Hayvan kredisi veren bankalar | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Hayvan kredisi veren bankalar

Hayvan kredisi veren bankalar
2 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 662 kez okundu.

Hayvan kredisi veren bankalar

Almayı düşündüğünüz her türlü küçükbaş, büyükbaş veya kanatlı hayvan için hayvan kredisi veren bankalar 2017 başvurularının nasıl yapılacağı ve başvuru şartlarını sayfamız içerisinde takip edebilirsiniz. Almayı düşündüğünüz büyükbaş hayvanlar, inek, manda, düve, dana yahut küçükbaş hayvan koyun, keçi, kuzu ya da kanatlı hayvan yetiştiriciliği için tavuk, bıldırcın, ördek, kaz, hindi yetiştiriciliği için hayvan kredisi veren bankalar aşağıda belirtilmiştir. Bazı banka isimlerini bulamayabilirsiniz. Çünkü en uygun faizlerle kredi veren bankaları ele aldık ki diğer bankalardan yüksek faizler karşılığında kredi başvurusu yapmayasınız. Girişimcilik hayatına başlayacak olan genç girişimci çiftçiler için hayvan kredisi veren bankalar ve bu bankaların istediği şartlar ile faiz oranlarını da bulabilirsiniz. Dilerseniz bankalar ile iletişime geçerek bu faiz oranlarının ve şartların neler olduğunu da ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Çiftçilere hayvan kredisi veren bankalar

Önceden devlet kamu bankalarının sunduğu hayvan kredisi paketleri günümüzde birçok bankanın bir parçası haline gelmiştir. Birçok özel sermayeli banka kurumları da küçükbaş hayvancılık, büyükbaş ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği ve alımlarında vatandaşlarımıza uygun faizlerde krediler vermektedir. Sırf bu iş adına birçok zirai departman kurulmuş ve bu departmanlarda uzman personeller işe alınarak vatandaşların problemlerine yönelik çalışmalar yürütmektedirler. Değerli çiftçi vatandaşlarımız, hangi banka kurumuna giderseniz sizlerde istenecek olan hayvan kredisi başvuru şartları değişim göstermeyecektir. Banka kurumlarının hayvan kredisi veren bankaların istediği belgeler ve şartlar ise genel olarak aşağıdaki gibidir.

Bankaların hayvan kredisi şartları

Banka kurumlarının neredeyse tamamı aynı koşullar ile hayvan kredisi vermektedir. Jetpara editörlerince hazırlanan bu makale içerisinde hayvan kredisi veren bankalar hakkında bilgileri görebileceğiniz gibi başvuru şartlarını da bulabilirsiniz. Bankaların hayvan kredisi şartları genel olarak aşağıdaki maddelerdir.

 • Hayvan almayı düşünen çiftçi vatandaşımızın ilk olarak kredi notu yeterli seviyede olmalıdır. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımızın ise zorunlu değilse beklemeleri önerilir. Bu sayede kredi notunuz tekrardan yükseldiğinde hayvan kredisi başvurusu yahut ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda krediniz onaylanır. ” Kredi notunuzun yetip yetmediğini sorgulamanız için sayfamızı yahut bankanızı kullanabilirsiniz. Sayfamız içerisinde yukarıdaki kredi notu kategorisine tıkladıktan sonra kredi notu sorgulama konularını görebilir ve yararlanabilirsiniz.”
 • Kredi notunuzun yüksek olduğunu yani yeterli düzeyde olduğunu varsayarak devam edelim. Sabit bir gelir sahibi iseniz kredi limitinin belirlenebilmesi için gelir bilgileriniz kullanılacaktır.
 • Çiftçilik yapmakta olan çiftçilerin canlı hayvanları mevcut ise hayvanların değeri kadar kredi verilebilmektedir. Yeni girişimci çiftçi adayları ise krediyi karşılayabilecek tutarda bir mülkü ipotek ettirerek kredi başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu durumlar aslında bankanın vereceği krediyi sağlama alma yöntemleridir. Olur da krediyi ödeyemeyecek duruma gelirseniz bankalar ellerindeki bu yetkiyi kullanarak ipotek edilen mülkten kredisini temin edecektir. Bu illa sizin adınıza olacak diye bir durum yoktur. Dilerseniz bir yakınınızın ev, arsa, traktör gibi mülklerini de gösterebilirsiniz. Ancak bu kişinin herhangi bir borcu olmamalı.
 • Hayvansal kredi başvurusu yapmayı düşünen çiftçi bireylerin ayrıca bordrolu kefil göstermeleri de istenilecektir. Ayrıca kefil olacak kişilerin de nüfus cüzdanı fotokopisi, maaş durumunu gösteren imzalı ve onaylı yazı da getirilmelidir. Son olarak ise yeni oluşturulan düzenlemeye göre kefil olacak şahsın varsa eşinin de rızasını gösteren bir form. Bu form banka tarafından verilmektedir ki bu forma eşin de imzası eklenmelidir.

Yukarıda yazılı şartlar hayvan kredisi veren bankalar tarafından aranılan koşullardır. Tüm bu şartları eksiksiz bir şekilde hazırlayan çiftçilerimiz başvurularını şahsen banka şubelerine yahut internet üzerinden ön başvuru gerçekleştirebilirler.

Bankaların hayvansal kredi faiz oranları

Güzel ülkemin değerli çiftçileri, diler hayvan sayınızda artış yapmak isteyin dilerseniz sıfırdan bir hayvancılık işine girişin bankaların sizlere sunacağı faiz oranları bir miktar oynama gösterir. Bu durumda en iyi krediyi bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Tüm bankaların faiz oranlarına gözünüzle bakmak için bu bankaların internet sitelerini yahut banka şubelerini kullanabilirsiniz. Sizler için aşağıda hayvan kredisi faiz oranları ve hayvan kredisi veren uygun faizli bankaları aşağıda sıraladık. Birçok banka ismini bulamayacaksınız ki bunlar yüksek faizler talep ettiği için site içerisinde değinilmemiştir. Hayvansal kredi faiz oranları genel olarak değişim göstermez. Ancak bankaların hayvan kredisi faiz oranları başvuru yapılacak olan banka kurumlarına göre değişir. Bu durumda ülkemiz içerisinde en düşük faizli hayvan kredisi veren banka T.C. Ziraat bankası olacaktır. Üstelik devlet teşvikli imkânları sayesinde kolaylıklar da sağlayabileceksiniz.

Ziraat bankası harici hayvan kredisi veren bankalar ise şu şekildedir;

 • Türkiye Halk Bankası
 • Türkiye Vakıflar bankası
 • Akbank
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • İş Bankası
 • Denizbank
 • Garanti
 • TEB
 • Vakıfbank

Tarım ve hayvancılık alanında

Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, kümes hayvanı yetiştiriciliği yahut arıcılık yapmak isteyen vatandaşlarımız da hayvancılık kredisi veren bankalar ile işini yapmaya başlayabilir. Devletimiz özellikle yerli üretimin desteklenmesi ve büyümesi adına hayvancılık ile uğraşan çiftçilere ve yatırımcılara hayvancılık kredisi destekleri sunmaktadır. Devlet destekli hayvancılık kredileri genel olarak devlet bankaları ve devlet kurumlarınca verilmektedir. Devlet destekli krediler ülkemizde her yıl belirli şartlar içerisinde sıfır faizli, uzun vadeli geri ödeme ve düşük faizli olarak verilmektedir. Tarım ve Kredi kooperatifleri, TKDK, KOSGEB ve Ziraat bankası bu uygulama hizmetini veren kurumların başında gelir. Ziraat bankası hayvancılık kredisi ile damızlık hayvan yetiştiriciliği, süt sığırcılığı, büyükbaş süt hayvancılığı, küçükbaş süt hayvancılığı, dana yetiştiriciliği, manda yetiştiriciliği, keçi yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, damızlık et üretimi, büyükbaş ve küçükbaş besicilik, damızlık kanatlı hayvan yetiştiriciliği ve arıcılık alanlarına hitaben krediler sunmaktadır.

TEB hayvancılık kredisi

TEB süt hayvancılık kredisi paketiyle ön planda duran banka kurumlarından birisidir. Süt hayvanların yem, bakım ve ilaç gibi giderlerini karşılayabilecek kredi paketleri 18 ay vadelidir. Aylık ve 3 aylık taksitler ile geri ödeme şartları vardır. TEB besicilik kredisi, büyükbaş hayvan kesimlerine kadar oluşacak giderlerin karşılanması adına özel kredi paketleri 12 ay vade ile verilmektedir. TEB su ürünleri hayvancılık kredisi ile avcılık yapıyorsanız tekne ve diğer ihtiyaçlar, yetiştiricilik işini yapıyorsanız havuz kafesleri ve diğer ihtiyaçlarınız için uygun koşullar ile 12 ay vadeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. TEB tavukçuluk kredisi, beyaz et yahut yumurta üretiminde bulunan girişimcilere iş için ihtiyaçların giderilebilme kredileri verilmektedir. 12 aylık vadeler ile esnek ödeme planları ile tavukçuluk kredisi sunulmaktadır.

Garanti bankası hayvancılık kredisi

Garanti bankası et üretimi kredisi ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde harcamalar için kredi olanakları sunulmaktadır. Hayvanların ilaç, bakım, aşı vs gibi tüm ihtiyaçları için kredi paketleri Garanti bankasından alınabilmektedir.

Şekerbank hayvancılık kredisi

Şekerbank bu konuda oldukça iyi. Birçok kredi paketleri sayesinde hem hayvan yetiştiriciliği hem de üretim işlerinde kredi vermektedir. Şekerbank hayvancılık kredisi tüm alanlarda verilmektedir. Arıcılık yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan  yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve kümes hayvanı yetiştiriciliğine yönelik kredi paketler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git