KOSGEB Genç Girişimci Kredisi | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Genç Girişimci Kredisi

KOSGEB Genç Girişimci Kredisi
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 391 kez okundu.

KOSGEB Genç Girişimci Kredisi

KOSGEB verdiği destek hibe ve faizsiz kredileriyle dikkat çekiyor. Kurumun en dikkat çektiği nokta ise genç girişimcilere sunduğu KOSGEB faizsiz genç girişimci kredisidir. KOSGEB sadece bu tarz girişimcilere değil kadın, erkek veya emekli fark etmeksizin kobilere de destek sunmaktadır. KOSGEB kobilere sunduğu destekleri o kadar büyütmüştür ki kobilere kira desteği bile vermektedir.

KOSGEB Genç girişimci kredisi başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB genç girişimci kredisi başvurusu yapmak için bazı evreleri geçmeniz gerekmektedir. Bu evreler şu şekildedir:

-İlk olarak KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmanız gerekir. Eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayarak girişimcilik sertifikasını almanız gerekir.

-Girişimcilik Sertifikası’nı aldıktan sonra hibe veya faizsiz kredi alabilmek için iş planı projesi oluşturmalısınız. Bu projeleri bazı KOSGEB danışmanlık firmaları da yapmaktadır.

-İş Planı projenizi KOSGEB heyetine sunmanız gerekir. Bu evre çok önemlidir. Çünkü eğer heyet sunumunuzu kabul etmezse hibe veya faizsiz kredi alamazsınız.

Uygulamalı Girişimcilik eğitimine nasıl katılabilirim?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne ülkemizde her ilde ve ilçede yaşayan vatandaşlar katılabilir. Belirli kontenjanın oluşması halinde belediyeler, İŞ-KUR merkezleri veya üniversiteler tarafından bu kurs açılabilir. Kursta sınıflar 22 kişi ile 30 kişi arasında olmaktadır. Kursa başvuru yapmak isteyen kişiler başvurularını belediyeler, üniversiteler ve İŞ-KUR merkezleri aracılığıyla yapabilir. adayları başvuru yaptıkları zaman bir yeterlilik testine tabii tutulurlar bu testten başarıyla geçen adaylar kursa katılabilirler. Testten başarılı olamayan adaylar kursa katılamazlar.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimciliğe dair bazı derler verilir ve bu dersleri alanlarında uzman olan kişiler verir. Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri ücretsiz olarak verilmekte olup 18 yaşını dolduran herkes bu eğitimlere katılabilir. Eğitimin sonunda yüzde 80 devam zorunluluğuna uyan ve başarılı olan herkese Girişimcilik Sertifikası verilir. Bu sertifika yaklaşık olarak eğitim bittikten 1 ay sonra ufak çaplı bir tören eşliğinde verilir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne kobilerin katılmasına gerek yoktur. Bu eğitim özellikle yeni girişimcileri kapsamaktadır. Girişimciler eğitim sonunda sertifikasını aldıktan sonra istedikleri zaman hibe ve faizsiz destek kredisi için KOSGEB’e başvurularını iletebilirler. Yukarıdaki açıklamanın yapılmasıyla KOSGEB Genç Girişimci Kredisi için başvuru yapılır. Kosgep genç girişimci kredisi başvurularında KOSGEB iş planı proje örnekleri dikkat edilmesi gereken uç detaydır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git