KOSGEB işyeri büyütme kredisi nasıl alınır | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB işyeri büyütme kredisi nasıl alınır

KOSGEB işyeri büyütme kredisi nasıl alınır
13 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 618 kez okundu.

KOSGEB nasıl alınır

Yeni bir işyeri yahut var olan işi büyütmek için KOSGEB işyeri büyütme kredisi nasıl alınır hakkındaki ifadeleri sayfamızda güncel olarak takip edebilirsiniz. Yeni bir şube açmak, yeni bir dükkân açmak, marketi büyütmek, çarşı merkezine taşınmak, AVM de işyeri açmak, yeni bir bayi almak, bir ortak ile iş kurmak isteyen tüm esnaf ve sanatkârlara KOSGEB iş büyütme kredi desteği vermektedir. KOSGEB temel kuruluş amaçları arasında olan işletme büyümesi sayesinde destek alabilirsiniz. Sizler de işinizi büyütmek için kredi veren bir kurum arıyorsanız KOSGEB sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Kosgep işyeri büyütme kredisi sayesinde sizler de faizsiz kredi desteği KOSGEB tarafından alabilir ve var olan işinizi büyütebilir veya yeni bir işyeri açabilirsiniz. Daha büyük bir işyeri için bakım, tadilat ve gerekli yatırım araçlarını temin edebileceğiniz işyeri büyütme kredisi veren bankalar üzerinden de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşyeri büyütme kredisi veren bankalar, KOSGEB işyeri geliştirme ve büyütme kredisi, devlet desteğiyle şirket kurma, devlet desteği ile girişimciler için iş kurma destekleri, başvuruları ve başvuru için gerekli evraklar hakkındaki bilgilere sayfamız içerisinden ulaşabilirsiniz.

KOSGEB yeni iş yeri kurma kredisi

Ülkemizde KOSGEB Kurumu tarafından işini büyütmek isteyen yahut iş yeri açmak isteyenlere destek verilmektedir. Artık bir başkasına işçi olarak çalışmak yerine sizler de destek kampanyalarından yararlanarak kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Girişimcilik hayatına atılıp kendinize bir iş yeri açmak için devlet desteği arıyorsanız sizler de KOSGEB birimlerine danışabilirsiniz. Kosgeb ülke içerisinde birçok alanda destek hizmet sağlamaktadır. İşyeri kredisi almanın en sağlam yolu KOSGEB Kurumudur. Faizsiz işyeri büyütme kredisi veren bankalar bulunsa dahi işyeri büyütmek için hibe veren kurum KOSGEB kurumudur.

KOSGEB işyeri geliştirme kredisi nasıl alınır

İşyeri büyütme kredisi almak için KOSGEB faizsiz kredi desteği alabilirsiniz. KOSGEB işyeri geliştirme kredisi almak için kişilerin öncelikle KOSGEB kurslarına katılmaları gerekmektedir. KOSGEB kursları ücretsizdir. KOSGEB kursları sonucunda başarılı olan vatandaşlarımıza girişimcilik belgesi verilecektir. Kurslar sonucunda başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan vatandaşları işyeri büyütme hibe kredisi almak için KOSGEB iş planı hazırlamalıdır. KOSGEB iş planı proje örneklerine sitemiz içerisinde de ulaşabilirsiniz. İş planı projenizin düzgün ve sağlam bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Aksi durumlarda ise kredi başvurunuz onaylanmayabilir.

KOSGEB devlet desteği ile şirketinizi kurun

KOSGEB işyeri büyütme kredisi almak için iş projenizi hazırladıktan sonra KOSGEB birimlerine şahsen başvuruda bulunun. KOSGEB başvurunuz kurum heyetince incelenecek ve onay halinde tarafınıza bildirim yapılacaktır. İş planı projesi onaylanan vatandaşlarımız KOSGEB den 50 Bin TL Hibe almaya hak kazanacağı gibi ayrıca 100 Bin TL 0 faizli (faizsiz) kredi başvurusunda da bulunabilir. Bu kredileri kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus vardır. Bu işyeri için harcadığınız tüm giderleri tek tek faturalandırmanız gerekmektedir. Bu sayede harcamalarınız için hibe alabileceksiniz. Faturalandırılmayan giderler için hibe kredi verilmeyeceğini bilmelisiniz.

KOSGEB Esnaf kredileri

Kobiler için işyeri geliştirme kredisi yine kosgeb tarafından verilmektedir. KOSGEB KOBİGEL projesiyle imalat sanayilerine 300 Milyon TL kredi desteği verilmektedir. Esnaflar için Kobi destek programında 150 Bin TL (150.000 TL kredi) kredi verilmektedir.

İşyeri kredisi veren bankalar

KOSGEB dışında işyeri kredisi veren birçok banka mevcuttur. Bu bankaların faiz oranları ve istenilen şartları değişim göstermektedir. Ülkemiz içerisinde yirmiden fazla banka işyeri kredisi vermektedir. Sıfır faizli kosgeb kredisi veren bankalar ise devlet kurumlarıdır.

KOSGEB işyeri büyütme desteği nasıl alınır

KOSGEB tarafından desteklenen sektörler için 50 bin TL geri ödemesiz hibe, 100 bin tl 0 faizli (faizsiz geri ödemeli) krediler verilmektedir. İşyeri büyütme kredisi 100 bin TL faizsiz geri ödemeli olarak da verilmektedir.  KOSGEB den alınacak olan 100 bin TL kredi 2 yıl sonra geri ödemeli olarak da seçenekler eklendirilebilmekte ve geri kalanı da 8 eşit taksitler halinde alınabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git