İşyeri Ekipman Kredisi | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İşyeri Ekipman Kredisi

İşyeri Ekipman Kredisi
13 Mart 2017 tarihinde eklendi, 458 kez okundu.

İşyeri

Üretim yapan yahut hizmet desteği gerçekleştiren firma ve işletmelere birçok alanda destekler verilmeye devam etmektedir. Verilen bu desteklerin geneli devlet destekli olmakla kimi zaman ise özel bankalar aracılığı ile sunulmaktadır. Bu konuda işyeri açan ve bu doğrultuda ekipman desteği arayan girişimciler işyeri ekipman kredisi alabilmektedir. İşyeri ekipman kredisi nasıl alınır? Peki.

İşyeri ekipman kredisi çoğunlukla devlet eliyle verilmekte ama kimi durumlarda ise yine devlet aracılığı ile KOSGEB benzeri kurumlar tarafından verildiği gibi bazen ise özel bankalar aracılığı ile iş yeri ekipman kredisi verilebilmektedir.

KOSGEB destekli ekipman kredisi genelde devlet destekli olduğundan dolayı faizsiz kredi ve hibe kredi olarak verilir.

İşyeri ekipman kredisi nasıl alınır konusuna ilişkin araştırılan bilgileri aşağıda derli halde bulabilirsiniz. KOSGEB ekipman kredisi nasıl alınır hakkında da yine bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İşyerine ekipman almak için kredi alınabilir mi?

Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda başvurmuş olduğu kredilerden yararlandığı gibi tüzel kişiler yahut şirketler de doğal olarak ihtiyaç kredisi, ekipman kredisi, işyeri ekipman kredisi alabilmekteler. Yine konuyla ilişkili olduğu için bu maddeyi detaylandıralım. Esnaflarımızın bu tür konular yüzünden kafalarında işyerine ekipman almak için kredi alınabilir mi sorusu belirebilmektedir. KOSGEB kredisi olarak da geçen devlet destekli faizsiz kredilerde kişiler alacakları krediyi işyerine uygun ekipmanlar için kullanabilmektedir. Kosgeb özellikle kimi sektörlere daha yoğun bir şekilde destek sunmaktadır. Kişilerin ilgili sektörden kredi başvurusu yapmaları bu sebepten oldukça önemlidir. KOSGEB destekli kredi almak için işyeri açacaksanız işyeriniz desteklenen sektörler içerisinde olmalıdır.

İş makinesi kredisi veren bankalar

Ülkemizde bu doğrultuda hareket eden ve girişimcilere destek sunan birçok banka farklı kampanya isimleriyle iş makinesi kredisi vermektedir. Akbank imalat destek paketi ile işyeri ekipman kredisi sunmaya devam etmektedir. Akbank müşterisi vatandaşlarımız bu paketten yararlanarak işyeri ekipmanları için gerekli olan krediyi temin edebilirler. Bunun dışında birçok özel banka yine ekipman için kredi desteği sunmaktadır. Türkiye Finans, Akbank, Ziraat Bankası, KOSGEB, Vakıfbank, Garanti bank, Halk Bank, Yapı Kredi…

Akbank imalat destek paketi ile işyeri ekipman kredisi

Akbank hazırladığı imalat destek paketi ile makine, otomotiv yan sanayi, elektrikli makine, basım-yayın, metal, tekstil, mobilya, kimya ve gıda alt sektörleri içerisinde faaliyet yürüten imalatçılara özel olarak destek sunmaktadır. İmalat destek paketi ile yararlanabileceğiniz hizmetler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • İşyeri yenileme kredisi,
 • İşyeri kredisi,
 • Leasing hizmetleri,
 • Makine kredisi,
 • Ekipman kredisi,
 • İşyeri ekipman kredisi,
 • Sigorta hizmetleri,
 • Dış ticaret işlemleri,
 • Şirket kredi kartı,
 • Çek tahsilatı,
 • Taşıt kredisi,
 • Teminat mektubu,
 • Yatırım kredisi,
 • Taksitli ticari kredi

İlk örnek olarak için Akbank hizmetleri yukarıda belirtilmiştir. Aşağıda ise Türkiye Finans işyeri ekipman kredisi hakkında açıklamalar verilmiştir.

Türkiye Finans ?

Yatırım ve Makine ekipman kredisi yardımıyla sizler de destekten yararlanabilirsiniz. Ekipman teknolojilerini yenileme, yeni makine ve yeni ekipman yatırımında bulunacaklara Türkiye Finans’tan bir haber daha. Yatırım ve makine ekipman kredisi avantajları aşağıdadır.

Finansman desteğiniz TL, Döviz kredisi veya Dövize endeksli kredi olarak kullanılabilmektedir.

Sabit, eşit taksitli yahut firmanızın nakit akışlarına göre uygun olan esnek ödeme avantajları ile 36 aya kadar taksit seçeneklerini aktif edebilirsiniz.

Sabit maliyet avantajları ile firmanızı ekonomik dalgalanmalara karşı koruyabilirsiniz.

Ziraat bankası işyeri ekipman kredisi

Ziraat bankasından yerli makine imalat destek kredileri ile imalat ve ihracatlar için kredi desteği. KOSGEB destekli krediler Ziraat bankası aracılığı ile girişimcilere verilebilmektedir. KOSGEB destekli hibe krediler alarak sizler de işyeri ekipman kredisi için kullanabilirsiniz.

İş yeri ekipman kredisi nasıl alınır?

İşyeri ekipman kredisi başvurusu özel bankalar aracılığıyla da yapılabilmektedir. Krediyi kullanacak olan tüzel kişiler yahut firmalar yalnızca kredi ödemesi taksitlerini yatırması yetecektir. Kredi başvurusu için banka şubeleri tercih edilmelidir. Banka şubelerinde bulunan müşteri hizmetleri aracılığı ile talebi gerçekleştirebilir ve kredi başvurusunda bulunarak işyeri ekipman kredisi almaya hak kazanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git