KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları

KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 876 kez okundu.

KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları

KOSGEB desteği alarak kendi işlerini kurmak isteyen kadın veya erkekler işlerini kuracakları sırada genellikle bir markanın bayiliğini almak isterler. Bu evrede kişilerin kafasını en çok karıştıran konu ise hangi sektörlerdeki bayiliklerin kabul edildiğidir. Birçok kişinin kafasında soru işareti olarak kalan bu desteklenen bayilik sektörleri hakkında yazımızda sizlere bilgi vererek soru işaretlerinizi sonlandıracağız.

KOSGEB ilk kurulduğu yıldan 2009 yılına kadar sadece sanayi alanında yapılan girişimleri desteklerken 2009 yılından sonra neredeyse bütün alanlarda yapılan girişimleri desteklemeye başladı. KOSGEB destekleri sektörleri merak eden kişilere NACE isimli bir formda detaylı olarak sunmaktadır. NACE isimli bu formda KOSGEB’in hangi sektörlerdeki bayiliklere destek verdiği de yazmaktadır.

KOSGEB desteklediği bütün sektörleri NACE isimli formda belirtiyor. Fakat bu sektörleri toplu isimler kullanarak belirtiyor. Örneğin siz devlet desteği alarak kafeterya veya restoran açmak istiyorsunuz, bu kapsamda NACE’de yer alan sektörlere baktığınız zaman kafeterya veya restoran yazdığını göremezsiniz. Fakat bu kapsamda “Fırın ve unlu mamüller imalatı” “Ekmek, taze pastane ürünleri ve taze kek imalatı” başlıkları yer almaktadır. Bu başlıklar altından açtığınız kafeterya veya restoranınıza destek alabilirsiniz.

KOSGEB Desteğini Almak İçin İlk Nereden Başlamalıyım?

Bayilik için KOSGEB desteği almak istiyorsanız ilk olarak desteklenen sektörü seçerek işe başlamanız gerekmektedir. Sektörü seçtikten sonra bayilik başvurusunu hemen yapmayıp KOSGEB girişimcilik kurslarına kayıt olarak girişimcilik sertifikasını almanızı öneririz. KOSGEB desteğini alma evresinde eliniz girişimcilik sertifikasının olması çok önemlidir.

Girişimcilik sertifikasını alan kişi bayilik başvurusunu yapmalı ve bayilik başvurusunda gerekli olduğu şekilde dükkanını tutarak dekorasyon ve gerekli ekipmanları yerine getirmelidir. Bunları yerine getirdiğiniz sırada aldığınız bütün ürünleri faturalandırmayı ihmal etmeyin. Sonrasında ise KOSGEB’in veri tabanına kayıt işlemini yapmanız gerekmektedir. Kayıt işleminden sonra gerekli olan bilgileri girmeli ve kobi beyannamesini doldurmalısınız.
Yukarıda belirttiğimiz işlemleri yaptıktan sonra son işlem olarak iş planı projesini hazırlamalı ve KOSGEB heyetine sunmalısınız. Bu evre çok önemlidir. Zira sunumunuzu başarılı bir şekilde yapmazsanız ve heyet onay vermezse KOSGEB hibe veya faizsiz kredisinden faydalanamazsınız. KOSGEB destekli bayilik ve franchise alanları takip edilmelidir. Çağrı ilanları sayesinde hibe desteği sunulmaktadır.

Etiketler:

KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ishana dedi ki:

    insanları bilgilendirmek adına hazırlamış olduğunuz sitenizden dolayo sizi tebrik ederim. devletin imkanlarından faydalanmanın yollarını insanlara anlatmanız çok iyi

Sayfa başına git