Bıldırcın yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır (Anında) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Bıldırcın yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır

Bıldırcın yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır
20 Mart 2017 tarihinde eklendi, 661 kez okundu.

Bıldırcın yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır

Bıldırcın yetiştiriciliği KOSGEB, TKDK tarafından devlet teşvikleri ve bıldırcın çiftliği projesi ile alakalı bilgileri bıldırcın yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır başlığımızda toplayarak siz değerli misafir ve yeni girişimciler için ayrıntılı bir şekilde başlıklar altında yayınladık. Devlet kümes hayvanı yetiştiriciliği ve bu işin ticaretini yapacak olan tüm vatandaşlarımıza kamu bankaları, TKDK ve KOSGEB üzerinden kredi desteği sunmaktadır. Bunların dışında ise diğer anlaşmalı bankalar ve özel bankalarda yine hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Devletimizin sunduğu imkan ve olanaklardan yararlanacak ve artık sizler de hayal ettiğiniz bıldırcın yetiştiriciliği kredisi alabileceksiniz. Bıldırcın yetiştiriciliği için kredi desteğini nasıl alacağınıza dair bilgileri alttaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Bıldırcın yetiştiriciliği kredisi KOSGEB

Bıldırcın yetiştiriciliği, kanatlı hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için KOSGEB, TKDK ve özel bankalar hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca yeni girişimciler için işyeri açma kredisi, ekipman kredisi ve diğer gerekli ihtiyaçlar için kredi türleri verilmektedir.

KOSGEB kanatlı hayvan teşvikleri

C                   İMALAT
10                 Gıda ürünlerinin imalatı
10.1              Et işlemesi ve etin saklanmasıyla et ürünlerinin imalatı
10.11            Etin işlenme ve saklanması
10.12            Kümes hayvanları etinin işlenme ve saklanması
10.13            Et ve kümes hayvanları etlerinden üretilen ürün imalatı
10.2               Balık ve kabuklu deniz hayvanlarının işlenmesi ve saklanması

KOSGEB Bıldırcın yetiştiriciliği kredisi kredisi nasıl alınır

 

Tüm sektörler içerisinde faaliyetler göstermeye ve halkımıza destek sunmaya devam eden KOSGEB ve beraberindeki Devlet teşvikleri sayesinde bıldırcın yetiştiriciliği ve bıldırcın yumurtası ticareti yapmak isteyenler ve yapanlara destekler sağlanacaktır. Devletin ve KOSGEB’in sağladığı bu teşvikleri kanatlı hayvan yetiştiriciliği olarak sınıflandırmaktadır. Yukarıda çizdiğimiz tabloya baktığımız zaman yine kümes hayvanları yetiştiriciliği, etlerin işlenmesi ve saklanması, et ve kümes hayvanı et ürün imalatı ismi altında desteklerin girişimcilere sunulduğu rahatlıkla görülebilmektedir. KOSGEB ile sizler de bu sektör içerisindeki birçok destekten yararlanabileceksiniz.

Daha önceden KOSGEB destekleri almamış ve bu desteklere başvuru yapmayan girişimcilerin mutlaka KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’na katılmaları gereklidir. Desteklenen sektör ve il içerisinde yer alan tüm girişimciler öncelikle KOSGEB Veri Tabanı üzerinden kayıt oluşturmalıdırlar. Başvuru yaparken kişilerin kesin olarak KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri ile başvuruda bulunmaları gerekir. Hazırlayacağınız iş planı proje örneği KOSGEB birimlerinde incelenir.

Girişimcilik eğitimini tamamlayan KOSGEB kurslarını bitiren girişimciler KOBİ desteklerinden faydalanmak için iyi hazırlanmış bir iş planı projesi sunmalıdır. Sunulmuş olan iş planı projesi KOSGEB uzmanlarınca iyi bir analiz ile incelenmekte ve duruma göre onaylanmaktadır. Kurulmuş olan heyetin onayının alınması halinde kredi ve desteklerden yararlanılabilirken onaylanmadığı halde girişimciler desteklerden yararlanamaz.

Bıldırcın yetiştiriciliği iş planı projesi nasıl hazırlanır

Kredi desteği KOSGEB üzerinden faaliyet yürütmeye devam ederken bu imkanlardan faydalanmayı dileyen girişimciler ve kobi için iş planı projesi nasıl hazırlanacağına dair bilgi edinmelidir. Daha önceden hazırladığımız iş planı proje örneklerine ulaşmak için buraya tıklayın. Bununla beraber aşağıda belirtmiş olduğumuz linke tıklayarak yumurta ticareti iş planı proje örneği indirebilir ve bunun nasıl yapıldığını analiz edebilir yahut düzenleyerek kendinize göre hazırlayabilirsiniz.

İş planı proje örneklerinden KOSGEB yumurta ticareti iş planı proje örneği için buraya. (linke tıkladıktan sonra word dosyasını bıldırcın yetiştiriciliği iş planı proje örneği olarak hazırlayabilirsiniz.)

Kamu bankaları ve özel bankaların verdiği krediler

Devletimiz KOSGEB üzerinden kanatlı hayvan yetiştiriciliği destekleri sunmaya devam ederken bunu birtakım özel bankalar üzerinden de sağlamaktadır. Devlet destekli kredi veren bankalar genelde KOSGEB tarafından teşvik edilmektedir. Bu tür kredileri aldığınızda Devlet güvencesi altında olacak ve zorluk çekmeyeceksiniz. Özellikle Ziraat bankası hayvancılık yapmak istiyorum diyenlere uygun faizler ile kredi vermektedir. Koşulları yerine getiren girişimcilere bıldırcın yetiştiriciliği kredisi verilmektedir. Bu bankadan kredi desteği almak için en az 1.000 (bin) adet alınması gereklidir.

Bankadan bıldırcın yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır diyenler bilgi almak ve ön başvuru yapmak için en yakın Ziraat Bankası şubesinden bu işlemi gerçekleştirebilirler. Sizlere en yakın Ziraat Şube ve ATM adreslerine ulaşmak için buraya tıklayın.

TKDK hibe kanatlı hayvan (bıldırcın) yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır

Kırsal alanlar üzerinde siz değerli girişimcilerin kanatlı hayvanlar ve kanatlı hayvancılık ile uğraşması için devlet teşvikleri TKDK üzerinden de gerçekleştirilmektedir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile sizler de kırsal alanlarda yapacağınız hayvancılık işleri için kredi alabilirsiniz. Krediyi bıldırcın yetiştiriciliği için ihtyaçlarda da kullanabilirsiniz. Bu desteklerden faydalanabilmeniz için öncelikle kırsal alanlarda ikamet etmeniz ve hibe çağrılarını takip etmeniz gerekmektedir. Desteklenen illerde yapılan çağrı ilanlarında birçok devlet hibe teşvikleri sunulmaktadır.

TKDK desteklenen sektörler ve iller hakkında bilgi almak için yukarıda bulunan arama kutucuğuna “desteklenen iller” yazmanız halinde sonuçlara ulaşabilirsiniz.

TKDK iletişim adresleri telefon numaralarına ulaşmak için yine yukarıdaki arama kutucuğu ile site içerisinde arama yaparak “tkdk iletişim numaraları” yazabilirsiniz.

TKDK destekleri ve ilanlarını takip etmek ve haberdar olmak istiyorsanız sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Kaydınızı yaptıktan sonra bildirimleri ve ilanları e-posta kutunuzdan inceleyebilirsiniz. TKDK üye olmak ve ilanlardan haberdar olmak için buraya tıklayın.

Etiketler:

Bıldırcın yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Richard Alicia dedi ki:

    TRIMAK LOAN’dan 50 bin dolar borcundan olusan bir is kredisi aldim ve o dogru ve sadikti, sanirim size borç olarak size yardimci olabilecegini düsünüyorum: richardalicia2@gmail.com

Sayfa başına git