Kadınlara KOSGEB Desteği (Faizsiz Geri Ödemesiz) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kadınlara KOSGEB Desteği

Kadınlara KOSGEB Desteği
11 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 546 kez okundu.

KOSGEB kadın girişimcilere 50 bin TL hibe ve devlet destekli kredi verilmektedir. Kadın girişimcilere destek programı kapsamında verilen kadın girişimci kredisi özellikle ev hanımları adına oldukça güzel avantajlar vermektedir. KOSGEB kadın girişimci 50 bin TL hibe kredi ilk olarak 2016 tarihinde verilmeye başlanmıştı. Ardından ise yine duyulan ihtiyaç nedeniyle birçok çiftçi adayına destek verileceği duyurulmuştu.

Kadın girişimcilere 50 bin TL hibe devlet destekli kredi

KOSGEB Kurumu duyurularınca kadın girişimcilere 50 bin TL hibe ve devlet destekli kredi verilecektir. Ülkemiz içerisinde tarım alanında özellikle faaliyet gösterecek olan girişimci adaylarına devlet destekli krediler, anlaşmalı bankalar üzerinden uygun koşullarda alınacaktır. Genç kadın girişimci şartları ile devlet desteklerinden yararlanmak artık eskisinden daha kolay ve rahat. Özellikle ev hanımları bu konu bakımından oldukça avantajlı olacak. Hayalinizdeki işi yapmak için sizler de KOSGEB kredi desteği alabilirsiniz. Kadınlara KOSGEB desteği 2017 yılı içerisinde halen devam etmektedir.

Hayalinizdeki ev yemekleri lokantası, pastane, kafeterya, hamur işleri üretimi, ayakkabıcı dükkânı, giyim mağazası, kuaför, güzellik merkezi gibi aklınıza gelebilecek birçok işyeri için hazırlayacağınız KOSGEB iş planı projesi ile şahsen müracaatta bulunabilir ve işyeri kredisi almaya hak kazanabilirsiniz.

50 bin TL hibe kredi nasıl alınır KOSGEB

Özellikle kadın girişimcilere 50 bin TL hibe kredi desteğini vermeye devam eden KOSGEB, bu destekleri almak isteyen girişimci adaylarına Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası sunmalarını ilk şart olarak eklemiştir. Elinizdeki sertifika ile başvurulara gidebileceğiniz gibi elinde sertifikası bulunmayan, 18 yaşını doldurmuş tüm kadın girişimcilere kurslar ücretsiz olarak verilmektedir. Ücretsiz bir şekilde KOSGEB Kursları ile sertifikayı elde edebilirsiniz. İl ve ilçenize en yakın olan KOSGEB müdürlük ve temsilcilikleri için sayfanın altındaki yorum alanına bakabilirsiniz. Linkleri yorum olarak ekleyeceğiz.

KOSGEB resmi adresindeki duyurulardan da bu bilgileri elde edebilirsiniz. Kosgeb.gov.tr adresinden duyurular listesine bakabilirsiniz.

Kadın girişimcilere 50 bin TL hibe kredi avantajı

Kadın girişimcilere devlet destekli kredi imkânlarından yararlanacak olan girişimci ve girişimci adaylarının iş planı projesi hazırlamaları gereklidir. Hazırlayacağınız iş planı projesi ile KOSGEB kurumlarına şahsen müracaat ediniz. KOSGEB iş planı proje örnekleri daha önceden sayfamız içerisinde düzinelerce verildi. Dilerseniz örneklerine bakarak kendi işyerinize göre doldurabilirsiniz. Yukarıda bulunan arama kutucuğu içerisinde iş planı projesi yazarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ev hanımlarına 50 bin TL hibe kredi “geri ödemesiz destek kredisi” ve geri ödemeli 100 bin TL faizsiz kredi imkânları sunulmaktadır. Aşağıdaki tablo içerisindeki bilgilere bakarak da iyi bir yorumda bulunabilirsiniz. KOSGEB işletme kuruluş desteği için ve diğer destekler için üst limit belirlemiştir. Destek oranları ise bölgelere göre değişim göstermektedir. Siz değerli ev hanımları, kadın girişimcilere 50 bin TL hibe devlet destekli kredi seçeneklerinden nasıl yararlanacağınıza dair bilgileri sayfa içerisinde güncel olarak açıklıyoruz. Sitemiz içerisindeki diğer konulara da göz atarak işinize uygun bilgileri görebilirsiniz.

Halk Bankası genç desteği

2016 tarihinde yapılmış olan KOSGEB destek anlaşması ile Türkiye Halk Bankası artık KOSGEB onaylı iş planı projesi genç kadın girişimcilere de faizsiz kredi imkânı vermektedir. Sürekli olarak belirtiyoruz ancak sürekli aynı sorunların yaşandığına da şahit olabiliyoruz. Hazırlayacağınız iş planı projesi profesyonelce olmalıdır ki KOSGEB tarafından onay alabilsin. Güzel hazırlanmayan iş planı projeleri ret edileceği için kredi desteklerini alamazsınız. Başvuru için ayrıca bireyin en fazla 30 yaşında olması gerekmektedir. Böylece kadınlara kosgeb desteği başvuruları da Halk Bankası üzerinden yapılabilmektedir.

KOSGEB girişimcilik proje örnekleri, iş planı proje örnekleri için sitemiz içerisinde arama yapabilirsiniz. Ayrıca hazırlamasını bilmediğiniz iş planı projelerini danışmanlık firmalarına da yaptırabilirsiniz. KOSGEB danışmanlık firmalarının bu konu için uygulayacakları fiyatlar projeye göre değişmektedir. Büyük kredili projelerde daha yüksek fiyatlar biçerken girişimci adaylarına ise yardımcı olmaktadırlar.

KOSGEB destekleri için gerekli belgeler arasında ilk etapta Uygulamalı Girişimcilik Programı katılımıdır. Kişilerin evraklar öncesi KOSGEB kurslarına katılmaları ve sertifika almaları gerekmektedir. Alacağınız sertifika sonrasında iş planı projenizi onaylatmanız gerekecektir. KOSGEB Kurumu tarafından onaylanacak olan iş planı projesi ardından Halk Bankası üzerinden müracaatta bulunabilir ve gerekli olan diğer evrakları (kimlik fotokopisi, gelir, bordro, tapu vs.) tamamlayabilirsiniz.

Kadın girişimciler neler yapabilir

Kadın girişimciler neler yapabilir? Kadın girişimciler alacakları hibe ve kredi imkânlarıyla kendi işinin patronu olabilir ve binlerce insana iş istihdamı sağlayabilir. Özellikle 2016 yılında başlayan proje kapsamında binlerce kadın vatandaşımız iş sahibi olarak binlerce insana da iş bulma şansını vermiş oldu. Halen günümüzde bu tür ayrımların yapıldığını görmek, gerçekten oldukça üzücü. Oysa kadın girişimciler çalışma yürüttükleri alanlarda birçok yerde erkek girişimcilerden daha iyi iş yaptıkları görülebilmektedir.

KOSGEB kredi alanların yorumları nelerdir?

Birçok vatandaşımız kredi kullanımına geçmeden ve kosgeb kredi başvurusu yapmadan önce, kosgeb kredi alanların yorumları hakkında bilgi edinmeyi istemektedir. Aslında devlet destekli alınan kredilerin iyi yorumları taşıyacağı konusunda hemfikir olmamız gerekir. Birçok vatandaşımıza iş vermek ve kendi işlerini yürütmek için desteğini sürdüren KOSGEB halen bile binlerce vatandaşın iş istihdamı sağlamasına vesile olmaktadır. Kadınlara KOSGEB desteği 2017 yılında ve sonraki yıllarda da devam edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git