Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2017 | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2017

Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2017
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 704 kez okundu.

Genç çiftçilere 2017

2016 yılında genç çiftçilere 30 bin tl hibe desteği haberlerini duymuş ve 15 bin vatandaşımızın bu hibe desteğinden yararlandığına şahit olmuştuk. Bu yıl içerisinde olduğumuz 2017 yılında tekrardan genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği haberi ile karşı karşıyayız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl birçok vatandaşın başvuru yapması bekleniyor. Köye geri dönüş projesi dâhilinde verilecek olan hibe desteği devlet teşvikli hibe olarak yer alacağı için birçok ihtiyacın karşılanması adına devletten destek alabileceksiniz. Genç çiftçi hibe desteği başvuru işlemlerini resmi adres olan tarım.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşecektir. Aşağıda linkleri ve gerekli olan tüm bilgileri sırası ile açıklıyoruz. Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2017 yılında nasıl yapılır ve gerekli olan evraklar nelerdir? Gibi ifadelere de aşağıdaki başlıklar altından cevaplar bulabilirsiniz.

Genç çiftçilerimize şartları nelerdir?

Güzel ülkemizin genç çiftçileri hayvansal, tıbbi aromatik ve bitkisel üretimler için hazırlayacakları projelerle kırsal alanlarda yapmayı düşündükleri yatırımlara devlet teşvikli 30 Bin TL Hibe verileceğini söyledik. Kırsal alanlarda yaşamın arttırılabilmesi ve ekonominin de canlanması adına başlatılmış olan bu destek kampanyaları bilineceği üzere ilk olarak 2016 yılında verilmişti. 2016 yılında başlatılan bu kampanyadan 15 bin çiftçimiz yararlanmış ve 2017 yılında ise bu kampanyadan 16 Bin kişinin yararlanacağı söylenmektedir. 2017 yılında verilecek olan hibe destekler ile çiftçilerimiz 3 ana başlık altından ulaşabilecektir. Bu başlıklar ise sırası ile şu şekildedir;

 1. Hayvansal üretim için hibe desteği

Küçükbaş ve büyükbaş hayvan alımlarında ve hayvan üretimlerinde, Arı ve arı üretimlerinde, Salma ya da herhangi sistemik tavuk yetiştiriciliği ipek böceği üretimi yatırımları.

 1. Bitkisel üretim için hibe desteği

Kapama şekil meyvecilik, süs bitkisi üretimi, örtü altı bitkisel yetiştiricilikler, kültür mantarı üretimi yatırımlarında.

 1. Yöresel tarım yani tıbbi aromatik bitki üretimleri için hibe desteği

Yukarıda yer alan maddeler üzerinde üretimde katkıda bulunacak olan genç çiftçilerimize destek sunulurken birtakım şartlar aranacaktır. Bu aranılan şartlar ise sırasıyla şu şekildedir;

 1. Başvuru yapacak olan çiftçinin 18-40 yaş aralığında bulunması gerekmektedir.
 2. Başvuru yapacak olan çiftçinin okuryazar olması şarttır.
 3. 30 bin tl hibe desteği başvurusu yapıldığı tarihten itibaren kişinin herhangi bir yere bağlı olmaması ve herhangi bir yerde çalışmıyor olması gereklidir.
 4. Herhangi bir ticari işletme sahibi olmaması.
 5. C. vatandaşı olması gereklidir.
 6. Aynı proje ile daha önceden devlet kurumlarından faydalanmamış olması gereklidir. TKDK uygulamalarında verilen IPARD 1 ve 2 programları gibi.
 7. Örgün eğitimlerde mevcudiyette bulunulmamaları.

Genç çiftçi başvurusu nasıl yapılır?

Köye Dönüş! Sloganı ile ilk defa 2016 tarihinde başlatılan genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği uygulaması ilgili bakanlığın resmi açıklamasına göre 3 yıl boyunca sürekli olarak uygulanmaya devam edecektir. 2017 yılı içerisinde Nisan ayında başvuruların başlaması bekleniyor. Başvuru işlemlerini ilk olarak bakanlığın resmi adresinden yapmamız gerekir. Başvuruyu nasıl yapacağını bilmeyen vatandaşlarımız için aşağıda maddeler halinde başvuru işlemlerini açıklıyoruz.

Başvuru yapacak olan çiftçilerin dikkat etmesi gerekenler

Başvurunun ilk olarak sisteme kayıt olmasıyla başladığını bilmenizi isterim. İlk önce buraya tıklayarak üye ol sayfasına geçiş yapınız.

Linke tıkladıktan sonra genç çiftçi kayıt sistemi içerisine yönlendirileceksiniz. Burada sizden kayıt olabilmeniz için birtakım bilgileri vermeniz istenecektir. Bu bilgileri sırasıyla doğru bir şekilde yazın.

Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdikten ve doğrulama kodu (Ekranda gördüğünüz harfleri giriniz) girildikten sonra en altta bulunan Üye Ol butonuna tıklayarak kaydınızı gerçekleştirin.

Kaydınızı gerçekleştirdikten sonra ise yapmanız gereken bu sisteme tekrardan giriş yapmak. Giriş yapmak için buraya tıklayın.

Üyelik bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra farklı bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekran içerisinde ilk olarak karşılaşacağınız yer Duyuru listesi ve onun üzerindeki Başvuru İşlemleri olacaktır. Buradaki başvuru işlemleri yazan yere tıklayın ve açılan küçük pencereye ise Yeni Başvuru seçeneğine tıklayın.

Genç çiftçiler bu destekten yararlanmak için yeni başvuru yapmalı ve burada ise istenilen bilgileri sırası ile girmelidir. Burada sizlerden birtakım bilgiler istenecektir. Bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.

Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2017 sistemi

Bilgileri doğru olarak girdikten sonra aşağıdaki “ileri” butonuna tıklayınız. Sonraki pencerede ise proje ile ilgili bilgiler istenecektir. Bu bilgileri de doğru olarak girdikten sonra tekrardan “ileri” diyecek ve “Gider Kalemi” sekmesine gireceğiz. Bu sekme içerisinde ise size uygun olan sektörü belirlemelisiniz. Yine burada işlemi belirttikten sonra “ileri” diyecek ve “Arazi/işletme bilgisi” sekmesine gireceğiz. Bu bölümde ise yatırımın yapılacağı alan kime ait bunun da bilinmesi gereklidir. Bu bölümden sonra tekrardan “ileri” diyecek ve evrakların teslim edilebilmesi için gerekli olan bölüme yönlendirileceksiniz. Burası son aşama olarak karşımıza çıkacaktır. Bu aşamadan sonra ise diğer evrakları alarak Tarım müdürlüğüne gitmemiz istenecektir.

Başvuru yapmaya giderken yanınıza almanız gereken evraklar ise sırasıyla şu şekildedir;

 1. C. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve mezun olunan okul diploması (son olarak nereden mezun olduysanız ona ait diploma)
 2. Genç çiftçi projesi başvuru dilekçesi
 3. Taahhütname
 4. Proje tanıtım formu
 5. Gelir belgesi
 6. İkametgâh belgesi

Yukarıda belirtilmiş olan evrakların hangileri olduğunu açık bir şekilde anladıktan sonra önce “kaydet” sonra ise “yazdır” seçeneklerine basarak evrakları yanınıza alın. Evraklar ile başvuru yapmaya gitmeniz gerekecektir.

Not: Yorum alanında konu ile alakalı yardımcı video bulabilirsiniz.

2016 tarihinde kadın girişimci çiftçiler için tanınmış olan pozitif ayrımcılık 2017 yılında tekrardan güncellenecek ve devam edecektir. Geçen yıl başvurularında 11.200 kadın çiftçi, 2.800 erkek çiftçi destek görmüştü. Bu yıl yapılacak olan hibe projelerinde %75 hayvancılık, %25 ise bitkisel üretim alanına yapılacaktır.

Etiketler:

Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2017 Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Rolex dedi ki:

  Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği başvurusu 2017 YouTube video linki aşağıdadır.
  https://youtu.be/ppuFxWXGCrg

  Genç Çiftçi 2017 hibe destekleri YouTube video linki
  https://youtu.be/4N155yohDCg

Sayfa başına git