Genç çiftçi kaydı nasıl yapılır, kimler başvurabilir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Genç çiftçi kaydı nasıl yapılır, kimler başvurabilir

Genç çiftçi kaydı nasıl yapılır, kimler başvurabilir
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 491 kez okundu.

Genç çiftçi kaydı nasıl yapılır, kimler başvurabilir

2016 senesinde başlayarak bu güne kadar hizmetlerine ara vermeden devam eden resmi kurumlar genç çiftçilere 30 Bin TL hibe desteği 2017 yılında tekrardan devam etmektedir. 2017 genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği almak ve bu destekten yararlanabilmeniz için sizlerin de sisteme kayıtlı olmaları gerekmektedir. Kayıt sonrasında muhtemelen Nisan ayında yapılması planlanan bu destek programında 3 ana kategori içerisinde yatırımda bulunacak olan genç çiftçilerimiz için sağlanacak destekler kayıt şartıyla yapılacaktır. Genc ciftci tarim gov.tr adresinden başvuru kaydını yapabilirsiniz. Aşağıda kaydınızı nasıl yapacağınıza dair açıklamaları bulabilirsiniz. Genç çiftçi kaydı nasıl yapılır, kimler başvurabilir ve başvuru yapacak kişilerde aranan özellikler nelerdir? Gibi ifadelerine de aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Genç çiftçilere 2017 hibe destekleri devam ediyor

Tarım alanında yapılan faaliyetlerde azalma meydana gelmesiyle 2016 yılında köye dönüş sloganı altında çiftçilere verilen hibe destekleri sayesinde 15 bin çiftçi bu fırsattan yararlanarak birçok ihtiyacını gidermişti. Çiftçilere 30 bin TL hibe desteği ile genç çiftçilerimiz de bu yolda destek alarak kendi işini geliştirmeyi başardı. Devletimiz verdiği destekler sayesinde vatandaşlarımızı mutlu ederken yine bu destekleri sunarken birtakım özelliklerin barındırılması şart koşulmuştur. Bu şartların yerine gelmesi halinde devlet destekli olarak kırsal alanlarda yatırımlarda projeler başlatılmaktadır. Hibe destekleri verilirken kırsal alanların durumuna göre verilmektedir. Çiftçilerden istenilen şartların başında ise sisteme kayıtlı olmaları gelir. Diğer şartlar ise çiftçilerin yatırımda bulunacağı yer olarak gelir. Gerekli şartların yerine gelmesiyle sistem üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Yatırımın yapılacağı konu 3 ana programdan meydana gelmektedir.

 1. Tarımsal alanlarda yapılacak olan yatırımlar
 2. Büyükbaş, küçükbaş hayvan alımları
 3. Tıbbı bitki alanlarına yapılacak yatırım türleri.

Yukarıda yazılı olan 3 kategori içerisinde yatırımda bulunacak olan hak sahipleri bireylerin en fazla 40 yaşında olmaları aranan diğer özellikler arasındadır. Çiftçilerin ayrıca herhangi bir işletmede kaydı bulunmamalıdır. Yani bir işletmede çalışıyor gibi gözükmemelidir. Dikkat ettiyseniz yukarıda yazdıklarımızın tamamında ihtiyaç sahibi olan çiftçilere yönelik kriterlerden söz ettik. Hak sahibi olmak için yani genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği 2017 başvurusunda bulunmak başvuru yapmak için öncelikle kayıt olmanız gereklidir.

Genç çiftçi hibe başvurusu ve kayıt işlemleri

Sözü geçen alanlar içerisinde yatırımda bulunacak olan çiftçilerimizden istenilmekte olan şartlar ile sisteme kayıt olmaları, kayıt olduktan sonra sisteme giriş yapmaları ve sonrasında ise gerekli evrakları alarak Tarım il/ilçe müdürlüğüne gidip başvuruda bulunmaları istenilmektedir. Yani öncelikle aşağıda vereceğim linke tıklayarak sisteme kaydınızı yapacak, sonra kayıt ile sisteme giriş yapacak ve gerekli bilgileri alarak Tarım müdürlüğüne gitmeniz gerekecektir.

Genç çiftçi hibe başvurusu yapmak için sisteme üye olmanız gereken link için buraya tıklayın.

Açılacak olan sayfa içerisinde T.C. Kimlik numarasından diğer istenilen bilgilere kadar doğru bir şekilde girmelisiniz. “Sizden T.C. kimlik numarası, isim, soyadı, baba adı, telefon numarası, email adresi, şifre ve şifre tekrarı” sonrasında ise ekranda bulunan güvenlik kodu.

Bu bilgileri doğru yazdıktan sonra en altta bulunan Üye Ol (genç çiftçi kayıt sistemine üye ol) butonuna tıklayın.

Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra kaydınız gerçekleşmiş olacaktır. Ardından ise tekrardan ana sayfada belireceksiniz. Burada ise Login(Giriş Yap) yazan yere tıklayarak kayıt bilgileriniz ile giriş yapacaksınız.

Genç çiftçi kaydı yapıldıktan sonra sisteme giriş yapmak için buraya tıklayınız. Tıkladıktan sonra bilgilerinizi yazıp giriş yapın.

Genç çiftçiler için duyuru sayfası karşınıza çıkacaktır. Burada genç çiftçi kayıt nasıl yapılır?

Öncelikle duyuru listesinin üzerine baktığınız zaman Genç Çiftçi ve Başvuru işlemlerini görebilirsiniz. Buradan başvuru işlemlerine tıklayarak açılacak olan sayfada Yeni Başvuru yazan yere tıklayın. Yeni başvuru yazan yere tıkladığınız zaman ilk olarak proje sahibi bilgileri istenecektir. Bilgilerinizi yazdıktan sonra ikinci aşamada sizden yapmak istediğiniz projeye ait bilgileri isteyecektir. Proje bilgilerini de yazdıktan sonra talep edilen hibe oranı sorulacaktır. Talep ettiğiniz hibe miktarını da belirtin. Son aşamada ise arazi hakkında bilgi istenecektir. Bu bilgileri de doğru bir şekilde yazdıktan sonra aşağıda bulunan kaydet seçeneğine tıklayın ve yazdırarak belgeleri alın.

İnternet üzerinden yapacağınız genç çiftçi hibe destek başvurusu ilk başvuru aşamasıdır. Sonrasında ise bu evrakları alarak tarım müdürlüğüne gitmemiz ve oraya teslim etmemiz gerekecektir.

Genç çiftçi hibe destek başvurusu gerekli evrakların teslimi

Yukarıdaki bilgiler ile sisteme online bir şekilde kaydımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Kaydımız ile aldığımız çıktı sayesinde gerekli evraklarımız da hazır sayılır. Şimdi bundan sonraki aşamalarda karşılaşacağımız yollar ise oldukça rahat. Şimdi gerekli olan diğer evrakları aşağıda belirtelim. Aşağıda yazılı olan evrakları Tarım müdürlüğüne giderken yanınızda bulundurmayı kesinlikle unutmamalısınız.

 1. Tarım il/ilçe müdürlüğü üzerinden temin edeceğiniz başvuru dilekçesi olmazsa olmaz.
 2. Projenin tanıtıldığı form.
 3. Şartlara uygun olarak başvurunun yapıldığına dair taahhütname.
 4. Nüfus belgesi fotokopisi.
 5. Mezun olunan okul diploması.
 6. Herhangi bir yerde çalışmadığınıza dair bir SGK hizmet dokümanı.
 7. Herhangi bir gelirinizin olmadığına yönelik gelir belgesi.
 8. İkametgâh belgesi.

Yukarıdaki sözü geçen belgelerin eksiksiz olarak yanınızda olduğuna dikkat ediniz. Ayrıca genç çiftçi kaydı nasıl yapılır, kimler başvurabilir 2017 başvuruları hakkında verilen bilgiler yukarıda açıklanmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git