Hacizli Eve Kredi Verilir Mi? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Hacizli Eve Kredi Verilir Mi?

Hacizli Eve Kredi Verilir Mi?
27 Mart 2017 tarihinde eklendi, 411 kez okundu.

Hacizli Eve Kredi Verilir Mi?

Finansal sebepler yüzünden icra yoluyla haciz konulup ipotek altına alınmış eve kredi verilir mi? Hacizli eve kredi verilir mi? Veriliyorsa hacizli eve kredi veren bankaların şartları nelerdir? Gibi konulara bugün yer vererek sizlerin huzuruna sunuyoruz. Yorum ve mail yoluyla sorduğunuz soruları burada yayınlayarak diğer vatandaşlarımızın da ulaşmaları gayesindeyiz. Aşağıda konuyu başlıklara bölerek detaylandırmak istedik ki konu tamamen anlaşılır hale gelebilsin. Hacizli eve kredi verilir mi? ve eve neden haciz konulur?

Eve neden haciz gelir?

Eve neden haciz konulur diyenler için şunu söyleyebiliriz. Herhangi bir sorundan dolayı ipotek altına alınan eve hacizli ev denir. Bankalardan kredi yahut teminat mektubu oluşturulurken karşılığında ise taşınabilir veya taşınamaz mal talep edilir. Talep edilen mülk ipotek altına alınır. Bu genelde alınan krediye eşdeğer tutara yahut biraz yükseğine denk gelir. Bankalar krediyi ödemediğiniz zaman ipotek altına alınmış hacizli ev üzerinden sizlere verdiği kredinin geri ödemesini gerçekleştirir. Bu durum yasal yollar ile gerçekleştiği için hiçbir şekilde karşı koyulamaz. Sadece ödeme gerçekleşirse haciz işlemleri de sona erir.

Hacizli ev kredi ile nasıl alınır?

Haciz edilen ev genelde bankalar tarafından yasal işlemler sonucunda mühürlenerek gerekli işlemlerin devamı beklenir. Eskilerde senetli işler yoğun olduğu için kişiler tarafından bu işlerin yapıldığını görmek mümkün iken günümüzde bankalar tarafından yapılır. Hacizli evi kredi ile nasıl alırsınız? Veya hacizli eve kredi verilir mi? bu iki sorunun cevabı için olumlu ifadelerde bulunabiliriz. Fakat haciz edilen bir evi krediyle yahut nakit para ile alabilmeniz için öncelikle haciz işlemlerini kaldırmalısınız. Haciz kalkması için haciz kimin tarafından yapılmış bunun bilinmesi gereklidir. Bankalar mı? Şahıslar mı? Yoksa firma tarafından mı haciz getirilmiş tüm bunların cevabını Vergi Dairesi üzerinden görebilirsiniz. Kim tarafından haciz yapıldığını öğrendikten sonra evin borcu kapatılmalıdır. Evin borcu kalkmadığı sürece evi peşin para yahut kredi ile almanız mümkün değildir. Ev üzerinde bulunan haciz işlemleri kaldırıldıktan sonra eve konulan mühür de vergi memurlarınca çok kısa bir süre içerisinde kaldırılır. Mühür kalktıktan sonra artık evin borcu ödenmiş olacak ve bu belgeyi saklamanız önemlidir. Bundan sonraki işlemlerinizde ise kredi veya nakit ile evi alabilirsiniz.

Bankalardan hacizli ev nasıl alınır?

Yukarıda alakalı cümleler kurmuştuk ama bankalardan hacizli ev nasıl alınır? Farz edelim ki bir banka tarafından haciz edilen bir ev oldu. Peki, siz bu evi peşin yahut kredi ile nasıl alabilirsiniz? Bu işlemlerin biraz takip ve sabır gerektiğini en başta vurgulamamızda fayda olacaktır. Zira banka kurumları haciz koyulan evleri düzenledikleri ihaleler aracılığıyla satışa sunmaktadır. Eğer bir bankaya olan borcunuzdan dolayı eve haciz gelmiş ve size belirlenen zaman dilimi içerisinde bu borç ödenmemişse artık o ev bankanın bir mülküdür diyebiliriz. Bankaların ihaleleri genel olarak kapalı zarf usulüyle yapıldığı bilinmektedir. Bu durum için neredeyse her bankanın aynı formatlar ile yayınlamış oldukları belgeler ile tanzim edilip iletilmeleri istenilmektedir. Bu belgelere ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Burada oldukça dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bir durum ise bankanın belirlediği en asgari bedelinin üzerinde bir teklif verilmesidir. Bankanın 50.000 TL (50 Bin TL) olarak muhammen koyduğu bu tutara 50.001 TL fiyat vermeniz halinde ihaleye başkası girmez ise evin ihalesi size kalır. T.C. Ziraat bankasınca Türkiye’nin farklı illerinde satışa sunulmuş olan hacizli ev listesi güncel halini görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. Buraya kadar anlatılanlar ile hacizli eve kredi verilir mi? ifadesine yönergeleri belirttik. Şimdi ise kredi ile hacizli ev nasıl alınır?

Kredi ile nasıl alabilirim

Banka kurumlarından girdiğiniz ev ihalesini kazandıysanız artık o evi peşin yahut kredi ödeyerek alabileceksiniz. Hangi banka üzerinden ihaleyi kazanmışsanız o bankadan kullanacağınız kredi sizin yararınıza olacaktır. Şayet hacizli evi kredi ile almayı düşünüyorsanız kazandığınız ihale bedelinin %25 oranını nakit ödemeniz gerekmektedir. Yani 100.000 TL ihaleli aldığınız ev için 25,000 TL nakit ödemeniz gerekir. Geri kalan borç ise bankadan uygun imkânlarla temin edilebilir. Kimi zaman konut kredisi avantajları ile gerçekleştirilmektedir. Bankalardan hacizli ev alsanız dahi yine birkaç evrak sunmanız gerekmektedir. Bu evraklarda ev tapusu dâhil değildir. Genel olarak istedikleri belgeler nüfus cüzdanı, gelir belgesi gibi evrak türleridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git