Kobi Beyannamesi Nasıl Doldurulur? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kobi Beyannamesi Nasıl Doldurulur?

Kobi Beyannamesi Nasıl Doldurulur?
19 Mart 2017 tarihinde eklendi, 567 kez okundu.

Kobi Beyannamesi Nasıl Doldurulur?

KOSGEB KOBİ beyannamesi nasıl doldurulur? Kobi beyannamesi doldurulurken dikkat edilecek nelerdir? Tüm bunlara ilişkin cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

KOBİ

İki yüz elli kişiden daha az çalışana istihdam eden ve mali bilanço yahut yıllık net satış hasılatından herhangi birinin 40.000.000 türk lirasını aşmayan (Kırk Milyon TL), küçük veya orta ölçekli işletmelerin tanımına KOBİ denir. Orta ve küçük ölçekteki işletmelerin sınıflandırılması ve nitelikleri hakkındaki yönetmelikler içerisinde mikro işletme, küçük işletme ve de orta ölçekli işletmeleri sınıflandırmakta olan ekonomik birime yine KOBİ gösterilebilmektedir.

KOSGEB destekleri ve imkanlarından yararlanılabilmesi için KOBİ Beyannamesi formu ve ekleri internet ortamından elde edilip imza ve kaşe ile tamamlanmalıdır. Kobi beyannamesi nasıl doldurulur diyenler için aşağıda maddeler halinde açıklamalarda bulunduk. Bu sayede aklınızdaki birçok soru cevaba kavuşacaktır.

Kobi beyannamesi formunu ve eklerini internet üzerinde bulduktan sonra çıktısını alınız. Kosgeb’e verilecek olan beyan içerisindeki bilgilerin doğru olduğuna dikkat edilmesi zorunludur. Bu bilgilerde oluşacak yanlışlar ile meydana gelecek olan tüm mali ve hukuki sorumluluklar işletme sahiplerine ve başvuruda bulunan kişilere ait olacaktır.

KOBİ Beyannamesi doldurulabilmesi için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt olunması gereklidir.

Kosgeb veri tabanına kaydolmak için aşağıda belirttiğimiz bağlantıları kontrol edebilirsiniz.

Kosgeb kaydol

KOBİ Beyannamesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle kosgeb.gov.tr adresine girilmelidir. Ardından ise E-KOBİ yazan linke tıklamalısınız.

E-KOBİ linkine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada kullanıcı ve şifre bilgilerinizi yazarak giriş yapacaksınız.

Ardından işlem yapmak istediğiniz KOBİ Beyannamesi tarihini seçerek ileri butonuna tıklamalısınız.

Açılacak olan sayfa içerisinde yine ilgili durumları seçerek tekrardan ileri butonuna basınız. Seçenek ve ilgili olan tüm detayları kapsayan sayfaya geçmiş olacaksınız. Bu sayfe içerisindeki açıklamaları lütfen dikkatli bir şekilde okuyun.

Bu ekran içerisinde sizden istenilen tüm bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi aksi takdirde doğacak olan tüm mali ve hukuki işlemlerden sorumlu olacağınızı bilmelisiniz. Bu bölüm doldurulurken işletmeye ait olan belgeler üzerinden doldurulması daha sağlıklı olacaktır.

ÖNEMLİ: Net satış hasılatı ve Mali bilanço toplamı yazan bölümlerde araya virgül ve nokta eklemeden doldurun.

Yetkili personel bölümlerini de doldurabilmek için sizler de Yetkili Ekle yazan yere butona basın.

Karşınıza gelecen olan ekranın içerisinde sizden istenilen bilgileri de doğru olarak girdikten sonra tekrardan ileri yazan butona tıklayın. (yetkili ekle dedğiniz zaman bu yetkili kişinin T.C. kimlik numarası ve telefon numarası da girilmelidir). Girilen bilgilerin düzeltilmesi gerekiyorsa yetkili düzelt silinmesi gerekiyorsa yetkili sil butonlarına tıklayabilirsiniz.

Kobi beyannamesi doldururken Faaliyet konusu

Bilgilerinizi daha önceden üye olurken bilgiler ile aynı göreceksiniz. Zira otomatik olarak üye olurken verdiğiniz bilgileri çekecektir. Faaliyet konusunda listede belirtilenlerin dışında ise faaliyet konunuzu seçmek için tıklayın, yazan bağlantı ile seçim yaptıktan sonra kaydet yazan butona tekrardan basarak ilerleyin.

Adres bilgileriniz

Adres bilgileriniz de yine faaliyet konusu gibi üye olurken verdiğiniz bilgileri içerecektir. Adres bilgilerinde herhangi bir işlem yapabilirsiniz. Düzeltmek, silmek yahut yeni adres eklemek için ilgili butonlara basabilirsiniz.

Yukarıda istenilen tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde ve ayrıca doğru bir şekilde girildiğinden emin olunmalıdır. Doğru girdikten sonra tekrardan ileri yazan butona gelerek tıklayın.

Kobi beyannamesi rapor çıktısı ekranı

İleri butonuna tıkladıktan sonra bu ekran içerisinde olacaksınız. Bu ekranda hazırladığınız kobi beyannamesi bilgilerini içeren çıktı karşınıza gelecektir. Bu ekranın sağ tarafında KOBİ Bilgi Dokümanı ve KOBİ Beyannamesi yer almaktadır. Burada sağ tarafta indir yazan yere tıklayarak bunun çıktısını alabilirsiniz.

Kobi bilgi dokümanı ve Kobi beyannamesi çıktısını aldıktan hemen sonra yapmanız gereken kaşeli ve imzalı bir şekilde istenilmekte olan evraklarla beraber ikamet ettiğiniz KOSGEB Müdürlük veya Temsilcilik birimlerinden birine giderek ilgili yerlere teslim ediniz. Ayrıca çıktılara ek olarak istenilen belgeler ise;

Ekte istenilen belgeler

  • İmza beyannamesi / Sirküleri
  • Ticaret Sicil veya Esnaf Sicil Gazetesi

KOSGEB Kobi beyannamesi nasıl doldurulur hakkında merak ettikleriniz detaylarıyla yukarıda maddeler halinde açıklanmıştır. Bilgileri sırası ile takip edecek olursanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak olası problemlerinizi gidermek için yardımcı olmaya çalışacağız. Yaşanan problemleri bu yazının veya herhangi bir yazının altındaki YORUMUNUZ alanlarıyla bizlere bildirebilirsiniz. İletişim hattını da irtibat sağlamak için kullanabilirsiniz. Site içerisinde yer alan tüm makale, resim, belge ve içerikler jetpara.net kurallarına uyulması zorunludur. Bununla beraber hiçbir içerik, resim ve doküman kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git