KOSGEB Arıcılık Destek Kredisi | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Arıcılık Destek Kredisi

KOSGEB Arıcılık Destek Kredisi
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 510 kez okundu.

KOSGEB

Hayvan kredisinden yararlanarak gezici aricilik yahut yerleşik bir durumda arıcılık işi yapmak isteyen tüm vatandaşlarımız Devlet Arıcılık destek kredisi imkanlarından hibe, faizsiz kredi ve düşük faizli kredi çeşitlerinden faydalanabilir. KOSGEB arıcılık kredileri 2017 tarihinde tekrardan KOSGEB, TKDK ve Ziraat bankası kredileri şeklinde sunmaya başladı. Bu üç devlet kurumu aracılığıyla arıcılık kredisi almak isteyen vatandaşlarımız şartların yerine gelmesiyle bu imkanlardan faydalanabilir. Arıcılık işi yapmak isteyen ve arıcılık teşvik kredisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki başlıkları kullanabilirsiniz.

KOSGEB arıcılık kredisi başvurusu yapmak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları KOSGEB kurslarına katılmalıdır. Ayrıca arıcılık üretimi yapacak olanlar da İMALAT/ Gıda ürünleri imalatı ile hibe kredi ve faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilir.

C:      İMALAT
10:    Gıda ürünlerinin imalatı

 

KOSGEB Arıcılık teşvik kredisi altındaki bu hizmetten yararlanmak ve kredi almak isteyen tüm girişimcilerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmaları zorunludur. (KOSGEB kursları)

32 saat süren bu eğitim yani KOSGEB kursları sonunda başarı gösteren tüm girişimcilere girişimcilik belgesi verilecektir. Bu program sonucunda kişiler hibe kredi alabilir ve işletmelerinin bir yılı dolduğunda faizsiz kredi başvurusu yaparak 1 yıl ödemesiz olarak bu imkandan yararlanabilir.

KOSGEB Önemli bilgilendirme

KOSGEB kursları sonrasında yapacağınız başvuru ile KOSGEB arıcılık destek kredisi temin edebilir ve kovan, bal, süzme makinesi, polen temizleme makinesi yahut polen kurutma makinesi gibi temel ihtiyaçlarınızı da hibe kredi ile giderebilirsiniz.

KOSGEB arıcılık destek kredisi şartları

Arıcılık yapacak olan ve yapmak isteyenlerin bu doğrultuda başvuracakları kredi için gerekli olan ön şartları yerine getirmelidir. Şartların sağlanması halinde arıcılık destek kredisi için T.C. Ziraat Bankası’ndan çok düşük faizler ile aricilik kredisi başvurusu yaparak kredi alabilirler.

Devlet bankası, Ziraat bankası kredi şartları

50 kovanla üretim gerçekleştiren yahut kovan sayısını 50 ve üzeri yapmak isteyen

Arılı yahut boş kovan alımları

Bal süzme makineleri

Kek hazırlama makinesi

200 üzeri gezici arıcılık işi yapanlar için yenilenebilir enerji ve baraka alımları

Sabit bir yer üzerinde üretim yapan bireyler için baraka alım veya tadilat giderleri,

Çiftleştirme kovan kutuları

Ruhsatlı ilaç alımları

Kek, şeker ve petek gibi gider türleri

Gezici arıcılık yapan bireylere ise nakliye için gider ücretleri

Yukarıdakiler gibi tüm arıcılık giderleri yine uygun ödeme kampanya ve şartlarıyla giderilebilmekte. Tüm bu fırsatlardan yararlanmak ve yararlanacak olanlar T.C. Ziraat bankasına başvuru yapmaları yeterli olacaktır.

TKDK hibe aricilik kredisi alımları

Vatandaşlarımız için arıcılık devlet teşvikleri TKDK üzerinden de gerçekleştirilmektedir. Kırsal alanlarda yapmak istediğiniz (Nüfus bilgileriniz de yine kırsal alanda kayıtlı olmalıdır) arıcılık işi için hibe alabilirsiniz. Ayrıca arıcılık kredisinden yararlanabilmeniz için TKDK desteklenen iller ve sektörler içerisinde yer almanız gerekir. Böylece IPARD programı kapsamında yapılacak olan ilanlar üzerinden alınacak arılar için %70 hibe sağlayabilirsiniz.

IPARD ilanlarından haberdar olmak için yandaki bağlantıdan kayıt olabilirsiniz. IPARD Kaydol

TKDK desteklenen iller ve sektörler için; BURADA

TKDK adresleri telefon numaraları iletişim bilgileri; BURADA

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hibeleri

Arıcılık sektöründe hizmet gösterecek olanlara Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, resmi gazetede yayınlamış olduğu bir kararnameyle girişimcilere %60 hibe kredi verileceğini duyurdu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git