Kitap Okuyarak Para Kazanmak | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kitap Okuyarak Para Kazanmak

Kitap Okuyarak Para Kazanmak
21 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.537 kez okundu.

Ekonomiden uzak kalmamak ve geçimimizi daha rahat bir şekilde sürdürebilmemiz için hepimizin çalışıp para kazanması gereklidir. İşimiz sayesinde geçimimizi sağlayarak yaşamımızı sürdürmekteyiz. Birçok iş dalı vardır. Özel sektör ve resmi sektör içerisinde binlerce iş dalı. Her işi yapamayız. Bu sebeple yapabildiğimiz iş bizim için en iyi iştir. Zira anlamadığımız bir işe giriştiğimizde elimize yüzümüze yapıştırabiliyoruz. Bu da bizlere hem zamandan hem de maddiyattan kayıp verir. Bu makale içerisinde kitap okuyarak para kazanmak hakkında güncel söylemleri ele alarak konunun aydınlanmasını sağlayacağız. Birçok yerde, sosyal medyada ve çeşitli yerlerde okuyarak para kazanmak durumlarından söz edilir. Evde kitap okuyarak para kazanmak, kitap okuyarak para kazanmak, mail okuyarak para kazanmak, anket doldurarak para kazanmak, web sitesi yaparak para kazanmak, internetten para kazanmak, evden çalışarak para kazanmak gibi birçok iş ilanı duyabilmekteyiz. Ancak bunların içerisindeki kokan reklam hareketlerinin kimi zaman farkına bile varamayız. Örneğin bu konumuz yani kitap okuyarak para kazanmak. Birazdan aşağıdaki cümleler içerisinde ne demek istediğimi açık bir şekilde ifade edeceğim. Ancak önce biraz daha açıklamada bulunalım.

Evde yapılabilecek birçok iş dalı bulunur. Bunları fason firmalar aracılığı ile yapılan fason işler olarak duyabilmekteyiz. Fason işlerden para kazanan milyonlarca insan vardır. Bu kişiler genelde ek iş yapan bireylerdir. Ev hanımları, öğrenciler, emekliler, 18 yaş altı gençler ve işsizler. Tabi bunlara çalışan bireyleri de eklersek yanlış olmaz. Zira asgari ücret ile çalışan bir birey evini tek bir iş ile geçindiremez çünkü matematiksel ve mantıksal olarak bu imkansızdır. Bunun nedeni ise ülkedeki ve dünyadaki ekonomidir. Ülkemizin en büyük ili olan İstanbul ilini ele alarak örnekler verelim.

İstanbul’da ev kiraları 700 TL’den başlar. Kimi yerlerde 500 TL kiralık evler bulunabilir. Beyoğlu kiralık evler fiyatları 500 TL’den başlar. Aylık asgari ücretimiz ise 1300 TL. Elektrik, su, doğalgaz ve mutfak giderlerini de hesaplayalım.

1300-500=800 TL (500 TL kiralık ev bulduğunuzu varsayalım)

Elektrik faturası 200 TL su faturası 50 TL Doğal gaz 200 TL olarak hesapladığımız zaman geriye yalnızca 50 TL kalıyor. Bu bireyin doğalgaz kullanmadığını varsayıp devam edersek 250 TL ay sonunda bu bireye kalır. Ancak hiçbir şey alınmış değil henüz. Yalnızca elektrik, su ve kira faturaları ödendi. İşte böyle bir durumda kişilerin tek başına çalışması yahut bir maaş ile geçimini sürdürmesi çok ama gerçekten çok zordur. Bu sebepten kişiler ek iş yapma mecburiyetine girerler. Evde yapılabilecek ek işler sayesinde para kazanmaya çalışmakta ve geçimini sürdürmektedir.

Şimdi asıl konumuza kaldığımız yerden devam edelim. Kitap okuyarak para kazanmak yine büyük şirketlerin, anlaşmalı medyanın ve diğer kurumların büyük bir oyunu. Bu oyunu birçok kez sevmişimdir. Zira okumak güzeldir. Bu oyun içerisinde satışlar hedeflenir. Aslında kitap okuyarak para kazanamazsınız. Zira okuduğunuz sizinle kalacaktır. Kitap özetini çıkararak para kazanmak diye bir unsur aklınızda beliriyorsa lütfen onu atınız. Zira bu durum yalnızca sizlerin kitap almasına teşvik eden algı oyunudur. Bu algı oyununda medya unsurları kitap okuyarak para kazanmak diye bir haber yayınlar ve durumun aslını bilmeyen insanlar gidip kitap almayı isterler. Birçok kişi de kitap alır ve okumaya başlar. Birkaç sayfa okuduktan sonra internete girip kitap okuyarak para kazanmak, kitap okuyarak nasıl para kazanılır, kitap okuyarak para kazananlar diye sorgulamalara girer. Hepinizin bilmesini istediğim şudur ki kitap okuyarak para kazanmak diye bir durum yoktur. Okuyarak para kazanabilirsiniz. Ancak bunu okuduğunuz kitaplardan yahut herhangi birilerinin sizlere vereceği kitapları okuyarak para kazanamazsınız. Kitap okuyarak bilgi sahibi olursunuz. Okuyarak para kazandıranlar ise mail okuyarak para kazanmak unsurlarıdır. Bir önceki başlığımızda bu mail okuyarak para kazanma konusunu açıkladık. Dilerseniz ona bakarak bir şeyler yapabilirsiniz.

Kitap okumanın pek zararını bulmazsınız. Ancak yapacak daha iyi bir işiniz var ise kitabı sonra da okuyabilirsiniz. Tekrardan konuyu özet ile açıklayarak sonlandıralım.

Kitap okuyarak para kazandıran firmalar yoktur ve sizler kitap okuyarak para kazanmak sorgularını bırakmalısınız. Bunlar sadece sizlerin kitap almasına teşvik eden ticari uygulamalardır. Birçok kitapevi, yayınevi satışların daha çok yapılabilmesi adına bu türde ve benzeri türde haberler yayınlar.

Lütfen sizler de aşağıdaki yorum alanına düşüncelerinizi yazar mısınız? Bilgi güçtür ve paylaştıkça çoğalır…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git