İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 467 kez okundu.

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir

Daha önceden yazdığımı gelir belgesiz kredi veren bankalar serisinde bugün ise ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir konusunu ele alarak bankalardan gelir belgesi olmadan kredi nasıl alınır buna değinerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Gelir belgeniz mi yok? Gelir belgeniz yok diye bankalardan kredi alamıyor musunuz? Öyleyse sizlere ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile tanışma zamanının geldiğini söyleyelim. Araba, ev yahut işyeri rehin gösterilerek kredi alabilmek için başvuru yapacağınız banka adresleri, faiz hesaplamaları ve oranlarını sizlere detaylı olarak açıklıyoruz. Buna başvurmadan önce cevabını bulmamız gereken soru ise ipotekli kredi ne demektir?

İpotekli kredi nedir?

İpotekli kredi genel olarak ihtiyaç kredilerinde kullanılmakta olan bir işlem türüdür. İpotek genel olarak taşınan/taşınamaz mallar üzerinde işlem görmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusunu genel olarak aşağıda belirtili sebeplerden dolayı tüketiciler gerçekleştirmektedir.

  1. Tüketicilerin kanıtlanabilir bir belgesi olmaması durumunda ipotek
  2. Banka müşterilerinin başvuru yaptıkları ihtiyaç kredilerinin, kişinin net gelirinden fazla olması durumlarında ipotek.
  3. Müşterilerin KKB kredi notu puanının düşük veya riskli olarak kabul edilmeleri durumunda

Yukarıda belirtilen durumlarda kişiler ipotekli kredi talep etmeyi tercih eder. Bankaların ise ipotek talep etmelerindeki neden paranın güvence altına alınmasıdır. Her banka kendisine has prensiplerden işlem görür ve yine her bankanın politikası farklı olur. Kişiler kredileri ödemedikleri halde ipotek gösterilen mallara haciz gönderilir ve mülk satışları gerçekleştirilerek alacak temin edilir. İşte ipotekli kredi veren bankalar bu sayede sorunların üstesinden gelebiliyor.

İpotekli kredi nelere verilir?

İpotekli verilen krediler genel olarak konut türlerinde, hayvancılık kredilerinde, araç ve benzeri krediye eşdeğer mallar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Verilecek olan kredi tutarına eşdeğer mülk ipotek gösterilir. İpotekli kredi alacak olan çiftçiler kendi alanlarındaki mülkü gösterebilirken ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişiler ise taşınamaz mülk üzerinden ipotekli kredi alabilir.

Hangi bankalar neye ipotekli kredi verir?

Yukarıda sözü edilen alanlarda bankalar taşınabilir veya taşınamaz mallar üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi verir. Fakat şunun bilinmesi gerekmektedir ki her banka ipotekli kredi vermez veya her mülke ipotek uygulamaz. Dilerseniz şimdi sizler için hangi bankalar nelere ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi veriyor, bunlara sırası ile bakalım.

Ev ya da araba ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir?

Öncelikle bankaların hangi mallar karşılığı ipotekli ihtiyaç kredisi verdiğine bakalım.

  • Büyükbaş veya küçükbaş hayvancılık karşılığında ipotekli kredi almak isteyenlerin ilk uğramaları gereken banka Ziraat bankasıdır. Buna alternatif bir banka olarak Şekerbank yine önerilmektedir. Başvuru işlemlerini şahsen yapmanız gerekir. Hayvanlar rehin gösterilerek başvurulan kredi verilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git