KOSGEB İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB İhtiyaç Kredisi

KOSGEB İhtiyaç Kredisi
7 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 521 kez okundu.

KOSGEB İhtiyaç Kredisi

KOSGEB ihtiyaç kredisi başvurusu 2017 yılında hibe ve kredi desteği sunmaya devam etmekte. KOSGEB ihtiyaç kredisi, hibe ve destekler.  İş kurma hayali olan veya mevcut işini genişletmek isteyen vatandaşlarımızın ilk aklına gelen KOSGEB ihtiyaç kredisi almaktır. KOSGEB ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Sorusunun cevabını merak edenlere şunu söyleyebiliriz ki KOSGEB ihtiyaç kredisi iki farklı yöntemle alınmaktadır. Yani bu ihtiyaç kredisini almak isteyen kişilerin izleyebilecekleri iki yol vardır. İşletme kurmak veya mevcut işletmesini büyütmek isteyenlerin çok merak ettiği bu konuyu sizlere detaylı olarak anlatacağız.

KOSGEB ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Mevcut iş yerini büyütmek isteyen veya hayalindeki işi kurarak artık kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler yeterli finansa sahip değillerse aradıklar finansal desteği KOSGEB’den alabilirler. KOSGEB açık olan dükkanlara veya açılacak olan dükkanlara devlet desteği sağlamaktadır. Sizlere ilk olarak kobilerin nasıl ihtiyaç kredisi alacağından bahsedeceğiz. İkinci olarak da ilk iş yerini kuracak olan kişilerin ihtiyaç kredisini nasıl alacağından bahsedeceğiz.

KOSGEB Kobi ihtiyaç kredisi 2017

Kobi statüsünde olan ve devlet desteğiyle işini büyüterek markasını yaymak isteyen birisi KOSGEB’in hibe veya faizsiz kredi imkanlarından faydalanabilir. Fakat kobilerin bu ihtiyaç kredilerini alabilmesi için bazı durumları karşılaması gerekir. Bu durumlar şu şekildedir:
-Kurulmuş olan işletme kobi statüsünde işlem görmelidir.
-İşletme sahibi mutlaka meslek odasına kayıtlı olmalıdır.
-İşletme KOSGEB veri tabanına kaydedilmiş olması gerekir.
-İşletmenin kobi beyannamesi doldurulmuş olmalı ve bilgi çıktısı mutlaka alınmış olmalıdır.
-KOSGEB desteklerinde ihtiyaç duyulduğu için işletmenin iş planı projesinin hazırlanmış olması gerekir.
Yukarıda belirttiklerimize sahip olan kobiler KOSGEB destek programlarına katılarak ihtiyaç duydukları hibe veya krediyi alabilirler.

KOSGEB Girişimci ihtiyaç kredisi başvurusu 2017

KOSGEB’in yeni iş yeri kurmak isteyen veya iş fikri olan kişilere sunduğu girişimci ihtiyaç kredisi faizsiz ve hibe olarak iki farlı yolla verilmektedir. Girişimcilerin bu desteklerden faydalanabilmeleri için ilk olarak Girişimcilik Kursları’na kayıt olmaları gerekir. Bu eğitimlere 18 yaşını dolduran bütün TC vatandaşları katılabilir. Girişimciler için destek uygulaması şu şekilde ilerler:

  • -KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvurunun yapılması.
  • -Eğitim başlamadan önce yapılan yeterlilik sınavından geçer not almak.
  • -Kursu başarıyla tamamlamak ve girişimcilik sertifikası almak.
  • -KOSGEB iş planı projesi hazırlanması ve sunulması.

İş planı projesi onaylanırsa KOSGEB hibe veya kredisi alabilirsiniz. KOSGEB iş planı proje örneği onaylanmaz ise hibe veya kredi alamayacağınızı bilmelisiniz. Bu sebeple iş planı projeniz sağlam bir şekilde hazırlanmalıdır ki KOSGEB ihtiyaç kredisi veya diğer hibe krediler alabilesiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git