Hindi Yetiştiriciliği Devlet Desteği (KOSGEB, TKDK) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 3,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Hindi Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Hindi Yetiştiriciliği Devlet Desteği
22 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.017 kez okundu.

Hindi Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Kanatlı hayvan destekleri ismi altında toplanan hindi yetiştiriciliği devlet desteği ve teşvik kredisi nasıl alınır konusuna bugün sizler için yer vererek, KOSGEB, TKDK ve Ziraat bankası başvuru şartları nelerdir, girişimciler bu destekten nasıl yararlanabilir ve asıl önemlisi hindi yetiştiriciliği devlet desteği kredisinden kimler yararlanabilir ifadelerine ilişkin bilgileri aşağıda başlıklar altında topladık.

Kredi KOSGEB hindi yetiştiriciliği devlet desteği

Devlet kurumlarından bir tanesi olan KOSGEB, ülkedeki ekonominin canlı ve hareketli kalması adına birçok girişimci vatandaşımıza destek sunmakta. Girişimciler desteklenen il ve sektörler içerisinde açacakları iş yerleri için KOSGEB üzerinden devlet destekli kredi talep edebilmekteler. Bunlardan dolayı kosgeb destekleri ülke içerisinde birçok üretim için hibe yahut faizsiz kredi imkanları sunmaya devam etmektedir. KOSGEB hindi yetiştiriciiliği devlet desteği aşağıda belirtilmiş olan tabloya göre desteklenmektedir. Hindi yetiştirici girişimciler kosgeb kredi destek ve olanaklarından faydalanmak için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaları gereklidir. Eğitim sonucunda, kosgeb kurslarını başarı ile tamamlayacak olan girişimciler Nace formundaki 10.13 maddesi kosgeb destekleri alabilmek için en yakın kosgeb müdürlük ya da temsilciliklerine müracaatta bulunmalıdır. Girişimcilik destek programı sayesinde kişiler ihtiyaç duydukları alet-edevat yahut işyeri ekipmanları için 30 bin TL oranında hibe kredi ile karşılayabilmekte. Birinci yılındı tamamlayan işletmeler ise 70 bin tl kosgeb kredi talebinde bulunabilirler.

Kosgeb hayvancılık kredisi nace formu

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği destekleri NACE formu

Dikkat: Hindi yetiştiriciliği için kosgeb kredi başvurusu yapan girişimciler canlı hayvan alımları için kredi karşılanmamaktadır.

KOSGEB

Ön görülen şartların eksiksiz biçimde yerine getirilmesi halinde KOSGEB kurumu yeni girişimcilerin ihtiyaçlarına yardımcı olmakta. Daha önceden ve halen bile güncel bir şekilde, duyulan ihtiyaca göre kosgeb tavuk çiftliği kredisi sunmaya devam ederken bu alan daha da genişlemektedir. Aslına bakılırsa tüm kümes hayvanları destekleri sunmaktadır. Kanatlı hayvan alımları için TKDK ve Tarım ve Hayvancılık bakanlığı yine güncel olarak kredi destekleri sunmaktadır. Verilen krediler KOSGEB kurumlarından yahut TKDK gibi kurumlardan değil, kurumun anlaşmalı olduğu kamu ve özel bankalardan temin edilebilmektedir.

Ziraat bankası üzerinden kişiler, gerekli koşulları yerine getirme şartı ile damızlık kanatlı hayvan yetiştiriciliği kredisi ismi altında toplanılan desteklerden yararlanabilir ve çok düşük faizli krediler alabilmektedir. Ziraat bankası yalnızca hindi alımları, tavuk alımları için değil, hindi yetiştiriciliği devlet desteği imkanları ve diğer kanatlı hayvan destekleri de sunmaya devam etmektedir. Ziraat bankası hindi alımlarına faizsiz krediler de vermektedir. Verilen faizsiz hindi alımı kredisi için girişimcilerin en az 5 bin adet ve üzeri hindi alımlarında geçerlidir.

Hindi yetiştiriciliği devlet kredileri

5 bin ve üzeri damızlık hindi alımları ve bu canlılar üzerinden iş yürütmek isteyen tüm vatandaşlarımız aşağıda maddeler halinde belirttiğimiz gider işlemlerini faturalandırmalıdır. Faturalandırılacak olan aşağıdaki giderler üzerinden hindi yetiştiriciliği devlet destekleri ziraat bankası kredi avantaj ve olanaklarını elde edebilirler.

  • Kümes yapılması yahut kümes tadilat giderleri,
  • Kuluçkahane yapılması yahut tadilat giderleri,
  • Gübre işleme tesis yapılması yahut tadilat giderleri,
  • Bio güvenlik önlemleri giderleri,
  • Kendi enerjisini üretmek için yapılan tesis giderleri (elektrik, su vs.)
  • Yetiştirilmek için alınan damızlık yumurta, civciv yahut yarka alım giderleri.

TKDK hibe hindi kredisi başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir

Kırsal bölgelerde yani, meralarda, çayır, köy, mezralarda hindi yetiştiriciliği yapmak istiyorum diyen yahut yapan girişimcilere destek sunan kurum TKDK kurumudur. TKDK hibe kredi teşvik ilanlarını takip ederek %50 %60 %70 oranında canlı hindi alımlarında hibe alabilirsiniz. Bu desteklerden ve imkanlardan yararlanabilmek için kurumun belirttiği desteklenen iller içerisinde yer almanız gerekmektedir. Bunlara yani desteklenen iller ve sektörlere ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

TKDK desteklenen iller ve sektörler

Hindi yetiştiriciliği devlet destekleri başvuru kanalları

Kosgeb desteklerinden yararlanabilmek için başvuracağınız yerler aşağıda belirtilmiştir.

  • KOSGEB Bölge müdürlüğü yahut temsilcilikleri,
  • Ziraat bankası şubeleri (şubelere başvurarak KOSGEB’in sunduğu hindi yetiştiriciliği devlet kredisi almak istiyorum diyerek müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz)
  • TKDK birimleri (TKDK birimlerine de başvuruda bulunarak bu destekten yararlanabilirsiniz.)

TKDK birim adresleri telefon numaraları, TKDK desteklenen sektörler ve iller için yukarıdaki menüde bulunan TKDK kategorisine tıklayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git