Findex Kredi Notu Nedir? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Findex Kredi Notu Nedir?

Findex Kredi Notu Nedir?
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 682 kez okundu.

Nedir?

Findex Kredi Notu Nedir Her ülkenin kendi kurallarına göre kredi değerleri bulunmaktadır. Ülkenin kredi durumunu belirleyip, gerilemesini sağlayan bazı kuruluşlar ekonomik krizlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Ülkemizde Kredi notlarının belirlenmesini Findeks sağlamaktadır. Bankalar ile anlaşıp, ortak çalışan Findeks geçmişten günümüze kadar yapmış olduğunuz bütün kredi işlemlerinizi kontrol altına alarak, kredi notunuzun belirlenmesini sağlamaktadır. Findeks’in sizin için belirlemiş olduğu kredi notu ile bankanızdan kredi alma hakkını kazanırsınız. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankadan kredi çekme şansınız o kadar artmaktadır. 0-699 arası kredi notu olan kişiler en riskli gruba girer ve bankadan kredi alma hakkını kaybederler. Kredi notlarınız kredi kartı borçlarınızın düzenli olmasına bağlı olarak değişmektedir.

Kredi notu düşük olan kişiler, düzenli ödeme yaparak, gereksiz kartlarını kapatarak ve kimseye kefil olmayarak notlarının yükselmesini sağlayabilirler. Ancak geçmişte kredi borçlarınız yüzünden bankaların kara listesine eklendiyseniz, bir daha kredi kartı ve ihtiyaç kredisi alma şansınız bulunmamaktadır.

Kredi notumu anında nasıl öğrenebilirim?

Findeks kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken banka şubenize giderek, bireysel müşteri hizmetlerine başvuru yapmak. Onun dışında kullandığınız cep telefonu üzerinden SMS yolu ile Findeks kredi notunuza dair bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne girip, T.C kimlik numaranız ve doğum yılınızı yazarak 1112’ye 9 TL karşılığında göndermeniz gerekiyor. Kredi notunuzu öğrenmek için yapabileceğiniz bir diğer işlem ise hesabınızın bulunduğu bankanın internet bankacılığından işlem yapmak olacaktır. KKB’ye üye olarak internet üzerinden Findeks’e giriş yaparak ta kredi notunuzla ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Kredi notunuz bu zamana kadar kredi kartınıza yapmış olduğunuz düzenli ödemelere bağlı olarak yükselip, düşüşe geçmektedir. Kredi notlarınızın düşüşe geçmesi demek, hiçbir bankadan kredi alamayacağınız anlamına gelmektedir. Eskiden kredi kartlarınız yüzünden kara listeye eklendiyseniz, ne yazık ki hiçbir banka size kredi vermeyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git