KOSGEB Hibe Kredi Dolandırıcılığına Dikkat Edin | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Hibe Kredi Dolandırıcılığına Dikkat Edin

KOSGEB Hibe Kredi Dolandırıcılığına Dikkat Edin
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 410 kez okundu.

KOSGEB Hibe Kredi Dolandırıcılığına Dikkat Edin

KOSGEB isminin son yıllarda çok fazla duyulması ve KOSGEB’in iş kurmak isteyen girişimcilere ve işini büyütmek isteyen kobilere verdiği desteklerin dikkat çekmesi bazı kişilerin iştahını kabartmıştır. İllegal yollarla para kazanmak isteyen bu kişiler hibe kredi dolandırıcılığıyla vatandaşları dolandırmaktadır. Bu kişiler insanları özellikle internet üzerinden kurdukları sitelerle dolandırarak sadece iş kurmak isteyen veya mevcut işini büyütmek isteyen kişilerin hayalleriyle oynamaktadır.

Hibe Kredi Dolandırıcılığı Nasıl Yapılmaktadır?

Biraz araştırma yaparsanız birçok kobi veya girişimcinin bu KOSGEB hibe kredi dolandırıcıları tarafından dolandırılma hikayelerini görebilirsiniz. Hata bu hikayelere çevrenizden de tanık olabilirsiniz.
KOSGEB hibe dolandırıcıları vatandaşlarımızı özel hatlarla veya kendileri kurdukları kötü amaçlı internet siteleriyle bazı vaatler vererek dolandırmaktadır. Bu konuda vatandaşlarımız kesinlikle yetkili isimler olmayan kişilere itibar etmemelidir.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk olarak bilmeniz gereken; KOSGEB ülkemizde vatandaşlara 2 farklı şekilde hizmet sunar. Bu hizmet şekillerinden ilki; kendi işini kurmak isteyen kişileredir. Bu kişiler ilk defa kendi işlerini kuracaklardır ve daha öncesinden bir iş kurmak için devlet desteği almamış olan kişilerdir. Aynı zamanda bu kişilerin kurmayı planladıkları bir iş fikirleri de vardır.

KOSGEB’in destek verdiği bir diğer yöntem ise; kendi işini kurmuş olan fakat işini büyütmek isteyen kobi statüsünde olan kişilerdir. Kobi olarak işlem gören kişilerin maliye ile veya SGK ile bir sorun yaşamamış ve vergi borcu olmayan kişiler olması gerekiyor. Son olarak gelen kurallar çerçevesinde KOSGEB, FETÖ PYG terör örgütü üyelerine mensup olan kişilere destek vermeyi bıraktı. Yani bu örgütlere üye olduğunuzun belirlenmesi halinde faizsiz kredi veya hibe alamazsınız.

KOSGEB hibe kredi dolandırıcılığında en çok internet siteleri kullanılıyor. Bunun en büyük sebebinin ise internet sitelerinin daha ulaşılabilir olmasıdır. Günümüzde internet siteleri oldukça uygun fiyatlara kurulabiliyor. Bu yüzden bu yöntemi birçok dolandırıcı tercihe ediyor. Kurulan bu sitelerde zor durumda olan vatandaşlarımıza kobi kredisi veya faizsiz kredi verileceği belirtiliyor. Bu kişiler kargo aracılığıyla vatandaşa bir dosya gönderiyor ve bu dosyadan ortalama 500 – 600 TL para alıyor. Vatandaşlarımızın bu noktada unutmaması gereken bir şey var; KOSGEB kesinlikle vatandaştan para talebinde bulunmaz.

NOT: Değerli vatandaşlarımız, hiçbir resmi veya özel kurum sizden para istemez! Bununla beraber kimlik bilgilerinizi de istemez! Şayet sizden para isteyen yahut kimlik bilgilerinizi isteyenlerle karşılaşmanız halinde bu durumu ulaşabildiğiniz güvenlik birimlerine ihbar ediniz. Online olarak bu tür durumlarla karşılaşmanız halinde kayıtları saklayın ve polise bildirin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git