Garanti Kredi Notu Öğrenme | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Garanti Kredi Notu Öğrenme

Garanti Kredi Notu Öğrenme
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 661 kez okundu.

Findeks Kredi Notu, banka ve kurumlarının kullandıkları bireysel niteliklerde olan bütün kredi ve kredi kartları hesapları geçmiş verileri üzerinden oluşturulmaktadır. Findeks kredi notu yüksek olan kişilerin krediye ulaşmaları oldukça kolaydır. Ve bununla beraber kredi notu yüksek olan kişilerin kredi almalarında uygun faiz oranları uygulanabilmektedir. Garanti bankası kredi notu öğrenme için banka şubesine gitmeniz bile yetmektedir.

Findeks risk raporlarının bilinmesi yine oldukça önemlidir. Peki risk raporunuzu neden bilmeniz gerekir? Findeks kredi notu herkesi ilgilendiren oldukça önemli bir finansal kredibilite göstergesi olarak karşımıza çıkar. Findeks kredi notunuzu şimdiden bilmenizde oldukça fayda vardır. Zira diğer işlemlerinizi yaparken bu durumu kullanabilir ve buna göre işlemler gerçekleştirebilirsiniz. öğrenme sonucunda faklı işlemleri de yapabilirsiniz. Findeks kredi notunuz düşük olduğu durumlarda ise buna göre yükseltme adımlarına geçebilirsiniz. Bir önceki başlığımız olan Kredi Notu Yükseltme başlığından yararlanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Garanti kredi notu öğrenme için garanti bankası adresine girerek bireysel işlemlerden gerçekleştirebilirsiniz. Findeks kredi notu bileşenleri hakkında bilgi vermek gerekirse;

Bireysel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıklarının kredi notu üzerinde etkisi yüzde 30 civarındadır.

Bireysel kredi ve kart taksitleri, ekstrelerde bulunan asgari ödemelerin zamanında ödenmesi oldukça önemli olan bir unsurdur. Bu sayede kredi notu puan aralığı belirlenir. Ödemelerinizin son ödeme tarihinden sonra, geç yapılması halinde findeks kredi notunuz üzerinde yüzde 30 oranında etkileşim görülür. Garanti bankasında bu durum bu şekilde gerçekleşmektedir.

Mevcut hesap ve borç durumlarınız ie kredi notunuz üzerinde yüzde 25 oranında etkileşim gösterir. İyi yahut kötü bir sonuç ile kapatılmış krediler, teminatlı yahut teminatsız mevcut borç bakiyeleriniz ve limitleriniz dikkate alınır ve buraya dahil edilir.

Yeni kredi açılışlarının kredi notu üzerindeki etkisi yüzde 20dir. %20 oranında kredi notunuza etki verir. Henüz ödeme performansının belirlenemediği ve yakın tarihlerde alınan krediler, kişilerin risklilik oranını arttırmaktadır. Bununla beraber notunuzun etkileme oranı da buna bağlı olarak düşüş yaşayabilir.

Kredi kartı kullanım yoğunluğunun kredi notu üzerindeki etkisi yüzde 15 oranındadır.

Kredi kartı kullanmakta olan ve düzenli ödemelerini yapan kişilerin kredi notu puanlarına %15 oranında etkileşimde bulunur. Bu iyi yahut kötü olarak kişilere göre değişim gösterebilmektedir. Hiç kredi kullanmayan kişiler az kullanan bir kişiye göre daha avantajlı durumda sayılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git