Konut Kredisi Çekebilmek İçin Kredi Notu Hesaplama | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Konut Kredisi Çekebilmek İçin Kredi Notu Hesaplama

Konut Kredisi Çekebilmek İçin Kredi Notu Hesaplama
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 459 kez okundu.

Çekebilmek İçin

2017 yılında ev almak isteyen herkesin belirli bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Kara listede olanlar ve ya sicili bozuk olan bireyler maalesef konut kredisi almaya hak kazanamazlar. Konut kredisi almak istiyorsunuz ancak kredi notlarınız yetersiz ise kredinize olumlu yanıt almanız çok daha zor olacaktır.

Kredi Notu ve Banka Kredileri

Daha önceden almış olduğunuz kredi kartlarının ve ya banka kredilerinin ödemelerini düzenli bir şekilde yapamadıysanız, ya da hiç ödeme yapamayıp, sorunlar yaşadıysanız, kredi notlarınızda büyük oranlarda düşüşler yaşarsınız. Kredi notlarınızın düşüşe geçmesi ile banka kredisi almanız pek mümkün olmayacaktır. Ancak kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz halinde istediğiniz bankadan kredi almanız çok kolay olacaktır.

Konut Kredisi Alabilmek İçin Kredi Notu Hesaplama

Banka kredi notları 5 temel risk gurubunda incelenmektedir. Belirlenen bu risk grupları sayesinde bankalar ihtiyaç sahiplerine kredi verip, vermeyeceklerine karar vermektedir. .

  • -Kredi notunuz, 0 ve 799 puanlarının arasında ise konut kredisi alma şansınız bulunmamaktadır.
  • -Kredi notunuz, 800-1299 puanlarının arasında ise orta riskli gruba girmiş oluyorsunuz.
  • -Kredi notunuz 1300-1499 puanlarının arasında yer alıyor ise az riskli gruba girerek değerlendirme altına alınıyorsunuz.
  • -Kredi notunuz, 1500-1699 puanlarının arasında yer alıyor ise çok az bir risk grubuna girerek, kredi alabilme şansınız yüksektir.
  • -Kredi notunuz, 1700-1900 puanlarının arasında ise istediğiniz bankadan direkt olarak kredi çekmeye hak kazanıyorsunuz.

Konut kredisi hesaplama işlemlerinde bankalar almak istediğiniz evin genelde %70 oranını karşılıyor. Ancak bu durum bazı etmenlerden değişiklik gösterebilmektedir. Bu oranlar çalışan kişinin maddi durumuna bağlı olup, bazı durumlarda %60 ve %70 oranlar uygulanmaktadır. Kredini notunuzun yeterli olduğu durumlarda aylık maaşınız göz önünde bulundurularak, ödemeleri karşılayabileceğiniz şekilde düzenlemeler yapılmaktadır. Bankalar kredi alabilmeniz için size birçok konuda kolaylık sağlayacaktır.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

  • – Kullanmadığınız gereksiz kredi kartlarını kapattırın.
  • – Kredi kartınızın ödemelerini tam gününde yapın.
  • – Kredi Kartı borcunuzu ödemeyi unutmamak için, banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verin.
  • – -Kimseye kefil olmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git