KOSGEB Girişimci İş Planı | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Girişimci İş Planı

KOSGEB Girişimci İş Planı
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 417 kez okundu.

KOSGEB Girişimci İş Planı

KOSGEB girişimci iş planı devlet destekli faizsiz kredi veya hibe almak isteyen kişiler için çok önemlidir. Çünkü girdiğiniz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında eğer Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazandıysanız hibe veya faizsiz kredinizin onaylanması için uzman KOSGEB heyetine girişimci iş planınızı sunmalısınız ve ancak bu heyet sizin iş planınıza onay verdiği takdirde hibe veya faizsiz kredi alabilirsiniz. Ne yazık ki bu onay alamazsanız KOSGEB hibe veya faizsiz kredi imkanından faydalanamazsınız.

GİRİŞİMCİ İŞ PLANI NEDİR?

Yazımızda da belirttiğimiz gibi girişimci iş planı girişimcinin KOSGEB hibe veya faizsiz kredisi alabilmesi için hazırlamak zorunda oldukları bir belgedir. Bu iş planı projesi 7 ana bölümden oluşur. Bu ana bölümler şu şekildedir:
-Kuracağınız işletmeniz için genel bilgilerin bulunduğu bölüm.
-Kuracağınız işletmenin ve işletmeyi kuracak olan girişimcinin temel özelliklerinin bulunduğu bölüm.
-İşletmenin yer alacağı pazarın genel bilgisinin yer aldığı bölüm.
-Girişimcinin üretimini yapacağı ürünün genel özelliklerinin bulunduğu bölüm.
-İşletmenin yönetim planını anlatan bölüm.
-Finansal planlamaların yer aldığı bölüm.
-Girişimcinin KOSGEB’den talep ettiği destek hakkında bilgilerin bulunduğu bölüm şeklindedir.

GİRİŞİMCİ İŞ PLANI İLE BANKA KREDİSİNE BAŞVURMA

Önceden girişimcilik iş planı projeleriyle girişimciler sadece KOSGEB üzerinden kredi başvurusu yapabiliyordu. Fakat bu durum geçtiğimiz yıl değişti ve artık girişimci bu iş planıyla KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankalardan da kredi başvurusu yapabilecek duruma geldi.
Ülkemizde KOSGEB ile anlaşmalı olan ve girişimcilik iş planına kredi imkanı sağlayan bankaların başında Türkiye Halk Bankası gelmektedir. Türkiye Halk Bankası 30 yaşını geçmemiş ve KOSGEB tarafından onaylanmış girişimcilik iş planı olan vatandaşlara açtıkları dükkanları için 100 bin TL ili faizsiz iş yeri kredi imkanı sunmaktadır.
Hibe veya kredi almak için iş planı projesinin onaylanma şartı vardır. İş planı projesi ancak iş planı sunumunun yapılmasıyla onaylanabilir. Projesine iyi çalışan ve sunum yapma hakkında az çok bilgi sahibi olan kişiler sunumlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir. İş planı sunumları 4 veya 5 kişilik heyetlere yapılmaktadır. Sunum sırasında heyette bulunanlar girişimciye iş planı hakkında birkaç soru yöneltir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git