurulmuş olan, kişilerin geçmişten günümüze kadar yaşadıkları bankacılık işlemleri bilgilerinin depolanıp toplandığı ve buna bağlı olarak puan aldığı merkezdir.

Findex Nedir? Findex (findeks) Risk Raporu Nedir? Findex (findeks) kredi notu hakkında yazılı olan makalelerimize sitemiz içerisinden ulaşabilirsiniz. Bu şekilde söz ettiğim konular hakkında yeterli bilgiyi edinebilirsiniz. Peki Findex (Findeks) risk raporu nedir? Dilerseniz buna değinelim.

Kredi notu, bankalar tarafından kişilere özel olarak hazırlanılan ve kişiye özel hazırlanılan bir değerlendirme raporudur. Kredi notu sayesinde kişiler birçok işlemi yapabildiği gibi yine kredi notuna göre işlem yapamayabilirsiniz. Zira kredi notu düşük olan kişiler, kredi çekmek için başvurdukları bankalar tarafından değerlendirilmeye alınır ve bu raporlara göz atılır. Göz atılan raporlardan olumlu sonuçlar çıkması halinde kişinin istediği kredi miktarı ve imkânı verilirken yine kredisi düşük kişilerde bu durum tersi olabilir ve kredi alamayabilir. Önceden kişilerin çekmiş olduğu kredi ödemeleri ve kişi harcamaları dikkate alınır. Bu değerlendirme sonucunda kişinin harcama ve ödemelerinde düzenli bir tablonun görülmesi halinde findex risk raporu (findeks risk raporu) hazırlanır ve gerekli düzenlemeler yapılır.

Findeks risk raporu oluşturmada dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sıralıyoruz.

Findex risk raporu için ne kadar ücret ödenir?

Findeks risk raporunuz için ödemeniz gereken ücret 4,5 TL (türk lirası) olup diğer bilgilere ücretsiz erişebiliyorsunuz.

Findeks risk raporundaki bilgiler ne sıklıkla görülür?

Findex risk raporunda bulunan bilgiler aylık periyotlar halinde çizilip güncellenmektedir. Şayet yıllık veya aylık bir paketiniz varsa bu bilgiler güncellendikleri zaman belirtmiş olduğunuz telefon numarasına SMS olarak gönderilir.

Findeks (findex) risk raporları hangi dönemlere ait bilgileri içerir?

Findeks risk raporlarında, kişinin mevcut olan kredisi ve son 5 yıl içerisindeki kredileri kapsar.

Risk raporumdaki bilgiler hatalı ne yapmalıyım?

Risk raporundaki bilgilerinizin hatalı olduğunu düşünüp bu durumda bir güncelleme yapılmasına inanıyorsanız findeks üzerinden form doldurup başvurmanız gereklidir. Bu başvuru sonucunda maksimum 24 saat içerisinde geri dönüş yapılır.

Yukarıda kişilerin sıkça sorduğu sorular (ssk) ve bu soruların cevapları bulunmaktadır. Sizler de yukarıdaki bilgileri okuyarak yeterli bilgiyi edinebilirsiniz. Findeks risk raporu ile kredi notu ve diğer bilgilerinizi görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git