KOSGEB Destek Kredisi Nasıl Alınır (Anında Kredi) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 3,50.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB destek kredisi nasıl alınır

KOSGEB destek kredisi nasıl alınır
2 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 463 kez okundu.

KOSGEB destek kredisi nasıl alınır

Devletten işletme kurma kredileri ile KOSGEB destek kredisi nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir ve kosgeb destekleri nelerdir hakkındaki detaylar sayfamızda. KOSGEB destek kredisi nasil alinir 2017, destek kredisi başvuru şartları ve diğer detaylar.

KOSGEB destek kredisi nasıl alınır 2017

Kosgeb destek kredilerine başvuru işlemlerine geçmeden önce şunu belirtmeliyim ki sıfırdan bir işyeri kuracaksanız KOSGEB gözünde sizler bir girişimcisiniz. KOSGEB girişimci ve kobilere destek kredileri sunan bir kurumdur. Kosgeb amaç olarak ekonomiyi canlandırma ve piyasada hareketliliği temel edinmiştir. Bu yüzden KOBİ olanlar ve girişimcilerin başvuru işlemleri birbirinden ayrılabilmektedir. Erken yahut kadın girişimci olarak KOSGEB 2017 destek kredileri için başvurularınızı yapmadan önce istenilen koşulları sağlamalısınız. Girişimcilerin hibe ve kredi desteği alabilmeleri için KOSGEB kursları hakkında bilgi edinmelidir. Kosgeb tarafından düzenlenen kurslar sonunda girişimci adaylara sertifika verilir. Bu girişimcilik belgesi katılacağınız kurslar sonrasında verilecektir ve kurs süresi tam 30 saat olarak belirlenmiştir. Belgeyi almadan kosgeb hibe ve diğer desteklerinden yararlanamazsınız. KOSGEB destek kredisi nasıl alınır 2017 yılında istenilen şartlar tamamen şunlardır;

  • KOSGEB veri tabanı kayıt
  • Kobi beyannamesi ve bilgi dokümanı çıktısı
  • İş planı projesi hazırlanarak KOSGEB birimindeki ilgili görevliye sunumu yapılarak onayı beklenir.
  • Fatura, işyeri belgesi, yukarıdaki 3 madde ile KOSGEB birimlerine başvurunuz.

KOSGEB destek kredileri nasil alinir 2017 gerekli evraklar yalnızca yukarıdaki gibidir.

KOSGEB kredi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızdan istenilen, kosgeb kredi için gerekli belgeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

  • KOSGEB veri tabanı kaydı (KOSGEB Kayıt)
  • KOBİ beyannamesi
  • Bilgi dokümanı çıktısı
  • İş planı projesi
  • Yapılan harcamaların faturaları, işyeri belgeleri ve yukarıdakiler.

Kredi başvurusu için gerekli evraklar yalnızca yukarıdakilerdir. Ancak girişimcilerin girişimcilik belgesi de göstermesi gereklidir. Girişimcilik belgesi KOSGEB kurslarına katılım ile verilmektedir.

KOSGEB hibe şartları

KOSGEB tarafından verilen destek hizmetinde hibe de mevcuttur. KOSGEB hibe şartları arasında en önemli özellik, KOSGEB iş planı proje örneği olarak gösterilebilir. Güzel bir şekilde hazırlayacağınız iş planı projeniz ile hibe desteği alabilirsiniz. Sayfamız içerisinde kosgeb iş planı proje örnekleri daha önceden yayınlandı. Dilerseniz bilgisayardan gelenler yukarıdaki arama kutucuğuna iş planı proje yazarak bu bilgilere ulaşabilir. Mobilden gelen ziyaretçilerimiz ise sayfayı aşağıya kaydırarak arama kutucuğu ile site içerisinde arama yaparak birbirinden güzel iş planı proje örneklerine ulaşabilir.

İsteğiniz üzerine bu konu hakkında araştırma yaparak birkaç detaya ulaştık. KOSGEB kredi alanların yorumları genel olarak haberlerde de karşımıza çıkabiliyor. Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren KOSGEB, bu sayede birçok vatandaşımız tarafından sevilmekte. KOSGEB devlet destekli kredi ve diğer hizmetlerini alanlar genel olarak memnun olduklarını dile getirmekte.

KOSGEB destek şartları

KOSGEB destek şartları yukarıda verilmiştir. Gerekli evraklar ile KOSGEB birimlerine başvurabilirsiniz. Ancak unutulmaması gerekir ki, KOSGEB desteklenen alanlar ve sektörler arasında yer almalısınız. Aksi durumda ise destekten yararlanamazsınız.

KOBİ kredisi kimlere verilir

KOSGEB üzerinden başvuru ile alınacak olan KOBİ kredisi, şartları yerine getirmiş olan tüm Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere verilmektedir. KOSGEB kobiler için birbirinden farklı ve avantajlı destek paketleri hazırlamaktadır. Bu durumun en büyük nedeni ise ülke ekonomisinde canlanma yaratılmasıdır. KOSGEB üzerinden başvuru yapacak olan KOBİ’ler yukarıdaki başlık altında verilen belgeleri tamamlayarak, en yakın KOSGEB biriminden başvuru yapabilmektedir.

KOSGEB destek kredisi nasıl alınır 2017 yılında güncel olan veriler yukarıdaki başlıklar altında detaylı bir şekilde verilmiştir. KOSGEB destek kredilerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, istenilen şartları sağlaması halinde en yakın KOSGEB birimlerine müracaatta bulunabilir. İl/ilçenize en yakın olan KOSGEB birim adreslerine ulaşmak ve adres bilgilerini görmek için BURAYA tıklayınız. Soru ve görüşlerinizi, düşünce ve diğer ilgili sorunlarınızı aşağıda bulunan yorum alanından bizlere bildirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git