KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor (Güncel Liste) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor

KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor
30 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 384 kez okundu.

KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor

Ülkemiz içerisinde kamusal olarak faaliyet yürüten KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor ve aşağıda verilmiştir.

Faizsiz kredi veren KOSGEB anlaşmalı bankalar listesi

2017 yılında KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi ve diğer kredi destekleri için 9 banka ile anlaşma sağlandı. Bundan önceki yıllarda yine bu bankalar ile anlaşma sağlanabilmişti. Sonraki yıllarda ise anlaşma sağlanacak olan bankalar yine duruma göre değerlendirilip karar verilecektir. Bu bankalara yalnızca hak kazanan vatandaşlar, esnaflar başvuru yapabilecek ve destek imkânlarından yararlanabilecek. Ancak hak kazanamayan esnafların bu bankalara KOSGEB üzerinden başvurmamaları gereklidir.

KOSGEB anlaşmalı bankalar listesi

KOSGEB yapılan protokol ile ülkemizdeki bazı bankalar ile anlaşma sağlamıştır. Anlaşma sağlanan bankalar üzerinden krediler verilecek ve kefil olarak KOSGEB Kurumu gösterilecektir. Vatandaşlarımız için faizsiz veya düşük faizli, hibe kredi gibi kredi paketleri anlaşmalı bankalar üzerinden protokol ile verilecektir. Hak kazanan vatandaşlara bildiri yapılacak ve bildiriden sonra bankalar üzerinden kredi alınacaktır.

Sıfır faizli kosgeb kobi destek kredisi ve diğer kosgeb destekleri projesinde; Akbank, Denizbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti bankası, Yapı Kredi bankası, Vakıflar Bankası, Halkbank ve Ziraat bankası anlaşma sağlanmış olan bankalardır.

KOSGEB anlaşmalı bankalar 2017

KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor ifadesine ilişkin 9 bankanın olduğunu ve bunların isimlerini bir üst başlıkta belirtmiştik. Peki, KOSGEB anlaşmalı bankalar 2017 listesini detaylı olarak ve kredi başvurularının nereye yapılacağına dair bilgileri aşağıdaki başlıklar altında bulabilirsiniz.

Vakıfbank

Vakıflar bankası KOSGEB ile çalışan bankalar arasındadır. Protokol sağlanan Vakıfbank ile KOSGEB kredi desteklerine başvurabilirsiniz. Ancak KOSGEB destek kredilerine başvuru yapılmadan önce kişilerin KOSGEB kurslarına ve diğer eğitimlere katılmaları gerekir.

Halkbank

Halk bankası da KOSGEB ile çalışan bankalar arasında yer alır. KOSGEB kobi destek kredi paketleri ve hibe destek kredileri için anlaşma sağlanan Halkbank üzerinden kredi başvuruları yapılabilmektedir. KOBİ finansman destek kredisi, ihracatçı kobi destek kredileri, kobi enerji kredisi, arge ve inovasyon kredileri, teminat mektubu, ticari kredi kartı, girişimci kredileri ve diğer kredi paketlerine ulaşabilirsiniz.

KOSGEB anlaşmalı Garanti bankası

KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor sorusuna cevap olarak gösterebileceğimiz bir bankadır. KOSGEB anlaşmalı bankalar arasında bulunan Garanti bankası üzerinden kosgeb destek kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Garanti ve diğer KOSGEB anlaşmalı bankalar üzerinden kredilerin alınabilmesi için gerekli koşulların sağlanması istenilmektedir.

KOSGEB anlaşmalı kredi veren bankaların acil durum kredisi

KOSGEB ile anlaşma sağlayan bankaların acil durum kredileri paketleri de mevcuttur. Bu kredi paketleri acil durumlara yönelik, su baskınları, sel, kuraklık, şiddetli fırtına, savaş, genel grev, yangın, deprem, terör ve benzeri nedenler için hazırlanmıştır. KOSGEB veri tabanı kaydı gerçekleştiren işletmeler de bankalar üzerinden acil durum kredisini kullanabilmekteler. KOSGEB anlaşmalı bankalar ile acil durum kredisi üst limit 100 bin TL olarak verilmektedir.

KOSGEB anlaşmalı bankalar 2017 listesi

KOSGEB anlaşmalı bankalar listesi 2017 güncel verilerine göre şu şekildedir;

  • C. Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Denizbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Vakıflar Bankası
  • Halk Bankası

KOSGEB hangi bankalarla çalışıyor sorgulamanıza yukarıdaki başlıktan en kısa cevabı bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıda benzer birtakım başlıklara da ulaşabilirsiniz.

KOSGEB kredileri şartları

KOSGEB kredilerine başvuracak olan vatandaşların krediyi alabilmeleri için birtakım şartları yerine getirmesi gerekir. İstenilen ilk şart KOSGEB veri tabanına kayıt olunmasıdır. Veri tabanına kayıt olan vatandaşlar ilerleyen zamanlarda eğitimlere ve kurslara katılarak girişimcilik belgesi alır. Girişimcilik belgesinin alınmasından sonra KOSGEB iş planı proje örnekleri hazırlanarak hibe ve kredi başvurusu yapılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git