KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı
23 Mart 2017 tarihinde eklendi, 570 kez okundu.

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı

2016 tarihinde Kobi statülerinde hizmet ve faaliyet yürüten işletmelere destek sunmak amacıyla oluşturulmuş olan KOBİGEL (Kobi Gelişim Destek Programı) şartlarının sağlanması halinde başvuru KOSGEB müdürlük ve temsilciliklerine başvuru yapılabilir. Küçük ve Orta ölçekli işletmeler (KOBİ) statüsünde faaliyet yürüten ve destek imkânı arayan işletmelerin ekonomi içerisinde bulunan pay etkinliklerinin arttırılabilmesi adına hazırlanan programın destek tablosu aşağıda belirtildiği gibidir.

KOBİGEL Kobi gelişim destek programı tablosu

Aşağıda belirtilmiş olan Kobi gelişim destek programından yararlanacak olan Kobi hazırlamış oldukları yahut hazırlayacakları projenin onayı almalıdırlar.

Proje Süresi En az 6 ay

En fazla 36 ay (+6) ay

Destek Üst Limiti Geri ödemesiz destek En fazla 300.000 TL

Geri ödemeli destek En fazla 700.000 TL

Proje Destek Oranı Birinci ve İkinci bölgelerde en fazla %60

3. 4. 5. Ve 6. Bölgelerde en fazla %80

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı tablosu

Yukarıda belirtilen destek oranları onaylanan Kobi projelerine verilecektir. İşletmeler geri ödemeli yahut geri ödemesiz destek imkânlarından KOSGEB onayı ile yararlanabileceklerdir. KOSGEB kredi ve destek imkânları arsa, yer, mülk alımları, araş, bina alımları, taşıt alımları yahut kiralama, personel sosyal yardım, vergi gibi diğer gider türlerini de kapsayabilmektedir.

Personel giderleri ve personel gider destekleri yalnızca onaylanan projelerde asgari ücret üzerinden yapılmaktadır.

KOBİGEL Kobi geliştirme destek programından nasıl yararlanılır

KOSGEB tarafından yürütülen ve Kobi statüsündeki esnafların desteklenmesi adına kurulmuş olan bu programdan faydalanabilmeniz için sizlerin ilk olarak KOSGEB veri tabanında yer almanız gerekmektedir. KOSGEB sistemine üye olan kobilere proje destek duyurusu yapılmaktadır. Kosgeb tarafından yapılan destek duyurularını takip etmeniz gerekir. Duyuru alındıktan sonra KOSGEB müdürlük veya temsilciliklerine başvuru yapmanız gerekir. Başvuruya giderken hazırladığınız proje ile gitmelisiniz. İş planı projesi kosgeb uzmanları tarafından değerlendirilecek ve onaylanması hallinde yukarıda söz ettiğimiz KOSGEB destekleri imkânlarından faydalanabilirler. Proje başvurusuna giden Kobi ayrıca program için taahhüt vermelidir. Verilecek olan taahhüt süresi ise proje başlangıç tarihi olarak görülecektir.

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı tablosunda belirtildiği gibi geri ödemesiz kredi 300 bin TL olarak geçerken geri ödemeli faizsiz kredi 700 bin TL olarak üst limit çizilmiştir. Kobi bulunmakta olduğu bölge üzerinden destek oranlarından yararlanabilmekte.

Yardımcı KOBİGEL bağlantı linkleri yorumda belirtilmiştir!

KOSGEB KOBİGEL konusundaki alakalı linkler aşağıda bulunan yorum alanında belirtilmiştir.

KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olunur?

Size en yakın KOSGEB Müdürlük ve Temsilcilik adresleri, telefon numaraları ve diğer iletişim bilgileri linkleri yorum içerisinde verilmiştir.

Etiketler:

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Rolex dedi ki:

  KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olunur?
  Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz!
  http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/Application.aspx
  Açılan sayfada bilgilerinizi girerken dikkat etmeniz gerekenler!
  işletme adınızı ve unvanını BÜYÜK HARFLER ile giriniz.
  Ardından ise işletmenizin statüsünü girmeniz gerekir. (Adi ortalık, limited, kollektif, komandit, şahıs, diğer, yurt dışı, bilinmeyen )
  Sırası ile bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.

  İkinci bağlantı linki;
  Size en yakın KOSGEB Müdürlük ve Temsilcilik adresleri, telefon numaraları ve diğer iletişim bilgileri için aşağıdaki linke tıklayınız. Açılan sayfada tüm iller karşınıza çıkacaktır. Yaşadığınız ili seçerek aramayı filtreleyebilirsiniz.
  http://kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste

Sayfa başına git