Kosgeb esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kosgeb esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir?

Kosgeb esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir?
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 363 kez okundu.

Kosgeb ?

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu şartları nasıl yapılır ve KOSGEB esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir? Tüm detayları ile sitemiz içerisinde bulabilirsiniz. Ayrıca diğer KOSGEB kredi destekleri ve kampanyaları için yine yukarıda bulunan kategorilerden erişim sağlayabilirsiniz. Peki, KOSGEB faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır diyorsanız bunu da kaleme alarak bu konuda sorduğunuz sorulardan birine cevap veriyoruz.

Bilineceği üzere KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği ile alakalı yeni açıklamalar bakanlık tarafından yapıldı ve birçok insanın aklında soru işaretleri belirmeye başladı. KOSGEB esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir?

KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği hakkında yeni açıklamalar gelmeye başladı. KOSGEB’in KOBİ ‘lere vereceği faizsiz para için başvurular yapılmaya başlandı bile. Konuyu resmi KOSGEB.gov.tr adresinden de inceleyebilirsiniz. 2017 yılında KOSGEB destekleri devam edecek ve sonraki yıllarda da aynı şekilde tekrar edecektir. KOSGEB bu yıl 2,5 milyar lira bütçesini kredi faiz desteği için ayırdı. Mikro işletmelere öncelik tanıyan KOSGEB kurumu, yine mikro işletmeler için üst sınır olarak KOSGEB den 50 Bin TL kredi faiz desteği sunacak. KOBİ ler için 10 milyar lira faizsiz kredi hacminin de oluşturulduğunu açıkladılar. KOSGEB esnaf kredisi başvuru şartları öncelik olarak bu şekildedir.

KOSGEB 50 Bin TL geri ödemesiz kredi

Bilim sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü, 50 Bin TL üst sınırla faizsiz kredi olarak verileceğini ve 12 ay ödemesiz olacağını duyurdu. Özlü açıklamasında “ilk 1 yılı ödemesiz, kalanı ise 36 ay vadeli ve sıfır faizli kredi “ olarak verileceğini söyledi.

KOSGEB esnaf kredisi ve faizsiz kredi hangi bankalardan verilecek

KOBİ’lerden başvuru yapmadan önce veri tabanına kayıt yaptırmaları istenilmektedir. KOSGEB resmi adresine girdikten sonra kayıt olmak istenilen ilk şartlardan birisidir. Ayrıca kayıt olduktan sonra KOBİ bilgi beyannamesi hazırlanmalıdır.  Başvuruları onaylanan işletmeler ve girişimciler ise Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi bankası, Ziraat bankası üzerinden kredilerini alabilecekler.

KOSGEB esnaf kredisi başvuru şartları

Daha önceden kosgeb kredi başvurusu yapan ancak kredisi onaylanmayan işletmelerin tekrardan başvuruda bulunmalarına gerek yoktur.

Tüm illerde bulunan mikro işletmeler bu imkândan faydalanabilir.

Esnaf ve sanatkârlar kredisi kullanan vatandaşlarımız ise bu kredi desteğinden yararlanamayacak. Daha önceden 30 Bin TL kredi desteği alan esnaf ve sanatkârlar bu programdan yararlanamayacaktır.

Esnaf kefalet kredisi için gerekli olan evraklar

Esnaf kredisi başvuru şartları yukarıdaki gibidir. Bunların dışında kalan durumlar geçerli olmayacaktır. Esnaf kredisi için gerekli evraklar ve belgeler ise sırasıyla şu şekildedir;

 • Vergi levhası
 • İşletme sahibinin kimlik belgesi
 • Mali bilanço
 • Kara listede olmama şartı
 • Gerekli olduğu yerlerde kefil yahut ipotek
 • Oda kayıt belgesi
 • Esnaf sicil kayıt belgesi
 • Esnaf sicil günlük tasdiknamesi
 • Yeni üye olacak esnaflar için 2 adet resim
 • İkametgâh belgesi
 • Vergi dairesi mükellefiyet belgesi
 • Yıllık ciroyu gösterebilen bir belge

Yukarıdaki belgeler ile şahsen başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak öncelikle bu başvurularınızın KOSGEB kurulu tarafından onaylanması gerekmektedir. Bunun için ise iş planı proje hazırlamanız gerekmektedir. KOSGEB esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir hakkında resmi adresten de ücretsiz bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Bunun için size en yakın olan KOSGEB birimlerini şahsen ziyaret edebilirsiniz. Aşağıda, yorum alanında KOSGEB müdürlük ve temsilcilik iletişim adresleri ve telefon numaraları bulunmaktadır.

Etiketler:

Kosgeb esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Rolex dedi ki:

  KOSGEB birim adresleri, telefon numaraları ve il/ilçenize en yakın şubelerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.
  https://goo.gl/dUFAhr

Sayfa başına git