Kadın Girişimci Destek Unsurları (Faizsiz) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kadın girişimci destek unsurları

Kadın girişimci destek unsurları
8 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 320 kez okundu.

Kadın girişimci destek unsurları

Türkiye’de mevcut olan birçok işletme erkek girişimciler tarafından yürütülmekte. Bu durumun değişmesi adına ve kadın girişimcilere de destek sağlanması adına, KOSGEB kadın girişimci destek projesi ile artık kadın girişimcilerin önü açılmakta. Kadın girişimci destek unsurları sayesinde binlerce bayan girişimci artık kendi işletmesini açmakta ve bu bağlamda ülke ekonomisine katkı sağlamakta. Aşağıdaki başlıklar altında ve içeriklerde kadın girişimci destek unsurları ve proje hakkında geniş bilgiler bulunmaktadır.

Kadın girişimcilere tam destek kredisi

Devletimiz son yıllarda yapmış olduğu birtakım projeler ile artık kadın girişimciler için fırsatlar oluşturmaya başladı. İlk defa Mustafa Kemal ATATÜRK zamanında kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmiş olup tüm dünyaya bu durum yayılmıştı. Günümüzde birçok büyük işletmelere baktığımızda kadın girişimciler tarafından yürütüldüğünü görebilmekteyiz. Bu durum kadınların iş hayatındaki eksikliğini de bir nebze gözler önüne sermekte. Kadın girişimcilerin sayısının arttırılabilmesi ve bu durumun düzenli bir işleyişe girmesi adına birçok banka kurumları teşvik edici kredileri kadın girişimcilere sunmakta. Kadın girişimcilerin de işletme sahibi olması adına çıkarılan kadın girişimcilere destek kredisi sayesinde birçok kadın girişimci işletme sahibi olarak iş sektöründeki yerini aldı. Kadın girişimcilere devlet destekli teşvik kredileri ve özel bankalardan alınan kadın girişimci kredisi, iş hayatında kadın sayısını arttırmaya yöneliktir.

KOSGEB tarafından verilmeye devam eden 50 Bin TL hibeli devlet destek kredileri, kadın girişimcileri destekleme, başarılı işletme kurulması ve yaygınlaştırılması amacıyla verilmektedir.

Krediyi nasıl alabilirim?

KOSGEB, devlet destekli kadın girişimci kredisi için başvuruda bulunmak isteyenlerden yalnızca birkaç koşul istemektedir. Bu koşullar sırası ile aşağıda verilmiştir.

  • Kadın girişimcilere destek kredisi başvurusu için ön koşullar;
  • Uygulamalı girişimcilik eğitimi almak yahut İŞGEM girişimciler arasında bulunmak,
  • Başvuru tarihinden, son 1 yıl içinde aynı faaliyetleri yapmamış olmak,
  • Kurulacak olan işletmelerin, Türk Ticaret Kanunu’nda gerçek yahut tüzel kişi statüsünde bulunmak,
    destek süreci kapsamında, başka bir işletme, kurum-kuruluşta Sosyal Güvenlik Kurumu hükümlerine tabii olarak çalışmama.

KOSGEB kadın girişimcilere destek kredisi için yukarıdaki ön koşullar istenilmektedir.

Kadın girişimci destek unsurları

Kadın girişimciler için KOSGEB destek oranı üst limit 50 bin TL olarak belirlenmiştir.

  • İşletmenin kuruluş giderleri için ayrılan bütçe 2,000TL
  • İşletmenin kuruluş tarihi başlangıcından itibaren 24 ay içerisinde satın alınacak olan makine, teçhizat, ofis donanımları ve yazılımlar için ayrılan bütçe 18,000 TL
  • Yine işletmenin kuruluş tarihi başlangıcından itibaren 24 ay içerisinde harcanacak olan işyeri kirası, personel ücretleri için ayrılmış olan bütçe 30,000 TL olarak belirlenmiştir.

Kadın Girişimci Destek Kredi Oranları

Kadın girişimci destek kredisi için yapılması gerekenler

Devlet destekli kadın girişimci kredisi almak ve bu krediden faydalanmak için girişimcilerin ilk olarak KOSGEB iş planı projesi hazırlamaları ve bu projeyi kuruma sunmaları gerekmektedir. Sunulacak olan iş planı projesi onaylanması halinde kişiler KOSGEB veri tabanına kayıt olmalıdır. Kayıt yapıldıktan sonra KOBİ beyannamesi doldurulacaktır. Ardından ise bilgi doküman çıktısı alınmalı ve kredi süreci bitirilmiş olur.

Ayrıca gelire göre kredi çekme durumları için jetpara adresindeki diğer konulara da göz atabilir ve aylık gelirinize göre ne kadar kredi çekebileceğinizi sorgulayabilirsiniz.

Kadın girişimci destek kredisi veren anlaşmalı bankalar

Kadın girişimciler için başlatılan destek projesi kapsamında birçok anlaşmalı banka üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir. Aşağıdaki satırlar arasında bu bilgiler verilmiştir.

Kadın girişimcilere kredi veren TEB bankası

TEB, kadın girişimcilere yönelik hazırladığı teşvik kredileri ile birçok alanda kendisinden söz ettiren isimlerden birisidir. Ayrıca KOSGEB ile yapılan anlaşma ile destek kredileri de sunmakta. İş hayatında kadın, projesi ile başladıkları program sayesinde birçok kadın girişimci işletmesini açarak iş hayatına atıldı bile. Bu programda kadın girişimcilere 36 ay vade sunan TEB, 75 Bin TL’ye kadar teminatsız kredi desteği de vermektedir. Krediden yararlanmak isteyen işletmelerin yıllık cirolarının 50 milyon TL üzerinde olmaması gerekmektedir. Ayrıca çalışan sayısının da en fazla 250 olması koşul olarak belirlenmiştir.

Ziraat bankasından Kadın girişimcilere destek kredileri

Devlet bankası olan Ziraat bankası kadın girişimcilere destek kredileri ile yine gözler önünde durmayı başarmakta. Ayrıca Ziraat bankasının vermiş olduğu birçok destek kredilerini de sayfamız içerisinde düzenli olarak takip edebilir ve çıkarılan kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kadınların girişimci olmaları ve ticari hayatta daha güçlü bir rol üstlenmeleri adına birçok farklı kredi kampanyası düzenleyen Ziraat bankası üzerinden kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Hazine Destekli kredi garanti fonu (KGF) kefalet destekleriyle düşük faizlerde kredileri 60 ay vade seçenekleriyle sunmakta.

Finansbank Kadın girişimci kredi desteği

Kadın girişimci destek unsurları sağlayan Finansbank birçok yeni kampanyasıyla düşük faizlerde kredi seçeneklerini aktif etmiş bulunmakta. Finansbank kadın girişimci kredi desteği ile artık Türkiye ekonomisindeki canlılık kadın girişimciler sayesinde daha da hareketlenecek. Ülke ekonomisinde ve kalkınma üzerinde önemli bir rolü üstlenen kadın girişimcileri destek amacı ile kadın girişimci destek kredisi, Finansbank üzerinden de alınabilmekte. 36 ay vade seçenekleri ve düşük faizleri ile Finansbank kadın girişimci destek kredisi için en yakın şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank Kadın girişimci destek kredileri

Vakıfbank, kadın girişimcilerin iş hayatına atılabilmesi adına teşvik kredilerini hazırladı. Bu program için 30.000.000 $ bir fon ayırmıştır. Kadın girişimcilerin iş hayatındaki yerini almaları için büyük bir plan çizen Vakıfbank 84 aya kadar uzanan vadelerle kredi desteğinde bulunmakta. Yıllık cirosu 50 milyon Euro’yu aşmayan işletmelere kredi desteği sağlanacak olup Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde aktif bir şekilde faaliyet gösterilmesi zorunludur.

Garanti bankası destek kredileri

Kadın girişimci destek kredileri, Garanti bankası kadın girişimci destek paketi ile artık ülke ekonomisine katkı sağlayacak olan kadın girişimcilere verilecektir. Kadın girişimci destek kredileri, iş yeri kredisi, oto kredisi, nakit krediler, kadın girişimcilere özel KGF kefalet destek kredileri Garanti bankasının verdiği kredi paketleri arasındadır. Fırsatları ve kampanyaları güncel olarak takip etmek için jetpara.net adresini güncel olarak ziyaret edebilir ve çıkan kampanyalardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

İş Bankası, kadın girişimcilerin ekonomiyi canlandırmaları için kredi paketleri sunmakta. Ayrıca KOSGEB ile yapılan anlaşmada birçok girişimciye farklı paketleri de sunuyor. Krediden yararlanacak olan girişimcilerden istenilen şartlar ise 250 personelden az çalışan olmasıdır. Ayrıca şirketin yıllık cirosu 50 milyon $ üzeri olmamalıdır.

Yapı Kredi kadın girişimci faizsiz destek kredisi

Gerçek kişiler yahut %51 hissenin kadın girişimcilere ait olan firmalara özel olarak hazırlanan Kadın girişimci destek kredisi, kadın girişimcilerin iş hayatında daha da büyümeleri için verilmektedir. Kadın girişimci kredisi ayda bir, 3 ayda bir, altı ayda bir ve 3 aya kadar erteleme imkânları ile kullanılabilmektedir. 36 aya kadar uzanan kredi vadeleri sayesinde esnek ödeme planları da oluşturulabilmektedir.

Halkbank girişimci destek kredileri

KOSGEB ile Halkbank arasında yapılan anlaşma bağlamında kadın girişimcileri destekleme amacıyla birçok eğitim ve kredi paketleri hazırlandı. Eğitimlerde iş hayatına yönelik bilgiler ve iş planı hakkında bilgiler ücretsiz verilmektedir. 50 yaşını doldurmayan tüm kadın girişimcilerin başvurabileceği açıklanmakta. KOSGEB yeni girişimci desteği projesi dâhilinde 30 bin TL hibe, 70 bin TL ile 100 bin TL kredi verilmektedir.

Kadın girişimci destek unsurları, kadın girişimci destek kredilerinin verildiği bankalar yukarıda belirtilmiştir. Ayrıca diğer kredi paketleri için yukarıdaki menüyü kullanabilir yahut arama kutucuğu ile sayfa içi arama gerçekleştirebilirsiniz. Soru, görüş ve diğer konularınız için aşağıdaki yorum alanları veya iletişim sayfasından bizlerle iletişim sağlayabilirsiniz.

Genç girişimci destek kredisi nasıl alınır

Genç girişimci destek kredileri, girişimci bir kişilik ve cesarete sahip olan tüm bireylere verilmektedir. Yeni girişimci destekleri KOSGEB üzerinden alınabileceği gibi anlaşmalı bankalardan kredi verilecektir. İlk defa iş kuracak olan girişimci bireyler için kredi paketleri KOSGEB anlaşması ile verilmektedir.

KOSGEB girişimcilik proje örnekleri

KOSGEB girişimcilik proje örnekleri ve KOSGEB iş planı proje örnekleri için yukarıda bulunan KOSGEB kategorisine tıklayabilirsiniz. Jet Para editörleri tarafından daha önceden hazırlanan makaleler içerisinde birçok bilgiler verilmiştir. Cafe iş planı proje örneği, kreş iş planı projesi, pastane iş planı projesi, restoran iş planı projesi, otel iş planı projesi, çiftlik iş planı projesi ve diğer işletme türleri için iş planı proje örneklerini site içerisinden indirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git