KOSGEB Kayıt işlemleri nasıl yapılır? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,50.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Kayıt işlemleri nasıl yapılır?

KOSGEB Kayıt işlemleri nasıl yapılır?
13 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 462 kez okundu.

  nasıl yapılır?

KOSGEB veri tabanına kayıt işlemleri nasıl yapılır diyen vatandaşlarımız için maddeler halinde açıklama.

KOSGEB kredi desteklerinden yararlanabilmeniz için öncelikle KOSGEB veri tabanı üzerinden bir kayıt oluşturmanız gerekmektedir. KOSGEB kayıt işlemleri nasıl yapılır diyorsanız lütfen sizler de Jetpara adresini takip etmeye devam ediniz.

Destek alınabilmesi için girişimcilerin, yatırımcıların ve girişimci adayların ilk olarak KOSGEB.gov.tr (resmi adres) üzerinden KOBİ Giriş bölümünde bulunan KOSGEB’e İlk Başvuru linkine tıklamaları gerekmektedir. Yeni Girişimci desteğine başvuracak olan vatandaşlarımızın ise bu sayfada Yeni Girişimci İlk Başvurusu alanından başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunların dışında kalan diğer destek programlarına başvuru yapmak için İşletme İlk Başvuru alanı içerisindeki Başvur butonuna tıklamalıdır. Yukarıdaki linklerden ilgili olana tıkladıktan sonra karşınıza formu çıkacaktır. Bu form içerisine eklenecek olan bilgileri doğru bir şekilde ekledikten sonra kullanıcı adı ve şifresi oluşturulacaktır.

Oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresini bir yere not etmeniz doğru olacaktır. KOSGEB kayıt işlemleri sırasında vereceğiniz yanlış bilgiler sonucunda oluşacak olumsuzluklar, hukuki ve mali sorumluluklar işletmenize ait olacağını bilmeniz gerekmektedir. Bu sebeple bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra işlemlerinizi onaylayınız.

KOSGEB yeni girişimci desteği başvurusu

KOSGEB kayıt işlemleri nasıl yapılır hakkında, uygulama kılavuzunu indirmek için aşağıdaki ilk yoruma bakınız.

İşletme ilk başvuru işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Önemli: Kayıt işlemlerinizin zaman aşımına uğramaması için maksimum 15 dakika içerisinde kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

KOSGEB Kayıt işlemleri

KOSGEB kayıt işlemleri nasıl yapılır hakkında maddeler ile açıklama;

 1. Öncelikle resmi kosgeb adresi olan http://www.kosgeb.gov.tr adresine giriniz. Ardından ise üst kısımdan KOBİ Giriş tıklayın.
 2. Karşınıza çıkacak ekran içerisinde sol tarafa bakarak KOSGEB’e ilk başvuru yazan linki tıklayınız.
 3. Açılacak sayfada işlemlerinizi yaparken İşletme adınızı tam unvanınızı büyük harfler ile yazınız.
 4. İşletme adınızın tamamını büyük harfler ile yazdıktan sonra işletme statünüzü belirleyiniz. (limited, anonim, şahıs, kolektif, komandit, diğer)
 5. Bir sonraki aşamasında Vergi Dairesi seçilirken işletmenin bulunduğu il seçilmelidir.
 6. Vergi dairesi seçildikten sonra bir altta ise vergi numarası girilmelidir. Eğer şahıs işletmesi ise T.C. kimlik numarası girilmelidir. Vergi numarası 11 haneden fazla olamaz. Örn: Ankara / Başkent 12345678912
 7. Yetkili kişinin adı ve soyadı bölümüne sol alana isim sağ alana ise soyadı girilmelidir. İşletme adına imza atma yetkisi olan kişi olmalıdır. Örn: SERKAN JET
 8. SSK işyeri sicil numarası ya da yok ise BAĞ-KUR numarası SSK iş yeri numaranızı 21 hane olacak şekilde girmeli ve 23 haneli ise son iki hanesi girilmemelidir.
 9. İşletme kuruluş yılı 4 haneli olacak şekilde girilmelidir. Örn: 2017
 10. İşletmenin bulunduğu yer kısmında ise bulunan yer seçilerek sonraki aşamaya geçilmelidir.
 11. İşletme ticari sicil numarası. Esnaf olan vatandaşlarımız ise esnaf sicil numarası girmelidir.
 12. Bağlı olunan meslek kuruluşu seçilecektir. (Örn: TOBB – Ticaret Odası, Sanayi Odası)
 13. Faaliyet kodunuzu bu alanda seçmeli ancak bunun öncesinde faaliyet kodunuzu seçmek için tıklayın butonuna tıklayarak madde 15 deki NACE Seçimi ekranına geçebilirsiniz.
 14. NACE seçim ekranında işletme türü seçilmelidir. İmalatçı olanlar ise imalatçı olarak çalışıyorum olmayanlar ise imalat dışı çalışıyorum seçmelidir. Ardından gelen menü içerisinden NACE üst kodu seçilecektir. Örn: İşletme türü: İmalat dışı çalışıyorum, Nace Üst Kodu: Bilgi ve İletişim
 15. Nace üst kodu belirtildikten sonra bir alt kutucuğa ise NACE ikili kodu Örn: Nace ikili kodu: Bilgisayar programlama, danışmanlık
 16. Seçilen ikili koda göre faaliyetler sıralanacaktır. İlgili tablo içerisinden tik atarak faaliyet alanı seçilmelidir. Seçim yapıldıktan sonra sağ alt köşede bulunan Kaydet butonuna tıklamalıdır. Burada en az 1 en fazla 3 alan seçebileceksiniz. Örn: Nace Kodu 62.01, 62.02, 62.09, Açıklama: Bilgisayar programlama faaliyet, Bilgisayar danışmanlık faaliyet, Diğer bt ve bilgisayar hizmet faaliyet
 17. Bu alan içerisinde İletişim bilgileri İşletmeye ait iletişim bilgileri doğru bir şekilde girilmelidir.
  NOT: E-Posta adresiniz aktif bir mail adresi olsun. Zira iletişim bilgileri, kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileriniz e-posta adresinize gönderilecektir. Bu sebeple e-mail adresiniz aktif olmalıdır.
 18. Yukarıdaki bilgileri girdikten sonra bu işlemleri onaylamanız için işletme hakkında yukarıda yer alan bilgilerimin doğru olduğunu beyan ve taahhüt ederim seçeneğine tıklayınız.
 19. Sistemin güvenliği adına bu aşamada güvenlik kontrolü ile karşılaşacaksınız. Burada ekran içerisinde gördüğünüz karakterleri bir altındaki kutucuk içerisine yazınız.
 20. Yukarıda anlatılan tüm adımları yerine getirdikten sonra aşağıda bulunan KAYDET butonuna tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Şayet hatalı ve sistem dışı bilgiler girilmiş ise sistem tarafından bir uyarı alacak ve yanlış olan yerleri görebileceksiniz. Ekrana çıkan bilgileri değerlendirip doğruluğundan emin olduktan sonra tekrar kaydet butonuna tıklayın.
 21. Dikkat! Bilgilerinizi kaydetme sonrasında sistem sizlerden irtibat kurulabilmesi adına ilgili birim seçmenizi isteyecektir. Menüden gelen birimler içerisinden size uygun olanı seçerek tekrardan kaydet butonuna tıklayacaksınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kullanıcı adı, şifreniz ve kobi beyannamesi işlemlerinizi doldurmaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB kayıt işlemleri nasıl yapılır konusunu maddeler ile anlatım yaparak daha kolay olması yönünde çalışma yürüttük. Aşağıdaki yorum alanında ilgili bağlantılar bulabilirsiniz. Bu bağlantılara tıkladıktan sonra kayıt ekranı içerisine yönlendirilecek ve resimli anlatımlar ile konuyu daha rahat irdeleyebileceksiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi aşağıda bulunana Yorum alanı içerisinden bizlere bildirebilirsiniz.

Etiketler:

KOSGEB Kayıt işlemleri nasıl yapılır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Rolex dedi ki:

  KOSGEB veri tabanı kayıt işlemlerini resmi adresinden görüntülemek ve resimli anlatıma ulaşmak için; https://goo.gl/qKhGNi
  KOSGEB kullanım klavuzu için; https://goo.gl/M4izU8

Sayfa başına git